KK-le: mida teeksin uues foorumis teisiti

Reeglid ja abi, küsimused, arvamused, kriitika, kommentaarid jne.

KK-le: mida teeksin uues foorumis teisiti

PostitusPostitas mYgri » Reede Jaan 12, 2007 16:06

Paremat kohta polnud, siis siia...
Seoses foorumi uuendamisega mõned konstruktiivsed KK parandusettepanekud. Mõni ehk juba aegunud, sest foorum juba muutumises, aga võtsin aluseks eilse-üleeilse seisu... Eks trykkimine võttis aega :P

Kõigest läbisegi:

1. Teemanimi "Perekond" on üsna ahistav määratlus. Pakuks välja palju üldisema nime "Suhted"

2. Et portaal on nime poolest kodu(mitte iluaianduse-)keskne, näeks heameelega siin kohta, kus vestelda maa ja metsa omamise/hooldamise rõõmudest-muredest. Et siis maakodukäijatel ja talupidajatel ka kusagil suu lahti teha. Samuti üldisemad kinnisvarajutud sinna alla.

3. Praegu on 2 üsna mõttetut (loe:kattuvat) teemat: Nõuanded ja Varia. Need tuleks küll kokku viia. "Hüva nõu" vms... nimeks.

4. Kasutajaprofiilis tahaks kindlasti paljud endast pikemalt ja täpsemalt pajatada. Huvid, vanus, sugu jne... Muidugi vabatahtlikult :) Aga börsil osalejatele oleks küll elukoht (mitte aadress :)) lausa kohustuslik! Kõik ei ela veel Linnas...

5. Mida ma kindlasti teeks - lahutaks loomateema kauplemiseks/jagamiseks ja aruteluks. Võtaks vahel ka meelsasti osa loomapidamisjuttudest, aga ükskõik kunas see foorum avada, vaatavad vastu "... otsivad kodu" postitused. Et ma ise looma võtta hetkel ei taha, siis kogu austuse, lugupidamise ja imetluse juures asjaosaliste vastu oleks need asjad kõigile osapooltele kasulikum lahus hoida! Põhjus: arutelud kaovad lihtsalt kuulutuste vahele ära.

6. Ahjaa... mingi KKK oli ka ju :P See tuleks veidi täpsemalt formuleerida, et seal all enam kuuskede kastmise kohta ei küsitaks... Kasvõi "Foorumi reeglid" või "KoduKord"... vms... Muidugi jätta alles võimalus seal tehnilisi küsimusi/ettepanekuid esitada!

7. Kuidas oleks IRC jutukaga? 8-) Kui juttu jätkub rohkemaks... Säästaks tõsimeelseid probleemilahkajaid. Ega ta küll töö- ja uneajale hästi mõju :P

8. Aga eraldi läbufoorum... Sellest juba juttu olnud ja oma arvamuse avaldanud. Selle kõik annaks "Suhete" alla mahutada. Võib ju siis näiteks Mirjam seal avada teema "Sajab... kohv otsas" või Liisbetilt "Aruanded tehtud, nüüd 6 h vaba aega" :D mis selles halba, et inimesed ennast ja teisi avalikult taga räägivad.

Tänan tähelepanu eest ja jõudu!

PS. Kõige olulisem jäi siin ütlemata: mida vähem alamteemasid ja klassifitseerimist, seda parem! Nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik. Seda kasutajate ja külastatavuse huvides. Kui rahvast palju saab ja päevateemad enam ühele lehele ära ei mahu, siis jälle teised põhimõtted...
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

Re: KK-le: mida teeksin uues foorumis teisiti

PostitusPostitas bakunin » Reede Jaan 12, 2007 16:56

ma teeks ettepaneku, et igal kasutajal oleks võimalik ära märkida enda profiili jaoks need kasutajad, kelle kirjutatut tema lugeda ei taha ja siis neid tema logini puhul ei kuvata.

teine võimalus on see, et igale postitusele saab hinde anda ning iga kasutaja saab valida oma valuläve - s.t. 0 hinne antakse "läbule" ja 5 väga sisulisele postitusele - taas, igaüks saab siis valida, milline on madalaim keskmine hinne, milliseid kommentaare temale kuvataks (see on tavaline praktika mitmetes kommentaariumites).

hundid terved ja lambad söönud ...
---
a kesse omanik on?

---
---
i don't know what i want but i know how to get it
bakunin

PostitusPostitas trumm » Reede Jaan 12, 2007 19:08

mina olen, nagu ennist öeldud, täitsa rahul praegusega
ainult otsing võiks kuidagi silmatorkavam olla, kuigi eks ma olen ta alati üles leidnud ikkagi :)
trumm

PostitusPostitas riinel » Reede Jaan 12, 2007 20:19

ma pakun, et jäägu hindamine siin ära - seda hindamist on niigi liiga palju igal pool. Aga blokeerimine - miks mitte, kuigi ka mina olen praeguse seisugagi rahul.
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

PostitusPostitas Joosep » Reede Jaan 12, 2007 21:22

Ma ka praegusega rahul,ärge ajage kõiki väga keeruliseks,sest ega kõik veel oska siin neid blokeerimisi või mis iganes.kui ei taha kellegi arvamust lugeda,ära loe.Mida lihtsam seda rohkem kasutajaid ja arvamuste avaldajaid.Ainuke mis võiks teisiti olla on küll see LEMMIKLOOMA teema- praegu ainult kasside kauplemine ei muud.
Joosep

PostitusPostitas kassijagaja2 » Reede Jaan 12, 2007 22:14

noh, aga see kasside kauplemine ka vaid seetõttu, et väga palju teadmatuses elavaid kassipidajaid igal pool. katsuge intensiivselt oma tutvusringkonnas teavitustööd teha kasside steriliseerimise/kastreerimise vajadusest ja kuulutused peaksidki kohe vähenema hakkama :)

sest praegu on hea kõigil kurta, kuidas neid kuulutusi kõikjal palju, aga tegelikult saab igaüks selleks ilma foorumit muutmata nii mõndagi ära teha, et see nii poleks.
tõsimeelseid kassiuputuse vähendamisest huvitatuid tegelikult väga vähe, a kasside ja kassikuulutuste rohkuse üle kurtjaid jällegi lademeis.

aga jah, "Perekonna" ümbernimetamine oleks küll normaalne lüke. peaasi, et siis sinna ainult mingid läbuteemad ei teki, nii et tõelise murega uus kasutaja ära ei ehmata ja oma murest kirjutamata ei jäta. see ongi see oht, mille puhul eraldi foorum väldiks segaduse tekkimist. muidu tekib sama keiss nagu praegu "lemmikloomas" - arukas jutt kaob möla sisse ära ;)
kassijagaja2

PostitusPostitas kurit » Laupäev Jaan 13, 2007 20:18

kassijagajale: katsuge inimestele ka selgeks teha, et vähemalt linnades pole normaalne (st on heakorra või mingite muude reeglite vastane), et kassike hommikul õue lastakse ja ta siis päev otsa ümbruskonna hoovides ringi luusib ja endale jõudumööda territtoriumi märgistab. Ausõns, varsti püüan mõne eriti julyunud kõutsi kinni ja kutsun varjupaiga auto järgi.
kurit

PostitusPostitas alma » Laupäev Jaan 13, 2007 23:17

kuritädi, linde talvel toidad? Või nad üle Su maa ja selle kohal lendavad, kahjurputukaid söövad? Mida nad tänutäheks Su hoovis teevad? Nad si.uvad. Püüad kinni ja varjupaika?
Kastreerimine vähendab oluliselt ka isase kassi vajadust iga nurga peale sirtsutada.
alma

PostitusPostitas liisbet » Laupäev Jaan 13, 2007 23:32

lähtudes pealkirjast - kastreerixime isaseid kasse ja toidaxime talvel linde ? :D
krt! mYgri nutab silmad peast, kui loeb, et tema [b]konstruktiivsed ettepanekud[/b] linnusi...ale maandusid ....

liisbet

PostitusPostitas kassijagaja2 » Laupäev Jaan 13, 2007 23:52

miks ikka keegi teine peab midagi selgeks tegema? miks mitte ise? see on tõesti vale teema siin ja vabandan teemaalgataja ees, aga selline suhtumine on ammu üle visanud.
kes need salapärased "me" oleme, kes peavad midagi selgeks tegema? mina olen lihtlabane linnakondanik ja kahe kassi omanik. ei lase neid õue, sest liiga kallid on mulle ja linn pole vabaks kassipidamiseks minu meelest sobilik koht. rohkem mina omaltpoolt teha ei oska selles suhtes. tuttavaid, kes linnas õuekasse peaksid, samuti pole - pole kedagi ümber veenda. võta kätte ja mine räägi kassiomanikega, mitte ära looda kellegi salapärase veenmisjõu peale. kui selleks viitsimist pole, siis pole ka mõtet hädaldada. varjupaik, muide, lükkab esimese asjana üles kuulutused, et leitud selline ja selline kass ning omaniku hoolivuse ja mure korral on see kass sul päeva-paari pärast seal tagasi.

liisbet, mygri ettepanekud on vägagi arukad.
kassijagaja2

Mine Foorumi info ja abi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline