Vabandame! Ainult registreeritud kasutajad...

Reeglid ja abi, küsimused, arvamused, kriitika, kommentaarid jne.

Re: Vabandame! Ainult registreeritud kasutajad...

PostitusPostitas alma » Reede Veebr 09, 2007 00:31

Minule ütlevad kassapidajad küll endiselt tere. Mul lausa refleks tekkinud et enne kassani jõudmist (pikad sabad ju) tuleb juba häälestuda ja ilusti lahke nägu pähe teha et kassapidajale ilusti vastata. Stockmannis ma es käi.
alma

PostitusPostitas mYgri » Reede Veebr 09, 2007 00:39

Tartu söögipoodides küll igal pool tere-kassad! Kõige naljakam on kahekesi käies müüjaid segadusse ajada, et kelle käes nüüd rahakott on. Kõigile ju tere ei jätku :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Susa » Reede Veebr 09, 2007 23:12

Pärnus ütlevad ka kõik kassanaised ilusti tere. Mõni naeratab ka :) Aga üks Port Arturi kassapidaja on täpselt nagu robot. "Tere", piiks-piiks-piiks (need on asjade koodipiiksud ;)), küsimus: "kas säästame ka?", ulatan säästukaardi, konstanteering "säästame", hinna ütlemine ja raha vajlul häälel tagasi lugemine.
Ma võimalusel alati väldin seda kassat - täpselt nagu liinitöö! Kõigiga täpselt sama lugu ja ei korrakski "tere" ajal pilku kliendile.
Aga muidu on vahva kui kassast naeratatakse! Tublid naised. Päev otsa järjest niimoodi naeratada :D
Hingelt isetegija - http://www.isetegija.net
Susa

PostitusPostitas bakunin » Laupäev Veebr 10, 2007 01:12

talinas on asi suht hull - suures poes pool tundi kassasabas seista pole enam haruldus - vähegi mõistlikud kassapidajad on lahkunud jumal teab kuhu - vahepeal olid ainult elatanud ühe(muu)keelsed tädid ... nüüd hakkab taas paremaks minema - tuleb mitteaborigeenne ent mitmekeelne püüdlik noorsugu peale. a mis teha ...
a see pärnu tüüpi viisakus on ka selline, nagu ta on ... meil talina aguli keldripoodides on ikka selline päris elu - teed ukse taga müüjatädiga suitsu, räägid ta koera tervisest, klatshid pisuke naabrinaist ja omanikku, ostad paar õlut, kraakovi vorsti ja suitsu ... ehhhh ... nagu mu eelmises elus 1934 ...
---
a kesse omanik on?

---
---
i don't know what i want but i know how to get it
bakunin

PostitusPostitas Ainekas » Laupäev Veebr 10, 2007 12:33

Jõgeval, see ju niisugune väike linnake metsa ääres,igatahes kõikides poodides naeratatakse ka otsa vaatamisega ja kuijuhtub, et ongi kassajärjekord, siis lihtsalt teen kannapöörde juba uksel ja lähen teisi poodi.
Ainekas

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Veebr 10, 2007 21:06

Vabandame! Ainult registreeritud kasutajad saavad sõnumeid postitada!

vabandus tuleb tõenäoliselt sellest, et alles hiljuti sai minu teada ka ilma registreerimata kommenteerida, kuid siis tuli palju rämpskommentaare, mis ei haakunud teemaga või oli üldse mingis afrika pärismaalase keeles kirjutatud ja seetõttu otsustati selliste postituste vältimiseks anda võimalus kommenteerida ainult registreeritud kasutajatel.
juta230

PostitusPostitas mirts » Neljapäev Veebr 22, 2007 11:51

Aga ``vabandame`, muuseas, tähendab: anname andeks. See on tüüpviga ka kaupluste-kioskite ustel: meil juhtus seejateine, kauplus/kiosk suletud, vabandame.
Seega - nad annavad mulle andeks, et ma nende poodi ei pääse.
Või siis siin postitama.
mirts

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Mär 03, 2007 21:48

mirts, kust sa võtad et, "vabandame" tähendab "anname andeks"? see võib sama hästi tähendada ka andeks palumist, mitte andmist. Millist sõna sa siis poe või kioski ukselt näha tahaksid, kui seal on mingi rike?
juta230

PostitusPostitas mYgri » Laupäev Mär 03, 2007 23:51

Palun vabandust!
:)

mirtsil õigus - vabandamise mõiste on veidi moondunud viimase aja keelekasutuses

ÕS ütleb:
[i]vabandama = andestama, andeks andma; õigustama; [b]ei soovita tähenduses: vabandust paluma.[/b][/i]

Aga mul mailboxides viimasel ajal sagedaseks külaliseks rämpskirjad pealkirjaga:
"Kas_Teie_hakkate_hälestama_kirstikaevuride_eest?"
8-)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Mär 04, 2007 18:12

juta230 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mirts, kust sa võtad et, "vabandame" tähendab
> "anname andeks"? see võib sama hästi tähendada ka
> andeks palumist, mitte andmist. Millist sõna sa
> siis poe või kioski ukselt näha tahaksid, kui seal
> on mingi rike?

Eks see vastavasisusline haridus anna vastavad teadmised ... Ja noh, mulle andis selle teadmise tegelikult juba suisa põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja.
Õige oleks, kui ma nüüd mööda ei pane, "vabandage". Bussis kellelegi jalale astudes sa ei ütle ju "vabandame", vaid kasutad just seda esimest varianti, kuna pöördud oma vabandusega kellegi teise poole, mitte ei võta seda kelleltki vastu. Simple as that :)

A, ja lisan veel, et teine samasugune eksimiskoht on "ehmatasin" ja "ehmusin". Ehmatad kedagi teist, ehmud aga ise, seda aetakse ka väga palju segamini või pigem kasutatakse mõlemal puhul "ehmatasin". "Ma ehmatasin teda" või "Ma ehmatasin, kui sa tulid". Viimase puhul peaks siis olema "ehmusin".
kassijagaja2

Mine Foorumi info ja abi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline