Foorumi mure

Reeglid ja abi, küsimused, arvamused, kriitika, kommentaarid jne.

Re: foorumist

PostitusPostitas kassijagaja2 » Reede Juul 20, 2007 15:35

Jah, aga nagu sa nüüd isegi näeb, bp, siis see pole kohustuslik ja ON vabaks lastud. See ei tähenda sugugi, et ma seda pooldaksin, vastupidi, ma põlgan igasuguseid keeleuuendusi, aga kui tahad teada, mis on ja mis ei ole viimaste uuenduste järgi lubatud, siis kõige viimasena küsiksin ma seda küll KAUAAEGSELT pedagoogilt. Olen gümnaasiumi lõpetanud ja ise pedagoogiks õppimas ja tean, et aeg teeb ka õpetajatega oma töö ja muudatustega kaasas käia pole kuigi kerge.

Muudatusi mittepooldavate [i]emakeeleõpetajatega[/i], nagu sa ütlesid, olen ma nõus - [i]peale[/i] tähendab siiski üht asja ja [i]pärast[/i] teist, et nüüd võib öelda ka [i]pealelõunal[/i], sellega ma nõus ei ole jne.

Aga kui juba parandamiseks läks, siis Eesti koolides ei ole sellist asja nagu emakeel, seega pole ka emakeeleõpetajaid. Seda mäletan sellest ajast, kui põhikooli keskpaigas ühe aasta eesti keele asemel just emakeelt õppisime ja meie oma tollane emakeele, praegune eesti keele õpetaja selle kohta kaebuse esitas, sest meie klassi ungarlane ei õppinud eesti keele tunnis teps mitte emakeelt.
Kuna selliseid kaebusi tuli veel, on meil praegu jälle siiski eesti keel - liialt palju on eesti koolides muust rahvusest õpilasi selleks, et seda ainet nii nimetada saaks.
kassijagaja2

PostitusPostitas liisbet » Reede Juul 20, 2007 16:48

[b][i]jäääärse kuuuurija maitseeelis on puuuurija[/i][/b]

assaraiskkuiilusseeeestlaseemakeelon X(

;) bp
liisbet

PostitusPostitas kuubik » Laupäev Juul 21, 2007 00:01

bp, võrdlus tervitamisega ei haaku, eks ole. Keelenõuanne on tel 6313731.
kuubik

PostitusPostitas liisbet » Pühapäev Juul 22, 2007 00:11

kuubik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> bp, võrdlus tervitamisega ei haaku, eks ole.
ole positiivne! kasuta loovust! ja.... ;) [i]koputa, ja Sulle avatakse[/i] .... kui ikka õige ukse leiad...

> Keelenõuanne on tel 6313731.
võtan teadmiseks :)
aga ... kui selle lause kallal veidi norida.... - kas ikka [b]on[/b] õige kasutada lauses sõna [i]on[/i] ? 8-)
võib kirjutada - [i]kuubik on laual[/i], mitte aga [i]keelenõuanne on telefonil[/i] :) (kui see [i]keelenõuanne[/i] just [i]kes[/i] pole, ja ise telefonitoru tõsta) kas pole?
ehk sõnastaks siis sedasi : [i]keelenõuanded telefonil .....[/i]
:)
niiet - kasuta numbrit! :)

joonealuse märkusena:
ma üks neist õnnelikest, kel´ keeleeluks vajaliku omandamise harjumus juba varasest lapseeast; taandarengut täheldanud pole... vastupidi! keelepedestumine progresseerub :( täielik nuhtlus kohe :X

tänan kassijagajat asjatundliku kommentaari eest!
samas kinnitan, et olen jätkuvalt vanamoodne, ja kasutan jätkuvalt sidekriipsu juhul, kui on kolm ja enam sarnast tähte kõrvuti :)
[i][b]jäääärse kuuuurija maitseeelis on puuuurija
jää-äärse kuu-uurija maitse-eelis on puu-uurija[/b][/i]
...sest see [b]tõepoolest[/b] hõlbustab lugemist :) => teen elu veidi kergemaks ka sellel, kes mu poolt kirjapandut lugema juhtub => võib seda käsitleda nagu [b]igasugust[/b] viisakust :) ... ka harjumust tervitada või mitte tervitada....

liis[b]bp[/b]et mYgriga 100 ja enam % nõus! - korrektne keelekasutus [b]on[/b] võrreldav korrektse väljanägemisega :)

:)
liisbet

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Juul 22, 2007 09:43

mnjah, siis käbi nagu Trummgi koledas kittelkleidis:( aga on see siis nii tähtis, et kõik pole ju keeleteadlased.inimestel on ju muid voorusi ka peale õige eesti-emakeele kasutamise? kindlasti on asju mida jälle need keele kakerdajad paremini oskavad.eelkõige ikka olgem inimesed ja kõik muu tulge peale seda.siit foorumist on mul palju naljakaid kakerdajaid silma jäänud, kuid kõik nad on inimestena väga toredad.vot nii.ja mina hindan seda rohkem kui õigekirja.
käbi

PostitusPostitas Mirjam » Pühapäev Juul 22, 2007 11:50

Minul küll kodukitlit polegi, aga hommikusest äraõitsenud õite korjamisest käed täitsa hukas (selleks küll olemas terve karp latekskindaid, aga ikka unustan(:P)). Nii et keelereeglid lubatud? :D Algharidus ka - eestikeelset õpet ainult 8 klassi :(

Aga mul kama, kuidas inimene räägib ja kirjutab - tähtis MIDA ta räägib ja kirjutab. Haritust loen inimeses tähtsamaks kui haridust;)
Mirjam

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Juul 22, 2007 13:56

Õige keelekasutus minu meelest ongi üks harituse tunnuseid.
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Juul 22, 2007 14:22

oleks absoluutne tõde olemas, siis oleks rahu maa peal.seda , siis nii suurtes kui väikestes asjades......
käbi

PostitusPostitas Mirjam » Pühapäev Juul 22, 2007 14:29

Võiks olla, aga pole.
Kahjuks esineb ikka väga palju matslust ( midagi pole parata - eesti rahvas on olnud ikka väga pikka aega orirahvas (võid norida mu väite õigekeelsuses). Kui ikka rahvaesindaja (peaks ju olema hea haridusega ja rahvamassist väljavalitud eliit igas mõttes) väga korrektses eesti keeles käratab väikese lapsega emale, kes rohelise tulega ületab tänavat - " Kas pean teile jalaga p..sse lööma, et kiiremini saaksite tee pealt eest mindud!" ( minu redaktsioon, lause oli rõvedam).

Sa, Kassijagaja, oled veel noor ja idealist, minu lapsepõlv oli ajas, kus "intelligent" oli sõimusõna - see õpetaski inimeste vahel vahet tegema. See, et omad korralikku keeleoskust, ei tähenda veel sugugi harituse taset. Inimeses peab olema midagi enamat - austust teise inimese vastu.

Eh, aitab kohvetamisestB)- - lähen edasi kive laduma :P
Mirjam

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Juul 22, 2007 15:04

Ma ei arva, et kui keeleoskus on olemas, siis on kohe haritus kah. See on harituse üks osa kindlasti.
Austus teise inimese vastu ei ole minu meelest haritusega seotud. See on ikka midagi palju sügavamat.
kassijagaja2

Mine Foorumi info ja abi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline