Mitu kasutajanime

Reeglid ja abi, küsimused, arvamused, kriitika, kommentaarid jne.

Mitu kasutajanime

PostitusPostitas sipelgas » Kolmapäev Veebr 20, 2008 11:21

Kas mitme kasutajanime kasutamine samas foorumis on aksepteeritav? Muudab see sinu suhtumist sellesse inimesse, kes esineb erinevate nimede all?
On foorum anonüümne koht, kuhu kirjutad seda mis pähe kargab või siiski on kasutajanime taga konkreetne inimene, kes julgeb tunnistada et just tema seda kirjutas?
Kas reeglid on liiga ranged või hoopis liiga leebed?

Need on minu peas keerlevad küsimused.
Arutleks natuke nende küsimuste üle, need kel huvi.
sipelgas

Re: mitu kasutajanime

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 20, 2008 11:36

eks see ole inimese südametunnistuse küsimus ja ilmselt on siis põhjust ennast häbeneda kui endale uue nime peab võtma.või tahab lihtsalt huvitav olla, kes seda teab, mis inimesel peas liigub.päris peldikuseinaks see foorum muutunud ei ole,pigem on minul suhtumine siinsesse positiivne.eks nääklemist tuleb ka tavaelus ette kui inimeste arvamused lahku lähevad.
käbi

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Veebr 20, 2008 12:44

Ei, mind see küll ei häiri. Ja ega põhikontingent ei olegi enam nii väga anonüümne - aastatega suheldes tunned juba väljendusviisist kes on kes.
Suurimad nimevahetajad ikka need arakesed issanda olevused kes vist oma varjugi pelgavad, aga eks võivad ju nemadki asjalikku juttu ajada, aga ajukääbikud siit võrdlemisi ruttu üksmeelselt välja söödud.
Väikesed emotsionaalsed naginad ka rohkem eriarvamustest, mitte õelutsemisest tekkinud ja tõsi ta ju on - kui juba inimesel emotsioonid puuduvad, siis arvan, et ta on juba surnd :D

Aga juba staashika internetis suhtlejana (oh, 12 a) võin kohe kindlalt väita, et need foorumid, kus nõutakse rangelt reeglite järgimist - surevad välja.
Ja kõige tapjam on pidev korrutamine - ´kastage otsingut´
Mirjam

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Veebr 20, 2008 13:56

minu kohta käib? ma vahetan oma interneti nime vastavalt enda arenguetappidele, samuti soengut, riietumisstiili, kehakaalu.

et keegi ei kahtlustaks, et ma seda teen enese isiku varjamiseks, siis olgu mu evolutsioon siinkohal: mrt (ehitaja) -> bakunin (anarhist) -> passer urbanus (linnaaednik) -> toshi suzume (spetsialiseerunud linnaaednik).

Mirjami nimetatud foorumite tapjad reeglite täitmise nõudmine ja "kasuta otsingut" - absoluutselt nõus.
toshi suzume

PostitusPostitas sipelgas » Kolmapäev Veebr 20, 2008 14:30

Nimi ei pidavat meest rikkuma. Aga naist ...
Natuke tüütav on kui keegi oma rollimänge foorumis harrastab. Üsna raske on vahel seesuguse inimese vastuseid tõsiselt võtta.
Aga ju ma siis liiga "vanaaegse" mõtlemisega.
Väga tore on kui foorumi inimesed pole täiesti anonüümsed. Näiteks tead kel on huumorisoont, kel mitte. See natuke tuttav olek hoiab ära suuremad nägelused- ei norita üksteise kallal.
Oma lemmikfoorumites lugejaks juba aastaid, nii mõneski pole kordagi sõna võtnud, sest kahjuks pole mul veel midagi öelda (teised oma teadmiste ning kogemuste osas peajagu üle). Kuid KK foorumi sarnaseid lahinguid, nägelemisi, rollimänge välismaistes foorumites tulnud ette vaid mõned korrad nende aastate jooksul. Nendes foorumites kasutajad pole päris anonüümsed, aastate jooksul on peamised kasutajad omandanud oma näo ning välja kujunenud seetõttu omad lemmikud. Tean juba kelle nõuanne on eriti väärtuslik ehk "teab millest räägib".
sipelgas

PostitusPostitas Eva B » Kolmapäev Veebr 20, 2008 15:09

vaat mina olen üks neist, kes pole IIAL siin foorumis anonüümselt kirjutanud ega nime vahetanud kah...pole mõelnud ka selle asja üle eriti :P
jah, eks vahel kargab pähe mõni nimi, mis tegelikult paremini sobiks, kuid kuda ma ikka enam vahetan - olen ju ka kauaaegne kasutaja 8-)

kusjuures mul on üks häda - mõningates muudes portaalides, kus rämpspostituste filter peal, pole ma saanud kuidagi siseneda, mässan nagu hull nende koodidega ja ikka ta ütleb mulle, et kood vale...Youtube'is mässasin pool päeva, kuni kood lõpuks jonksu läks - siis oli küll tunne, nagu oleks mingi suure asjaga hakkama saanud :D

aga jah, nii ta on - mõnegi kasutaja kirjastiilist on kohe aru saada, kellega tegu - mu ema kirjutab siin foorumis palju nii kindlate nimede all kui ka anonüümselt - kohe tunnen ilmeksimatult ära, kui sõna võtab :P

veel üks väga levinud asi - kirjavigade järgi võib foorumikasutaja ära tunda :) ega see nüüd maailma tähtsaim asi ole, kuid mina näiteks märkan ;)

nõustun minagi, et "kasutage otsingut" pole alati hea mõte - mõnikord inimesel pole võimalust pikalt arvutis olla vms...
Eva B

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 20, 2008 15:36

passer-mirt -zuzuki tunneb alati ära hõbedase ülikonna järgi,kui kellelgi peaks segadus tekkima:)
käbi

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Veebr 20, 2008 15:45

hmm... see "tunnen alati ära" võib vägagi möödapanek olla, sest nii mõnedki inimesed kirjutavad sarnaselt. ntx algul kui alma postitusi lugesin, oli väga imelik tunne - nagu ma ise oleks kirjutanud :D

a kuidas saab nime muuta? ma siia tahtsin nimme "tramm" allkirjaks panna :)

lisaks: olen kasutaja foorumites, kus on lubatud mitu kasutajanime. s.t. see on kinnine klubi, kuhu on kutsutud huvitavamaid mujal või sama foorumi avalikus osas kirjutajaid - ja keegi ju ei tea, kas selle nime taga on mõni, kes juba foormis v mitte. lihtsalt kui on võetud uus nimi/roll, peab see "isik" olema piisavalt huvitav, et talle passwordid antaks. miskeid jamasid pole küll tekkinud,. v.a. kohatised intriigid teemal "a miks tema oma nime vahetas". minu meelest ei ole ka nimevahetuses miskit imelikku - ja kas kedagi saab selle tõttu vähem tõsiselt võtta? sellisel juhul ju ei vaadata kommentaari sisu, vaid nime... aga see iseenesest veel ei tähenda, et kommentaar ise kah miskit väärt oleks.
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Veebr 20, 2008 16:16

sipelgas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Natuke tüütav on kui keegi oma rollimänge foorumis
> harrastab.
[i]a miks sa seda rollimänguks pead? et kui inime saab passi, siis on valmis ja nii on kuni surmani? ma küll muutun pidevalt ja mingitel hetkedel tekib vajadus arengu tulemus realiseerida ka identifikatsioonis. rollimänguga oleks tegu pigem siis, kui samaaegselt mitut identiteeti kasutataks. see muidugi võib ka diagnoositav olla. aga taas - sõltuvalt kontektstist võib ka see põhjendatud olla.[/i]

>Üsna raske on vahel seesuguse inimese
> vastuseid tõsiselt võtta.
[i]eks see on igaühe enda valik, kui tõsiselt ta üht või teist vastust võtab. liiga tõsiselt ühtegi vastust suhteliselt anonüümses foorumis võtta on ohtlik - sellises keskkonnas ei saa ükski vastus arvestada kõiki asjaolusid ning paljud kamraadid kipuvad absolutiseerima üht tõde.[/i]

> Kuid KK foorumi
> sarnaseid lahinguid, nägelemisi, rollimänge
> välismaistes foorumites tulnud ette vaid mõned
> korrad nende aastate jooksul.
[i]mhmhh - küll nemad seal väljamaal teavad, kuidas asjad tegelikult käivad, eksole. et me peame ikka neilt õppima ja püüdma rohkem nende moodi olla, et peaasi et teistmoodi välja ei paistaks. et saagem eurooplasteks - rrrraisk, vanduma ajab.
ratsionaalne iva on selles, et suvalises eestikeelses foorumis piirdub võimalike kasutajate hulk väga väikese arvuga, misvastu suvalise ingliskeelse foorumi kasutajate hulk on piiramatu - "teadjate" hulk on seega ka palju suurem. teine iva on selles, et KK on segu spetsialiseerunud foorumist ja informaalsest suhtlusväljast - seega ka suhtlusformaat kasuaalsem. ja ehkki ka ma spetsiifilisemat teadmist ammutan mitteeestikeelseist allikaist,meeldib KK just oma informaalse kogukonna pärast.[/i]

> Tean juba kelle nõuanne on eriti väärtuslik ehk "teab millest räägib".
[i]selline brändistumine võib tõepoolest mingi kvaliteedimärgi lisada, ent siinsamas KK's on aianduses üks kõrgesti austatud sõnavõtja, kelle vastused on suht laialivalguvad ja aeg-ajalt sisaldavad ka päris jama, samuti meeldib talle viidata väljamaale, aeg-ajalt ebatäpselt (allikaid kontrollides võib tulemus olla erinev väidetust). seega kriitilisus tuleks säilitada ka selliste puhul. foorumi tulemusi kasutaks ma siiski pigem juhtlõnga, kui faktina.[/i]
toshi suzume

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Veebr 20, 2008 16:40

sipelgas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas mitme kasutajanime kasutamine samas foorumis
> on aksepteeritav? Muudab see sinu suhtumist
> sellesse inimesse, kes esineb erinevate nimede
> all?

Inimesesse? Hmm... küsimus on nii püstitatud, et ma peaksin siis teadlik olema, kes nende nimede taga ja teda isiklikult tundma. See nii tähenärimise mõttes... :), tegelt mõtled vist seda virtuaalset tegelast, kes nime taga.
Nimevahetus mrt->... stiilis evolutsiooni tulemusena ei ole taunitav, kuigi tekitab hetkeks segadust, sest ma haiglaselt eelarvamusvaba postituste lugemisel ja piisava sisukuse korral ei pööra autorile eriti tähelepanu :P => ei yrita kellegiga tundmatuid poste seostada. Niimoodi päris mitu korda tillika saanud... :P
Aga "rollimäng" mingi teema piires ja üldse anonüümne postitamine minu poolest küll totaalselt OUT! Oleneb muidugi teemast kah - kui suvaline registreerimata x, y või z kirjutab, kus näiteks võõras linnas leiubüroo asub, pole nimel vahet...
Endal pole vist kordagi mõtet tulnud oma virtuaalset mina varjata. Ju ma nii enesekeskne, et tahan omi mõtteid ikka oma nime all avaldada... 8-) Ja kui ma peaksin kirjutama, mitu korda päevas potililli kasta, teavad kõik, et ma ajan totaalset pläma! :D

Ah... ei viitsi enam kirjutada, igaüks saab juba aru, mida mõtlen... tööpäev saab ka läbi... :D
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

Mine Foorumi info ja abi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline