Probleemid

Reeglid ja abi, küsimused, arvamused, kriitika, kommentaarid jne.

Re: Probleemid

PostitusPostitas sally » Esmaspäev Veebr 28, 2005 19:09

tänud naanole!
sally

PostitusPostitas ** » Neljapäev Apr 28, 2005 17:25

Mul just Kaile vastupidine küsimus. Viimasel ajal on just Emamesilane võtnud sõna uute teemade avamise kohta soovitades ennem otsingut kasutada. Aga miks on mõne vanema teema korduv avamine halb? Minu arusaama järgi on foorum koht suhtlemiseks, kui soovin lihtsalt ainult infot, siis otsin seda pigem niisama internetist. Ja ausalt ütelda ei viitsi mina küll süveneda teemasse, kus on 80 või enam postitust uurimaks, kas äkki on seal ka mind huvitavat informatsiooni. Kas Kodukauniks aianduse foorum on aktiivse suhtlemise koht, kuhu võivad julgelt tulla ka uued inimesed uue infoga ja oma arvamustega, või peab sellest lõpuks kujunema mingi teadmiste kaust? Ka mitu teemat samal teemal otsib ju otsingumootor välja? Kas on mingi tehniline põhjus, miks uute teemade hulgaline avamine on halb?
Kokkuvõttes siiski suured tänud foorumi avajatele ja selle korraldajatele.
**

PostitusPostitas mari » Neljapäev Apr 28, 2005 17:40

Ega minagi tea, kuidas õige, aga kui ma otsin mingile küsimusele vastust ja see on kusagil mitmes kohas, ei suuda ju siis kõike kohti läbi vaadata ja leida just seda õiget, vajalikku kohta.
Ja sageli ei hakata enam vastama ka siis kui mingil teemal on pikemalt juba juttu olnud.

Sellepärast ise teen nii, et kõigepealt vaatan otsingusse ja kui olen vastuse saanud, siis ma uut teemat ei ava.

Aga küll on siin põhjatult häid nõuandeid jagatud! Mõni on nagu elav entsüklopeedia! Pole asja, millele vastust ei saa.
Tänuväärne koht ja asjalikud ja heasoovlikud inimesed.
mari

PostitusPostitas kiisu » Neljapäev Apr 28, 2005 20:03

**, kui pidevalt uusi teemasid avada ilma uurimata, kas sama teema on juba olemas, siis on neil, kes viitsivad otsida ja süveneda veel raskem otsitavat leida, kui praegu, kuna otsing annab hunniku algatatud teemasid, kus ainult paar vastust, kui sedagi, selle asemel, et paari teema alt otsitav üles leida.
kiisu

PostitusPostitas kassitapp » Neljapäev Apr 28, 2005 21:04

Kuna aianduses küsitakse enamasti ühtesid ja samu küsimusi, ei viitsi keegi neile pikalt vastata ja ei tekigi Sulle nii vajalikku arutelu :) Tõeliselt kitsilt tulevad uued inimesed uue info ja uute arvamustega uut teemat avama, tavaliselt leiad need ikka kilomeetripikkusest käsikirjast, 126. kommi alt.
kassitapp

PostitusPostitas mari » Neljapäev Apr 28, 2005 21:17

Küll oleks mõnus lugeda kui uued lisanduksid selle pike tulba algusesse ja vanad jääksid allapoole.

Unistada ju ikka võib?
Aga mina peangi jääma mariks, kai ei võta vastu, midagi pole teha, kuigi üks mari on siin veel.
mari

PostitusPostitas Kant » Neljapäev Apr 28, 2005 21:30

Üks näide. Oletame, et keegi tahab infot oma uute rodode kohta. Kui kasutada otsingut, leiab seesugused teemad:

Kui need kõik läbi lugeda, saab tohutul hulgal huvitavaid teadmisi, mida oskajad ja asjaarmastajad on omadest kogemustest siia lahkelt kirjutanud. Siin leidub palju sellist infot, mida lihtsalt raamatust ei leia. Kui need kõik läbi lugeda, saab väga suure tõenäosusega oma küsimustele vastuse.

Kui aga algatada uus teema, siis loomulikult tulevad ka vastused. Kuid see, kes varem eespool on juba vastanud, oma teadmisi uuesti kirja panema tihtipeale ei vaevu. Ja täiesti õige ka. Seega, kõigepealt tuleks lugeda vanemaid teemasid, mida leiab otsinguga. Ja kui on soovi midagi lisa küsida, siis võib seda teha sealsamas teemas, sest mitte ükski korralik teema siin foorumis ei ole lukus ja uue vastusega tõuseb see uuesti esilehele esimesele kohale ja seda saavad paljud lugeda ilma otsingut kasutamata.

Edu :)
Kant

PostitusPostitas mari » Neljapäev Apr 28, 2005 22:06

Täpselt minu mõte. Ikka kõik üheteemalised kokku, muidu muutub asi põhjatuks ja ei leia vajalikku.
mari

PostitusPostitas ** » Neljapäev Apr 28, 2005 23:36

OK, kuna foorum on kokkuvõttes asjalik ja vajalik, siis las olla ikka nii nagu enamus otstarbekaks peab. Aga tänan vastamast!
**

PostitusPostitas mYgri » Reede Apr 29, 2005 11:25

** kirjutas:

> Aga miks on mõne vanema teema korduv
> avamine halb? Minu arusaama järgi on foorum koht suhtlemiseks,
> kui soovin lihtsalt ainult infot, siis otsin seda pigem niisama
> internetist. Ja ausalt ütelda ei viitsi mina küll süveneda
> teemasse, kus on 80 või enam postitust uurimaks, kas äkki on
> seal ka mind huvitavat informatsiooni. Kas Kodukauniks aianduse
> foorum on aktiivse suhtlemise koht, kuhu võivad julgelt tulla
> ka uued inimesed uue infoga ja oma arvamustega, või peab
> sellest lõpuks kujunema mingi teadmiste kaust?

Täpselt minu mõtted!!! Kuigi ma tean, et see tehniliselt vale, tahan ikkagi, et keegi hea inimene otse mu küsimusele vastaks. Ja kui sellist inimest ei leidu (mida küll harva juhtub), hakkan vanade teemade hulgast otsima. Aga üldjuhul ma lähen kauges kaares mööda teemadest, milles juba kümneid-sadu poste. Sellistes on ammu juhtlõng kadunud ja toimub mõttetu heietamine. Siis ongi parem uuega otsast alata. Kuumadel teemadel ei tule kunagi kommentaare puudu. Ka pole kaks aastat tagasi alustatud teemad alati tänasesse sobivad.
Ma isiklikult oleks küll nõus kasvõi kümneid kordi samale küsimusele vastama, kui see ainult minu pädevuses ja kedagi aitaks.
Ehh... tegelikult mul endal harva midagi küsida... siin foorumis.... aga põmst on minu suhtumine foorumitesse selline - kui kedagi peaks huvitama.

Ja parem bännige tegelasi, kes oma äriprojekte süüdimatult igas teemas reklaamivad...
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

Mine Foorumi info ja abi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist