Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäited)

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas master » Neljapäev Aug 18, 2005 11:50

Miks ei saa,saab ikka.Kui sul on padrunikujuline poolihoidja ja see päris katki pole siis teeme ära!Kui aga ümarik poolihoidja,siis võite mul silmad kinni siduda,silmini täis joota ja ikka teen ära!(Törts nalja kah!)
master

PostitusPostitas lillesõber » Neljapäev Aug 18, 2005 19:12

Silma järgi midagi katki ei ole. Probleem on alumise niidiga...
lillesõber

PostitusPostitas diiselkass » Laupäev Sept 03, 2005 03:09

vahva lugeda su juttu Veritasest, master.
mul on Veritas, passi järgi Columba, leidsin netist isegi pildi:
http://www.veritaslounge.de.vu/
Textima on ka tagaküljel kirjas, see vist tehase nimi?
on tõesti hea masin, uut ei saa ma vist niipea, vana tuleb ikka enne lõpuni ära kulutada :-).

üks küsimus ka: kui sul osi liigub, ega sul pole mu masinale üht üleliigset nööpaugutalda? vot see oli küll plastikust ja vist muutus ajaga rabedaks, katki ta igatahes läks. need tallad käivad klõpsuga selle "kanna" külge, raske seletada, aga küllap mõistad.

tõesti hea reklaam: olen seda masinat 17 aastat pidanud, muuhulgas sellega ka leivaraha teeninud ja nüüd tahan varuosa: uut nööpaugutalda :-)))
diiselkass

PostitusPostitas master » Laupäev Sept 03, 2005 10:54

Sorry-olin veidi aega ära!
Nüüd vastan küsimustele:

to: master
Postitanud: yritaja (IP Logitud)
Kuupäev: 26/08/05 15:58

äkki annaksid nõu, kas tasub osta firma Privileeg overloc masinat ?
kumba neist on mõtekam osta, kas seda millel on diferentsiaal etteanne või ilma selleta ???
Ja üldse mis võivad olla ühe tavalise kodu overloc masina puudused või nõrgad kohad ???

Masin Privileeg on kesklassi õmblusmasin oma kõigi heade ja halbade külgedega.
Differentsiaalne etteanne on loomulikult väga hea asi ja see sobib just proffessionaalsele õmblejale,kelle tööks on just väga õhukesed ja venivad kangad.Paksemaid riideid pole sellise masinaga mõtet proovidagi-lihtsalt lõhute masina ära.On olemas väga palju paremaid masinaid kui selle kaubamärgi poolt toodetavaid,aga kui ikka riist meeldib ja raha jagub-siis miks ka mitte!Isiklikult endale ja oma sõpradele seda riistapuud ei soovita-eriti profitööks!Halvad omadused on ka sellel masinal nagu paljudel teistelgi-pikemalt vast sellel ei peatuks!

KODUOVERLOCKID:

Vot siinkohal head inimesed tasub nüüd küll tõsiselt kaaluda,mis eesmärgiga masinat ostma lähete!!Overlockid on väga kallid masinad ja tuleb endale täpselt selgeks teha,milleks masinat vajate.Kui on tegu koolilapsega ja väga väikese ooverdajaga,siis püüdke osta masinat,mis oleks ikka täismetallist.Plastikmasinatest vahest oleks parim vahest ainult Brother-kuid sellelgi terve hunnik puuduseid.

Enamuse koduoverlockide puudused:

1.Väga kiiresti tekivad lõtkud haarajate tõukurkangide liitekohtades!Kui see on olemas,kasvõi millimeetrine,siis järgnevalt ilma hoolduseta jooksevad haarajad üksteisega kokku ja lõpptulemuseks on mitmetuhandeline remont.Liigutage pintsetiga haarajate päid-kui avastate lõtku,siis käbedalt remonditöökotta-soovitan!!
2.Väga ruttu tekivad lõtkud noablokis-noad nürinevad kiiresti ja tekib kolin õmblemisel.Vea parandamiseks tuleb masin laiali võtta.
3.Tihti murduvad õmblusplaadi suunajad,mis miskipärast on tehtud imepeenikesed
4.Kehvapoolsed mootorid-kas liiga nõrgad või liiga võimsad-enamuses Türgi toodang.
6.Kiiremal õmblemisel masin väriseb nagu haavaleht-puudub vasturaskus ja masina kaal.

Neid pisivigu on veel,aga ei hakkagi neid kõiki välja tooma-panin siia üles põhilisema!

Mida oskan soovitada-OSTKE OMALE TÖÖSTUSLIK OVERLOCK.
Koduoverlock ja kasutatud tööstusmasin on peaaegu ühe ja sama hinnaga.Hea pilli saab kätte nii 6-7 tuhandega,aga kindlasti ainult mehhaaniku valikul,kes oskab valida!Kui ei soovita osta suurt lauda,siis soovitav osta ainult pea,kuhu saab edukalt külge monteerida pisikese mootori ja masinale aluse.Ise neid juba sadu ümber ehitanud.Korraliku tööstusliku overlocki garantiiks peaks olema vähemalt 10a.Aga valik on ikkagi Teie!!

Edukat õmblemist ja nutikust masina valikul!

Master

master

PostitusPostitas master » Laupäev Sept 03, 2005 11:19

To diiselkass:

Arvatavasti on sinu masina mudeliks just üks viimaseid Veritase seeriatest,millele tõepoolest hakati külge panema plastiktaldasid.Colombo just seda ka oli.Taheti just selle mudeli peal proovida plastiku effektiivsust ja kasulikkust.Kahjuks varises SDV enne aga kokku kui asjast asja sai.Lausa kurb on vaadata,kuidas inimesed loobivad minema Tsaikasid,Podolskeid,Singereid ja muud vanemat kraami-justkui olevat aegunud!???Natuke ümbertegemist ja usute või mitte-te ei tahagi enam uut masinat osta.Kõik need vanad masinad õmblevad nii trikotaazi,õhukesi kangaid,venivaid riideid,paksu teksariiet,kartulikotte, kuni õhukese tsinkplekini välja!Vaja on ümber ehitada natukene süstikumehhanismi,mis võtab aega 2 tundi ja voilaa!!
Varuosadest on mul ikka ühtteist kogunenud,kaasaarvatud kõik eelpool mainitud mudelid.Olemas nii varuosad kui hetkel isegi üks Veritas Textima originaal,mis üks vanamammi mulle enne surma ära müüs.Kel huvi-kirjutagu.Paitan siin teist pea ülepäeviti...
master

PostitusPostitas Brother PX200 » Esmaspäev Sept 05, 2005 14:41

Sai selline (Brother PX200) masin mõned aastad tagasi soetatud. Iseenesest töötab hästi kuid tundub, et viimasel ajal hakkab kuidagi niiti alla kinni kiskuma ja seda just suurema kiiruse juures (eelpool mainiti, et miskise vedru viga võib see olla). Ja asi tahaks vist ka seest korralikku puhastamist...

Minu jaoks oli ostmisel üks väga suur määraja automaatne nööpauk. Ei kujuta eriti enam ette k uidas ilma selleta hakkama saada. Noh ja popp on ju ka, et palju õmblusi oleks - kuigi jah, kasutad neist reallselt vaid paari/kolme. Seega see siis lihtsalt eputamiseks :)

Kokkuvõtteks olen rahul oma masinaga :)
Brother PX200

PostitusPostitas minni » Teisipäev Sept 06, 2005 09:21

Oman juba umbes 17 aastat masinat Veritas Rubina, ütleks, et see on lihtsalt masin. Kõrvust ei tõsta, aga laita ka otse ei saa. Õmmelnud on ta valmis õhulised pulmakleidid ja ka talvejoped ja laste paksud kombeksd. Muidugi paljude materjalide puhul tuleb kasutada igasugu nippe, aga olen õmmeldud saanud. Näiteks probleeme tekitavad väga õhukesed ja samas libedad materjalid, samuti hirmsasti venivad, mis õmblemisel ei tohi venida, kuna pärast hakkavad lokkima. Sellisel puhul olen õmmelnud läbi ajalehe ja pärast viimase ära kärisranud. Kuluvat see masin ka eriti ei armasta, aga kuidagi teeb ikka ära.
Masin saab ka pidevat korralikku hoolt, nagu üks pereliige ikka ja parandustöökojast pole tal aimugi.
Tegelt ei tahtnud ma oma masinast siin jutustada vaid neist neetud Tšaikadest. Need on mul emal ja ka õel. Olen neid putitanud tihti, aga veast ei oska päriselt lahti saada, vaid ikka sihuke korraks korras värk. Nimelt jookseb pealmise niidi pinguti pidevalt paigast ära, tavaliselt lõdvaks. Reguleerid jälle paika, aga mõne aja möödudes jälle sama jama. Neil oli teinegi viga, aga seda enam ei mäleta, kuna olen loobunud nendega jamamast.

Tegelikult on mul ka üks tõsine mure, millele võiks vastata nii kald, kui ka master.
Soov osta ooverlokki, pole veel jõudnud neist midagi uurida. Ideaalis võiks olla võimalik korraga nii äärestada, kui ka teha õmblus, samas võiks saada ka lihtsa võttega ainult äärestada. Kuna soovin seda osta koduseks kasutuseks, siis ei tohiks olla see masin ka liiga pirts õhukese siidi, trikotaazi ja ka näiteks kuluva suhtes. Nõudmised on suured, rahakott väike (sellepärast ei hakka ka veel ostma midagi väga odavat, kogun veidi, aga tahaks masinat aastateks, millega ei tuleks paranduste vahet joosta ja oleks suht lihtne ja loogiline)
Küsimused oleks siis sellised: Kas sellistele soovidele vastavat masinat ikka on olemas? Mis firma, milliseid soovitate uurida? Millised oleks hinnad? Kus asuks poode, millistes võiks käia katsetamas ja uurimas.(Peaks olema sõbralikud ja väga abivalmis teenindajad, kes ei suhtuks nii: osta ära, küll kodus aega vaadata, mis siin meie aega raiskad, ära esita lolle küsimusi!)
Tänan ette kõiki, kes annavad mingit nõu, kasvõi sellist, et ära seda küll osta, sellel selline viga.
Tänud, tänud, tänud!!
minni

PostitusPostitas master » Kolmapäev Sept 07, 2005 08:59

To minni:

Overlokkidest ja selle ostust keri paar rida ülespoole-seal on sellest juba kirjutatud.
Veritas Rubina-kui sul on probleeme väga õhukeste kangastega ja ükskõik mis riidega,siis pead teadma,et sul on valesti reguleeritud poolihoidja pinge-see on sul liiga suur.On olemas sellel üks täpne reguleerimis pinge ja kui see on käes,siis vastavalt sellele reguleerid välja ka ülemise niidi pinge .Kui see on saavutatud-pole vahet mis kanga sinna alla paned-ikka jookseb ühtlaselt-pole vaja ei tõmmata ega midagi.

Tsaika-ka kirjutasin masinast eespool-enne tasub ta lasta korralikult korda teha ja alles siis kaaluda,kas osta midagi muud või ei!Iseasi,millise mehhaaniku juurde satud...Sellist tööd oskavad kahjuks vähesed-enamus ikka põlve peal tegijad.

Millist overlokki sulle soovitan-sain aru,et soovid omale trikotaazpistega masinat-see nii äärestab kui ka õmbleb kokku!
Soovitan sulle sellist masinat-väike ja lollikindel

Tööstuslik overlock Textima klass 8514 ja klass 8515
Sama firma on valmistanud ka kõik Veritase mudelid!
Seega Textima on oma nime väärt ja tutvustamist ei vaja.
master

PostitusPostitas Nicole » Kolmapäev Sept 07, 2005 19:51

kui palju need textima'd maksavad?
Nicole

PostitusPostitas minni » Kolmapäev Sept 07, 2005 23:33

To master:

Mina jälle arvan, et sellel Veritasel on probleem nende õhukeste riiete puhul talla kõrgusel (pingel) ja trikotaazi puhul aitaks hästi rullikuga tald. Mis arvad?
Tšaika "remondimeistriks" on jah üks põlveotsas nikerdaja - mina ise.
Huvitaks ka millise hinnaga peaks selle Textimaga arvestama?
minni

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist