Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäited)

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäite

PostitusPostitas Positiivne » Teisipäev Veebr 09, 2016 13:03

master kirjutas:Tere Karin.
Olete valinud omale profimasinad.Mõlemad-Nii Janome kui Pfaff on tippklassitegijad.Kui soovite minu arvamust,siis minu valik oleks Janome.Tundub täiesti lollikindel asi olevat.Pealegi toodab Janome ühe maailma parima koostekvaliteediga õmblusmasinaid.Pfaff on supertegija,aga kui peaksin isiklikult selle masina ostma-siis valik langeks Janome kasuks.See on kõigest minu arvamus.

Terv.master

Tore, et jutuks tuli Pfaff õmblusmasin. Oman samuti Pfaff Hobby 422 õmblusmasinat ja arvatavasti juba aastatest 90. Kahjuks pea 10 aastat tagasi tekkis masinal viga, mida kahel erineval korral ei õnnestunud meistritel parandada. Viga seisnes selles, et õmblemisel jätab pisteid vahele, ei seo ära ja venitab kaks pistet kokku üheks või siis taob niiti katki. Viga eksisteerib kahjuks tänanseni. Vaatamata sellel olen püüdnud masinat kasutada. Soov oleks aga oma truu abimees siiski korda saada. Kahjuks puudub teave, kelle poole pöörduda või kuhu. Täpsustavalt... ise olen saaremaal.

Parimate soovidega!
Positiivne

PostitusPostitas master » Teisipäev Veebr 09, 2016 21:22

Tere Positiivne

Üldiselt ma vist tean mis masinal viga on.Ise seda parandada on tavainimesel võimatu.Seal on üks asi,mis on Pfaff kodumasinatel küllaltki sageli esinev tüüpviga.Saaremaal ma kohe ei teagi kes sellise asja korda teeks,küll aga Tallinnas võib soovitada Vahurit Veimexist- http://www.veimex.ee/
Usun,et see mees teeb asja ära.

Terv.master
master

PostitusPostitas Positiivne » Kolmapäev Veebr 10, 2016 11:23

master kirjutas:Tere Positiivne

Üldiselt ma vist tean mis masinal viga on.Ise seda parandada on tavainimesel võimatu.Seal on üks asi,mis on Pfaff kodumasinatel küllaltki sageli esinev tüüpviga.Saaremaal ma kohe ei teagi kes sellise asja korda teeks,küll aga Tallinnas võib soovitada Vahurit Veimexist- http://www.veimex.ee/
Usun,et see mees teeb asja ära.

Terv.master

Tere Master!

Tänan väga info eest! Sellisel juhul on lootust ja kui liigun Tallinna poole võtan masina kaasa ja Vahuriga ühendust!

Parimate soovidega,
Positiivne
Positiivne

PostitusPostitas uurin-puurin » Kolmapäev Veebr 10, 2016 17:27

Tere,

kas tänapäevastel õmblusmasinatel (näiteks Janomedele) on võimalik käsivänt otsa kruvida kuidagi?
võib ju mõelda, et elektriajastu ikkagi, kuid mõnikord tahaks just sedasi nö käsitsi teha. pole nagu leidnud sellist võimalust kuskilt.

Tänan!
uurin-puurin

PostitusPostitas master » Kolmapäev Veebr 10, 2016 19:59

Tere uurin -puurin.
Ise ma pole küll elu sees näiteks Janomedele käsivänta külge aretanud.Kuid tehniliselt on see täiesti võimalik.Kui võtta hooratas maha ja alles jääb ainult paljas võll,siis tehnilise taibuga inimene peaks sellega hakkama saama küll.Natuke pusimist ja mõtlemist on.

Terv.master
master

PostitusPostitas anneliia » Neljapäev Veebr 11, 2016 16:48

Tere jälle master ! :)

Mingi aeg ma uurisin siin Teie käest overloki kohta ja ka laste õmblusmasina kohta. Overlok sai ostetud, valitud sai husqvarna huskylock s21 :D Olen sellega ikka korralikult vuranud ja väga rahul. Nüüd on aga mulle vanaks jäänud ema antud husqvarna viking Romeo :P Kindlasti, sellel oleks vaja hooldust ja võib-olla ka miskit parandada ja kui seda saab veel kasutada saab tütar selle endale. Aga endal oleks soov uus soetada. Kuna jälgin väga palju välismaiseid, peamiselt USA õmblejate blogisid siis on silma hakanud Bernina masinad. Ise valiksin välja sellise pilli : http://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/0/readmore/4128/&lng=11/ Mitmed välismaised hinnangud ainult kiidavad seda brändi ja seda seeriat. Janomed ma veidikene kardan kuna emal on Janome ja oleme KORDUVALT ära rikkunud riietele nööpauke õmmeldes. Kuidagi takerdub ja jamab see masin natukene paksema koha peal. Kusjuures see paksem koht on nt õmbluse ääres. Kangas täiesti tavaline puuvill näiteks. MAsin peaks olema memory craft 7700. Muidu mulle väga meeldib ta masin - mõnus vaikne, ilus ja muus osas pisted ikka tunduvad kõik kvaliteetsed jne. Husqvarna masinad muidugi ka võivad kõne alla tulla. aga Praegu selles hinnaklassis ma kõige rohkem vaatan ikka seda Berninat :) Mis Teie arvate sellest Berninast? :)
Ettetänades ja vastust ootama jäädes,
Anne-Liia
anneliia

PostitusPostitas master » Neljapäev Veebr 11, 2016 18:50

Tere Anneli.
Mul on endal kodus Janome 423S.Õmmeldud pole veel plekki ja tollist lauda.Nööpauk on sellel üheetapiline ja pole veel kunagi takerdunud või midagi sellist.Paksemate kangaste jaoks on vaja tugevdada presstalla regulaatorit.Nõrga pinge korral ei suru presstald piisaval kõvasti talda differi vastu ja mitmekihiline matejal võib takerduda.Olgu masin või supermasin-kui õigesti masinat ei reguleerita ja ei kasutata õigeid töövõtteid,siis ei aita ka mitmetuhandelised masinad.Differi ja talla süsteem kõikidel ühesugused.Lihtsalt kallimal masinal on rohkem mugavusi ja muud midagi. Paksu kangast ei karda Janome 423S masin üldse.Huvituks-mis marki Janome emal ka on?
Teie valitud Bernina on klass omaette-mind küll teeb ettevaatlikuks elektroonika,kuid muidu on masin ikka väga hea või isegi rohkem kui hea.Ainult hind on kole krõbe.Eriti meeldib mulle süstikusüsteem.Üldiselt ei karda ma kunagi Bernina ja Janome mudeleid soovitada.Kuid olgem ausad-Teie valitud mudel on minuarust veidi ülehinnatud,aga kui tugrikuid jagub,siis miks ka mitte!

Terv.master - See more at: viewtopic.php?f=33&t=62887&p=219643#p219643
master

PostitusPostitas anneliia » Neljapäev Veebr 11, 2016 19:06

master kirjutas:Tere Anneli.
Mul on endal kodus Janome 423S.Õmmeldud pole veel plekki ja tollist lauda.Nööpauk on sellel üheetapiline ja pole veel kunagi takerdunud või midagi sellist.Paksemate kangaste jaoks on vaja tugevdada presstalla regulaatorit.Nõrga pinge korral ei suru presstald piisaval kõvasti talda differi vastu ja mitmekihiline matejal võib takerduda.Olgu masin või supermasin-kui õigesti masinat ei reguleerita ja ei kasutata õigeid töövõtteid,siis ei aita ka mitmetuhandelised masinad.Differi ja talla süsteem kõikidel ühesugused.Lihtsalt kallimal masinal on rohkem mugavusi ja muud midagi. Paksu kangast ei karda Janome 423S masin üldse.Huvituks-mis marki Janome emal ka on?
Teie valitud Bernina on klass omaette-mind küll teeb ettevaatlikuks elektroonika,kuid muidu on masin ikka väga hea või isegi rohkem kui hea.Ainult hind on kole krõbe.Eriti meeldib mulle süstikusüsteem.Üldiselt ei karda ma kunagi Bernina ja Janome mudeleid soovitada.Kuid olgem ausad-Teie valitud mudel on minuarust veidi ülehinnatud,aga kui tugrikuid jagub,siis miks ka mitte!

Terv.master - See more at: viewtopic.php?f=33&t=62887&p=219643#p219643

Aitäh vastuse eest!
Mulle vist meeldivadki ülehinnatud asjad :D ja kahjuks ma pean tunnistama, et mulle meeldib selle välimus rohkem kui Janome. JAAAA, ma tean, et välimus ei õmble aga no kui ma juba kord midagi ostma hakkan siis ma ikka ei oska osta asja, mis mulle välimuselt ei meeldi. :) Aga Teie arvamus, et masin on hea või rohkem kui hea, mulle meeldib, ilmselgelt. :D
Emal on Janome memory craft 7700.

Tervitades,
Anne-Liia
anneliia

PostitusPostitas master » Reede Veebr 12, 2016 19:09

Tere Anne -Liia!
Memory Craft 7700? Siis on asi selge!Nüüd on see hetk käes,kus kus jälle tunnen puudust meie hea jutuvestja ja selgitaja Hr.Holm-ist.Aga Anne-Liia,see masin on rohkem kui hea ja on mõeldud nõudlikele,mugavatele, rikastele,ambitsioonikatele ostjatele.Loomulikult teeb see Janome 423S silmad ette-ta on lihtsalt mugavam.Aga tööd teeb täpselt samamoodi.Kui tähtis on mugavus-siis soovitan kindlasti.See on väga hea masin!

Terv.master
master

PostitusPostitas puustjapunaseks » Teisipäev Apr 05, 2016 11:02

Minul ka küsimus targematele. Olen pühapäevaõmbleja. No isegi mitte pühapäeva vaid kuu või kvartali, mõnikord veelgi harvem. Kuna trikotaazmatterjali on väga mitmesugust, olen hakanud mõtlema ka overloki peale ja seetõttu soovin muretseda võimalikult lihtsat ja odavat. Silma on jäänud Radom http://www.omblusmasinad.ee/et/e-pood.h ... egory_id=2. Kas tasub osta ja millist osta? Lisaks muidugi veel tingimus, millega võib, aga ei pea arvestama -õhukeste kangaste ääristamine.
puustjapunaseks

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist