Millised on parimad koduõmblusmasinad (meistri näpunäited)

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Re: Millised on parimad koduõmblusmasinad(Meistri näpunäited))

PostitusPostitas master » Laupäev Aug 13, 2005 23:34

huskystar 215

Süstikpesa viis pluss-muus osas...Pean sind kurvastama kahjuks!Sellist tüüpi masin sobib koolilastele ja väga väiksele õmblejale.
Masina vead: Süstiku tõukur on plastikust,ehkki korpus metallist(tehku no siis juba kõik metallist)
Differi tõstuk(hammastiku kõrguse regulaator)ei kannata mingisugust kriitikat.Kui ühel päeval on hammastik vajunud ja masin riiet ei vea,siis veendu,et sul oleks maja kõrval prügikast.Masina see osa on ikka kuradima lollisti tehtud küll.Remontida seda annab,aga see on ka jupp tööd ja anda garantiid,et see ei kordu,mina küll ei annaks!
Jamama hakkavad mootori veorihmad ja seda kindlasti-neid on siis kas üks või kaks ja need asetsevad masinal paremalpool korpuse sees.Vajutad pedaali,masin undab,aga edasi ei lähe!
Ja hoidku jumal kui peaksite hakkama õmblema paksemat ja raskemat riiet-selliste masinate nõelakangimehhanism on väga õbluke ja habras.Pikemalt ma ei hakka kirjeldama mis juhtub kui nõel hooga näiteks vastu nööpi või muud eset juhtub minema..Päästab veel vahest peenike nõel,mis murdub,aga kui ka see on jämedam,siis on asi amba!!
Kiirema õmblemise juures masin väriseb nagu haavaleht ja segab õmblemist!(Vot teile siin masina kergus!Parimad mudelid on varustatud vasturaskusega)
Vaadake,mis on selle masina müügiartikkel-topeltoverlokk,topeltõmblused jne.Ühesõnaga tavalised pisted aga topelt)Neid asju kasutate vast kord elus!
Aga peab ka kiitma-kõik see,mis on tehtud metallist,on ikka tehtud kvaliteetselt.Igasugused ülekandekohad ja muu liikuv osa,mis metallist on väga hea.Firma häda ongi see,et ta ostab sisse liiga palju masinaehituseks vajaminevaid detaile ja just need osad masina haavatavaks teevadki.Üsna vilets ja mürarikas mootor,kehvavõitu pedaal jne..
Otsustama peate ikkagi ise.Masina hinne 3 plussiga.

To Nicole:
nn.normalne hind...Mõnele on 10 tonni taskuraha ja normaalne hind-minule 500 kronugi suur raha!Seega täpsusta,mis oleks sinu jaoks normaalne hind,siis oskan ka midagi soovitada!
master

PostitusPostitas Nicole » Pühapäev Aug 14, 2005 17:54

läheme siis uuele katsele:)
http://www.azone.ch/load-index.html?Brother-XL-5050.htm
süstik on küljeltlaetav.
norm. hind oleks kuskil kuni 5 tonni, antud mudel on 3,6.
Nicole

PostitusPostitas master » Pühapäev Aug 14, 2005 21:39

Vot siin on tegu juba tõsisema riistapuuga.Brother nagu alati reageerib tarbija nõudmistele kiiresti.Mindud on üle Veritasele sarnasele manuaalsele programmijagamisele,mis on parim mida tean.Masin on altlaetav,täpne ja väga kvaliteetne süstik(aga süstiku tõukur ikkagi plastikust vaikuse nimel).Väga korralikult ehitatud differisüsteem.Jaapani mootor ja pedaal(Brotheri sünnimaa on Jaapan-sealt ka jupid)Hammaskummist rihmasüsteem,mis ikka peab vastu aastaid
Masina vead:
Vibratsioon kiiremal õmblemisel
Nõrk nõelakangisüsteem(mitte ei kannata paksemat riiet või paksemat kohta riidel)
Nõrk niiditõmmikusüsteem-tiba peenike
Väga tihti murdub või deformeerub kompensaatorvedru,mis on õmbluskvaliteedi juures VÄGA oluline detail(niidil tekivad õmblemise ajal ülemäära suured lõtkud,mis kiiremal õmblemisel põhjustavad niidi keerdumise ja purunemise)
Antud juhul on tegu uuema ja väga lihtsa ehitusega masinaga,millel on kõrvaldatud mitmeid sama vanema seeria puudujäägid.
Koondhinne tubli 4 Sellist tüüpi masina hinnaklass peaks olema 4-5 kilo kaubandusvõrgus.Tootja hinda ma ei tea kahjuks..
Tasub teada-tõesti hea masina hinnaklass algab 4 tuhandest ja lõpeb 7 tuhandega!!.(pluss-miinus 500 kronu alla-üles)
Kõik ,mis on alla ja üle on juba täpsemat uurimist ja konsultatsioone väärt-niisama osta ei soovita!
master

PostitusPostitas Mirjam » Pühapäev Aug 14, 2005 23:44

Hei, master! Anna ikka inimeste rahakottidele natukegi armu ja ütle ka nats odavamate kohta paar paremat sõna. Ega nad selle masinaga täispäeva tööd tegema hakka, et superklassi õmblusmasin olema peaks. Omal ajal ka Radom tehti maatasa ja aastaid ootasid Veritase ja Tikka (2 korda kallimad) omanikud, millal minu odavake hingusele läheb. Ja ega praegu, mil poodides riidekraami küllaga, enam väga palju ka ei õmmelda.
Mirjam

PostitusPostitas master » Esmaspäev Aug 15, 2005 01:17

Võib olla peened linnapreilid ei tihka naabriMaiest kehvema või vanema masinaga letti ilmuda,aga maal hinnatakse eelkõige ikkagi kvaliteeti ja vastupidavust.
Ja õmblemisest üldse-pole ammu saladus,et ka kõige pepsimad ja ninakamad linnaprouad külastavad õhtuhämaruses kasutatud riiete poekesi,et omale paras riidejupp välja koukida ja hiljem parajaks õmmelda. Ekslik on arvata,et rahvas ei õmble-muidu oleks ma töötu!!
Midagi pole parata-hea asi ka maksab midagi.
Tasuta ja vähese raha eest ei õnnestu tänaval tihtipeale korralikult peksagi saada,rääkimata veel heast õmblusmasinast!

Tänan tähelepanu eest!

Master
master

PostitusPostitas murelik » Esmaspäev Aug 15, 2005 15:00

mhhhh, nyyd on siis meistrimees platsis. kui ma ostma hakkasin siis plnud kuskil asjalikku meest, kes oleks nii põhjalikku infot jaganud. nyyd olengi huskystari omanik ja juba garantiiajal jukerdas ülemine niidireguleerja. siit nyyd loen kollijutte, mis edasi hakkab saama....loodan siiski parimat.
murelik

PostitusPostitas ulla » Esmaspäev Aug 15, 2005 18:51

irw.ja minul mõneaastane singer.jukerdanud veel pole.
ulla

PostitusPostitas Nicole » Esmaspäev Aug 15, 2005 20:10

mul oli singer festival ja jama oligi just süstikus. plastikust poolipesa(süstik siis vist) kulus ajapikku niipalju väiksemaks, et hakkas loksuma ja siis hakkas nõel vastu neid nagasid käima, kuni üks hetk murdus see küljest ära. siis ma kleepisin teda mitu korda tagasi, kuni lõpuks tuli uus süstik tellida ja see maksis mingi 500 raha:(
Nicole

PostitusPostitas master » Esmaspäev Aug 15, 2005 21:15

12 points to Nicole!! Näha on,et oled kadalipust läbi käinud!Täpselt nii need asjad just käivadki plastikust süstikukausiga!
500pluss paigaldus, pluss närvid,pluss sebimine...-no comments!!Sul läks seekord õnnelikult!!
master

PostitusPostitas kald- » Teisipäev Aug 16, 2005 11:08

Ütlen ausalt, et mul on kahju.... Hr. master on piirdunud oma pika remondimehe ajaloo jooksul ilmselt ainult väheste masinate põhjaliku tundmaõppimisega. Mingis osas on tema jutus iva, mingis oasas......
Mina ei hakka siin kiitma üht ja laitma teist, vaid pigem soovitan inimestel proovida ja uurida paljusid teisi mudeleid. Pidage nõu inimestega, kes on elus palju õmmelnud. Ise puutun õmblusmasinatega kokku juba 24 aastat. Selle ajaga olen proffessionaalina masinaid kasutanud tööks. 9 aastat olen tegelenud masinate müügiga ja suhelnud väga heade mehhaanikutega-et endale selgeks teha masinate head ja vead läbi nende silmade. Julgen öelda, et meie turul liigub palju mõtetut, aga ka mitte vähe kvaliteeti. Ei usalda müügifirmasid, kelle müügistiil on agressiivne-kõik muu on s..., peale meie. Vabandage väga-see ei ole proffessionaalne ja eetiline müük-see on pähemäärimine. Oma müügialase töö jooksul olen puutunud kokku erinevate kaubamärkidega, kuid jäänud truuks ühele, mis jäi sõelale. Pole iialgi inimesele määrinud maisnat kaela-olen andnud võimaluse proovida ja otsustada. Mis puutub garantiiaega, siis jah-on paljud masinad, mis peale garantiiaega nagu nõiaväel enam ei tööta häasti. Kahju. Minu põhimõte müügis on jälle selline, et 5 aastat garantiid on piisav aeg, et tuua välja masina kitsaskohad, kui neid on. Samas olen soovitanud inimesel enne garantiiaja lõppu tuua masin korralisse tasuta hooldusesse-et järgmistele kasutusaastatele minna vastu kindlana-masin ei vea alt.Ja üks endast lugupidav kaubamärk ja müügifirma, ei jäta inimest hätta. Mina olen aidanud inimest garantiikorras ka siis, kui on ilmselgelt näha, et inimene ISE on masinale liiga teinud.
Kui kellelgi on küsimusi, siis võib mulle alati kirjutada. Ei pea vajalikuks siin avalikult kaubamärke ülistada ja laimata.
kald-

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist