Salli kudumine

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Salli kudumine

PostitusPostitas marfa » Reede Sept 09, 2005 20:28

Palun nippe, kuidas parempidises koes kootud sall ei hakkaks end rulli keerama. Otsa tegin patent - see vist hoiab sirge, äärtes on 1x1 soonik(1 ääres siis 1 pahempidine ja 2. ääres ka 1). Aga sellest vist ei piisa.

No tõesti pole 105 a salli kudunud:S

marfa

Re: Salli kudumine

PostitusPostitas friik » Reede Sept 09, 2005 21:26

see ei ole nüüd küll otseselt vastus sinu küsimusele, aga mina kooks salli soonikkoes või siis patendis (mida ma ise ei oska). olen kudunud paar salli soonikkoes (1 parempidi, 1 pahempidi) ja väga ilus jääb.
friik

PostitusPostitas Elsa » Reede Sept 09, 2005 22:07

Tee seda ripskudet sinna serva pisut rohkem, nii 3-4 silma ikka, olenevalt lõnga jämedusest :) Ehk siis koo iga rea esimesed ja viimased 3-4 silma alati parempidiselt. Valmides pressi ka kergelt, just serva.
--------------------------------------
Elsa,
Elsa

PostitusPostitas zoocoll » Laupäev Sept 10, 2005 09:09

Salli servas koo viis silmust ripskoes (mis on alati parempidised silmused, seda nii edasi- kui tagasireal), võib ka pärlkoes kududa(nn kanaihu või haneihu), või ka kahekordses koes (*üks parempidi, üks pahempidi kudumata ära tõsta, lõng jääb silmuse ette,* üks parempidi; tagasireal kood parempidi läbi need silmused, mis eelmisel real kudumata ära tõstsid ning jätad kudumata eelmisel real kootud silmused, mis samamoodi tõstad ära vasaksilmuse töövõttega, lõng jääb silmuse ette).
zoocoll

PostitusPostitas YYY » Laupäev Sept 10, 2005 14:27

Kui zoocolli pakutud lollikindel kahekordne kude tundub liiga keeruline , siis soovitan kududa 4 vardaga ringselt paraja soolika . Seejärel aurutada ja narmad kinnidada läbi kahe kihi korraga ( jääb lapik mitte enam sloolika kujuline sall ).
Kui salli servas on ainult natuke ripskudet siis kandmise käigus kipub sall ikkagi "vorstiks" minema .
1:1 soonikus kootud sall jääb valmis kujul nagu parempidine kude ja seda mõlemalt poolt ja ei hakka ka kunagi rulluma kokku . Lisaks pole sellisel sallil pahupoolt .
YYY

PostitusPostitas Girl » Laupäev Sept 10, 2011 19:12

Tere
Kuidas käib pantentmuster??
Kas parem vasak või midagi muud`
Ma olen alles 12 ja ei tea sellest midagi
aga palun aidake mind
Tänan:)
Girl

PostitusPostitas Külaline » Laupäev Sept 17, 2011 04:47

Girl, annan Sulle paar videot patentkoe kohta
http://www.youtube.com/watch?v=vJ91xzaCTLM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2BslQ_myRjI
Külaline

PostitusPostitas e » Pühapäev Okt 02, 2011 19:36

patentkoe saade
http://etv2.err.ee/videod/b0a2db7b-9bce-4c2b-9b91-6515abb7b517
e

PostitusPostitas alma » Teisipäev Okt 04, 2011 11:17

Läeb ikka aega, enne kui patendini jõuavad... seal saates
alma

PostitusPostitas aga » Kolmapäev Dets 28, 2011 14:27

Kuidas kootakse seda salli, mis viimasel ajal puha kõigil satsidena kaelas? Ostsin vastava lõngagi, aga kust saada õpeetust, mitte ei leia.
aga

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist