Käsitöö pood

Käsitöönõuanded, -materjalid jm.

Käsitöötooted euroopa riikidesse.

PostitusPostitas M&T » Neljapäev Aug 03, 2006 23:42

Oman käsitöötoodete valmistamisega tegelevat firmat. Müüme hetkel soome. Otsin kedagi kellel oleks tuttavaid sugulasi saksamaal, Taanis, Rootsis või mujal. Tooted on väga ilusad. Oleme käinud laatadel ja seal on meid saatnud haruldane edu. Teretulnud kõik ettepanekud.
M&T

Re: Käsitöö pood

PostitusPostitas Muruneitsi » Laupäev Dets 02, 2006 11:09

heh. mis te kaklete..eks igaüks majandab nii nagu oskab ja jaksab. kellel esemeid müüki pakkuda proovige www.motlemisabi.com
seal käib igavene vinge liiklus nii sisekujundustesse sokuutatavate tööde osas kui ost, mõõk otse.
www.motlemisabi.com
Muruneitsi

PostitusPostitas johanna » Teisipäev Mai 25, 2010 09:54

Poeomaniku eesmärk on oma kaupa MÜÜA, mitte lasta sel seista müstilise hinnaga. Mis kasu ma sellest saan kui suure kaubahunniku otsas kuude kaupa istun? Ja otse loomulikult peab kauba müük katma poe kulud (kui ka pole rendipind ja on oma maja, siis vaja sealt maksta ikkagi vool, vesi, muud kulud) ja kasumit tahaks ka ju teenida? Ma usun, et ka käsitöölise eesmärk oleks mitte müüa kaupa sellise hinnaga, mis kataks tema kulud vaid ka midagi teenida selle pealt? Või teed sa tööd töörõõmu pärast?

Kui ka leiad sellise, kes oma majas sinu kaupa müüma hakkaks, siis olen täiesti kindel, et ka see inimene ei müü sinu kaupa mitte selle hinnaga, millega see talle poodi sisse tuleb vaid ikkagi juurdehindlusega. Mishea pärast ta muidu päevad läbi seal poes siis passib kui tal sest mingit tulu pole?
Ja konkreetses kohas müüdavate asjade hinna määrab ikkagi ära seal piirkonnas väljakujunenud hind (kui teised poed müüvad mingit vitraaži 150 krooniga, siis vaevalt, et selle ühe poe omanikki tahab asja pealt vähem teenida ja taolist näiteks 75 krooniga müüa.
Konkreetne näide on heide hindadest, mis Tallinnas on ühtlaselt müstilised, teistes Eestimaa paigus saab Tallinnast ostetud 100gr kera asemel juba pea pool kilo.

Kirjutad ise, et käsitöö poe omaniku eesmärk on teenida kasumit. Kust see tumba peaks tulema, kelle eesmärk oma isiklikus poes poleks oma tööga kasumit teenida vaid hoopis kaubatoojatele raha teenida?

Mul on oma pood. Ma ei tee seda hobikorras - see on minu sissetulekuallikas. Ja jah - ma tahan teenida sealt kasumit, et elada, maksta maksud, osta vajaminevat ja käia ka reisimas. Isegi siis kui ma Bingo lotoga miljoni võidaks ei hakkaks ma oma poodi hobikorras pidama vaid teeniks sama ülbelt kasumit edasi :)
[hr]
[hr](expert)
johanna

PostitusPostitas gerr » Neljapäev Jaan 06, 2011 10:30

Ma saan siit väga selge vastuse küsimusele, miks meil on palju-palju hiilgavate oskustega käsitöölisi ja naturaalsest materjalist käsitööd, mida igapäevaselt kanda kõlbaks, ei leia kusagilt.
Ja ma ei soovi, et keegi mu maksejõuetusest siin kohe sajatama hakkaks. Ainuke kättesaadav käsitöö on turistidele, noorele inimesele kandmiskõlbmatu (mõtlen sellist riideeset, mis käiks ka veidike moega kaasas ja oleks mitte rahvuslik piduriie, vaid tavaline igapäevane riideese - vest kamps., sall, müts jm.)

Käsitööline ei tea müügist, turundamisest mitte midagi, nagu siit loen. Silvi räägib aiast ja siis igaüks vastab aiaaugust. Silvi, sul ei ole mõtet vaevata end selgitamisega. Idee ei ole paha, aga tõenäosus, et teostuks, väga väike. Tingimused - sobiv inimene, sobivad ruumid, sobivas asukohas, ei pruugi ristuda. Ka on sees mõned vastuolud - soodsam hind ja suurem müük. Seda saab teha siiski vaid kaubanduskeskuses, kus rohkem rahvast liigub, aga seal ei ole ju kellelgi oma pinda. Teiseks kui teha ka heas asukohas oma pinnale, siis peab hoolimata asukohast tegema palju-palju reklaami, et ikkagi klient tuppa saada. Ja see on kulu, know -how ja mis veel. Ja seda oskavad vähesed, ehk et müügi taha jääb siiski kõik toppama.

Haun ka plaane, et inimesed võiks osta naturaalset riiet. Samas väärtuse poolepealt - miks peaks inimene meie käsitöölist kummardades ostma 2 x kallima hilbu?
Saage aru, riie on inimese jaoks riie. Kui ikkagi maksab 2 x rohkem, siis ei müü keegi seda maha kui 2 x väärtuslikuma asjana. Asi on põhimõttes, miks mina kliendina peaksin maksma kampsi eest 2 või rohkem korda enam? Põhjendage ära. Ükski käsitööline pole seda tänaseni suutnud. Vähemalt piisavat suurele seltskonnale, et ellu jääda. Usun, et see on võimalik, NIKE on seda samas suutnud (hoolimata sellest, et tema toode ei ole 2xväärtuslikum, kui teine dressipluus). aga meie käsitööliste võimaluste ja oskuste jm. juures on see mission impossible.

PS. olen ettevõtja.
gerr

PostitusPostitas juta230 » Neljapäev Jaan 06, 2011 16:01

Mõnele ei jõua see ka kohale, miks peaks kampsi eest turul välja käima 250 eeku, kui kaltsukast saab asja vähemalt 10 korda odavamalt.
juta230

PostitusPostitas alma » Reede Jaan 07, 2011 01:50

http://www.vuhti.com/
http://www.turismiweb.ee/ee/company/Kunstnik_Resa_Tiitsmaa_nukutuba/8639/
http://www.teoteo.ee/public/lahepood/marjaveeb/index.htm#12
alma

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist