turdleht

Teemad, probleemid toataimedega

turdleht

PostitusPostitas siks » Teisipäev Jaan 31, 2006 19:22

mul on kodus 15a.vana puu.nüüd aga on midagi juhtunud viimasel nädalal viskab lehti maha ,kohati lausa oksi.olen tõeliselt mures ei taha oma lapsepõlve lillest ilma jääda.palun aidake(ei ole mingisuguseid haigusi)
siks

Re: turdleht

PostitusPostitas mrt » Kolmapäev Veebr 01, 2006 00:07

kuidas sa teda kastad?
millal viimati mulda vahetasid?
mis juured teevad?
mis muld on?
kas lehed on pehmed?
turdlehte on kõige kindlam tappa üle kastes.
minul juhtus niiviisi, et viisin oma lapsepõlve turdlehe endale tööle, sest koju ei mahtunud enam, siis 5 aastat hiljem lahkusin sellest firmast ... leppisin kokku, et see taim püsib seal seni, kuni saan ära viia. vahepeal see firma kolis, ning peale kolimist kutsuti sinna aiandusfirma taimi "hooldama" - (olin sinna sealoleku perioodil koondanud päris korraliku kollektsiooni) - need istutasid ümber ning läks edasi. siis ca 2 aastat hiljem viisin selle crassula endale uude kontorisse ning jätkasin kastmist, nagu senini (1-2 korda kuus) ... ca aasta pärast kukkus kokku - ja mis selgus - need raisad (!) olid istutanud 20 aastase turdlehe (ilus tasakaalukas puu) savisesse mulda (!) - tulemusena ta juured lihtsalt mädanesid ... :( (kätte saaks, raisk, aiandajad ...) järelejäänud juppides on mul nüüd muidugi ca 5 taime kontoris ning 10 taime kodus ...
lühidalt - vaata, mis mullas toimub ... kui talina kantis oled, võin appi tulla ...
mrt

PostitusPostitas siks » Kolmapäev Veebr 01, 2006 16:31

olen küll tallinna kandis.muld sai vahetatud eelmise aasta kevadel.kastan küll tihedamini kui 2 korda kuus ,kuna mul on kodus kuiv õhk ja tihti saab ka ülekütta.muld on poest ostetud(mingisugune turbamuld),mis juured teevad ei ole mul aga halli aimugi,kuna ei jaksa teda potist välja võtta.
lehtedega on küll selline jama et nad kipuvad kuidagi pehmeks muutuma ja siis üldse ära kuivama.
siks

PostitusPostitas mrt » Kolmapäev Veebr 01, 2006 23:05

ilmselt see turbamuld probleemiks - turdleht, kõrbetaim, taham mineraalset, liivast, hästi dreenivat mulda - see tähendab, et peale kastmist peab see läbi kuivama. turvas taas hoiab vett tükk aega kinni ning seetõttu on kõige tõenäolisemalt sinu turdlehe probleem selles ongi, et pole saanud vahepeal läbi kuivada.
see on minu hüpotees, baseerub minu kogemusel ja sellel, mida selle halva kogemuse tõttu lugenud olen. et selgust saada, peaks juuri uurima.
aga teoreetiliselt võib olla ka alakastetud - kui sul tuba soe ja kuiv - et siis kastmine vähe tulemust andnud - aga see vähetõenäoline.
lehed võivad pehmeneda / kuivada nii ühel kui teisel puhul.
proovi ikka sinna poti sisse vaadata - et milline see muld on pisut sügavamal (kuiv, märg) ning juuri peaks ikka ka vaatama ...
ma mingi bioloog ei ole, aga kui tahad, võin appi tulla küll, tulemusi ei garanteeri - m2rt@hot.ee
mrt

PostitusPostitas Ahvileivapuu » Pühapäev Veebr 12, 2017 16:20

Võib ka olla, et liiga palju mulda, kuna nendel taimedel pole väga tugev ja massiivne juurestik. Siis ikkagi mingil ajal on taratamatu, et juured saavad kahjustatud, sest nad pole mulla kogusega tasakaalus. Ja varem või hiljem hakkab mõjutama ülekastmine, sest isegi 2 korda kuus kastes jääb põhjapoole seisev ja kasutamata vesi, mis hakkab roiskuma, tekivad halvad bakterid. Ja see olukord tekib tõesti mitte kohe vaid pikema aja jooksul. Nt. 0,5- 1 aasta jookdul. Siin oli eespool juttu ka istutussegu koostisest, ning kindlasti, kui suurem taim, vajab tasakaalustamiseks küll suurt potti, kuid oluline osa selkes olgu kividel põhjas, need hoiavad tasakaalu taime raskysele ning aitab üleliigsest veest vabaneda, mis valgub peale kastmist alusele ja tuleb ära valada.
Ahvileivapuu

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist