Draakonipuu kõpitsemine

Teemad, probleemid toataimedega

Re: draakonipuu kõpitsemine

PostitusPostitas Pruud laik » Kolmapäev Veebr 17, 2010 15:14

Ei maksa siis sarkastilisusega ülepingutada. Iga üks pole lillespetsialist. Ja ma alles loon lilledega sinasõprust.
Juuri ma vaadanud veel siiani pole, kuid ülekasmist ei saa olla kuna see taim mul 3 kuud paastul olnud, kastan teda ikka hetkele üli harva. Mitmeid kordi olen mullas sonkinud ja mittekui mingeid jälgi satikatest leidnud siiani polnud. Vaatasi siis nüüd uuesti ja võtsin veel taskulambigi abiks ja leidsingi pisikestest satikatest kubiseva poti. Sellised imepisikesed. Kas nende vastu aitab ainult ümberistutamine ja lillavees juurte pesemine või võiks Raidi ka mulla peale pihustada? Kas praegu juba võiks ümberistutada või veebruaris veidi vara veel?
Pruud laik

PostitusPostitas lilleke » Neljapäev Veebr 18, 2010 08:25

palju seda veebruarit enam jäänud on,kohe kohe märts.Istutada võin ikka,kui vaja siis ka novembris.Alustuseks püüa ikka välja uurida,kes need tegelased on.Ja ilmselt on muld ikkagi liialt märg,sest kuivas mullas elutsejaid ei tule kohe meelde.
lilleke

PostitusPostitas toshi suzume » Reede Veebr 19, 2010 10:02

kus see sarkasm on?

ise nendid, et alles lood sinasõprust lilledega, aga veendunult teatad, et kastad üliharva. ma ei pea ennast teab, mis lillespetsialistiks (eelistan puittaimi (nagu ka drac). ja ei oska küll arvata, mida tähenda harv või sage kastmine. on kombinatsioone - substraat, poti suurus, taime suurus - mida on vaja kaks korda päevas kasta (s.t. kord päevas on harv) ja vastupidi - on kombinatsioone - näiteks talvepuhkusel sukulendid, mida 3-4 kuud ei kastetagi.

mina istutaks ümber, mineraalsesse substraati (ostaks kaktuse mulda ja segaks sinna veel pestud jämedat ehitusliiva või mingit seda graniidipudi, mida kõnnitee pääle panemiseks müükase, sõltuvalt poti ja taime suurusest sõltuvalt peenemat või siis jämedamat fibo kergkruusa).
ümberistutamise käigus peseks juurepalli vanast mullast päris puhtaks.
toshi suzume

PostitusPostitas Pruun laik » Reede Veebr 19, 2010 12:40

Suured tänud
Pruun laik

PostitusPostitas eps » Teisipäev Mär 16, 2010 02:47

Mul ka mure draakonipuuga!Ta on mul umbes 45-50 cm pikk ,kolmeharuline aga nii tillukeses potis, et pean teda toetama dekratiivpotiga, muidu kukub lihtsalt ümber.Ostsin ta sügisel tütrele sünnipäevaks,aga ta jättis ta minu hoolde,kui ise Norra sõitis ,ja siis ümber ei istutanud(turbas elab). Nüüd tundub paras aeg olema:1.millisesse mulda.2.kui suurde potti.3. millal pärast ümberistutust kasta. ja veel ,ta lehed on hakanud "lainetama", ei oska muudmoodi selgitada,veavad imelikult allapoole rulli.Kas olen midagi väga valesti teinud?Oleks väga tänulik,kui keegi asjalikku nõu annaks. Tänan!:)
eps

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Mär 16, 2010 12:27

edit: kas eelnevad arutelud ei olnud piisavalt asjalikud või ei viitsi lugeda?

---

just - õige aeg saabub paari päeva pärast. eile oli kuu loomine.

mineraalne substraat - osta poest sellist "mulda" mis meeldib ja siis osta juurde seda kõige jämedamat ehitusliiva (ja võid ka peenemat kergkruusa sisse segada) - sega ca pooleks (muld 50% ja mineraalne osis 50%). vermikuliiti võid ka kümnenda osa juurde panna.

vana turvas eemalda täielikult - niipalju, kui saad, kuivalt, ülejäänud saad dushivoolikuga leige veega oskuslikult manipuleerides kätte (mingi sõel äravoolu ees kaitseks kanalisatsiooni tarbetust sodist).

pott - eelista keraamilist ning eelmisest ca 3-4-5 cm suurem - kui taime sisse tõstad, peaks ümberringi saama labakäe vahele panna.

uue mulla panemisel jälgi, et kõik juure vahed täis saaksid - kasuta puupulka.

draakonipuud on lihtne üle kasta ja see lehtede lainetamine võib (võib mitte) olla seotud sellega - turvas on kokku vajunud ja ei dreeni piisavalt kiirest. või siis vastupidi - kui lehed on rippus kah, siis ei jõua vesi juurteni - turvas on ära paakunud ja ei võta vett sisse.

looduslikult kasvab vulkaanilise tekkega muldadel, mis on mineraalirikkad ja hästi dreenivad.

kastmiseks võiks kasutada filtreeritud vett (soolade ladestumine substraadis tal ei meeldi - lehtede probleemid võivad sellest olla).

pääle istutamist mingit erilist kastmisreziimi ei pea jälgima.

ülekastmine on suht koht kindel meetod tapmiseks. ma enda oma kastan siis, kui lehed pisut lonti vajuvad (s.t. alakastmisest annab märku, samas toibub sellest reeglina hästi).
toshi suzume

PostitusPostitas ekku » Pühapäev Mai 20, 2012 11:50

tere
tean et se pole päris se teema kuid ei leidnud siiani rohkemat infot.
küsimus siis selline kas draakonipuu lehed on mürgised....mu 7 kuune laps sai eile lehe kätte,algul arvasin et kõik on korras täna hommikul olid punased täpid,oksendab ja magab rohkem,söögiisu on halvenenud.....kas võib neid kahte seostada või mitte???niipalju kui oma tutvusringkonnalt küsisin siis kõik ütlesid erineva vastuse....osad et on ja osad et pole mürgine.....
vabandan veelkord et teemasse sekkusin.....
ekku

PostitusPostitas sinisilm » Pühapäev Mai 20, 2012 13:49

seitsmekuune laps on ikka nii väike veel, et antud teema kuulub 100% siiski arsti kompetentsi. Ja kindlasti ei tohiks kõheldes oodata või tuttavate arvamustele lootma jääda. Ei juhtu midagi hullu kui med . haridusega spetsialistid tülitamise pärast veidi pahurad on. Ja igaks juhuks võiksid taime lehe kaasa ka võtta kui tohtriga kohtud.
sinisilm

Re: draakonipuu k

PostitusPostitas Pirx29 » Neljapäev Juun 09, 2016 12:25

Tere .
Kas kõiki draakonipuid lõigatakse ühtemoodi tagasi v kuidas.
Pirx29

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist