Orhideed

Teemad, probleemid toataimedega

Re: Orhideed

PostitusPostitas elly » Teisipäev Aug 02, 2005 20:46

lipelgas, saatsin vastuse mailile.
elly

PostitusPostitas pole näinud » Teisipäev Aug 02, 2005 23:57

huvitav, kas on olemas ka punast phalaenopsist? mõtlen siis ilusat säravpunast, mitte lillat ega roosat
pole näinud

PostitusPostitas lilleke » Kolmapäev Aug 03, 2005 21:03

Säravat nn. lipupunast pole kohanud, kuid sellist tugevat bordoo punast olen korra näinud.Tema õie kuju on ka veidi erinev tavalisest kuukingast-õie kroonlehed ei ole sellised avali.
lilleke

PostitusPostitas lillesõber » Neljapäev Aug 04, 2005 15:06

Otsin ka erepunast ja sinist orhideed! Pole kahjuks seni leidnud. Ainult pildi peal olen üht sinist näinud...
lillesõber

PostitusPostitas akinna » Reede Aug 05, 2005 07:35

Mina olen sinist päriselt näinud ja hästi ilus oli aga kahjuks oli lillepoes ainult õied üksikult müüa. Kui ta oleks potiga olnud oleksin ta kindlasti ära ostnud.
akinna

PostitusPostitas egle » Neljapäev Aug 25, 2005 12:08

3 küsimust teadjamatele orhideekasvatajatele:

Aprillis ostetud õitsev kuuking, 2 varrel ca 10 õit, asub akna all laual, kella 16st hakkab päike sisse paistma, piserdan iga päev, 1x nädalas kastan.

1) Kuskil mais kasvatas taim keskelt uue suure lehe, mis kasvas kuidagi jäigalt väändesse, nii et allosas keskele pragunes/murdus (raskusest või tugevast väändest?) auk lehte. Et pott tasakaalus püsiks, pidin ta siduma õievarre püstihoidmiseks asetatud puitvarda külge, ilus see vaatepilt pole. Lisaks on sel keerdus lehel mingid imelikud tumedad täpid, millest küll? Mis selle lehega teha, kas võib ta maha lõigata? Samas nüüdseks on juba järgmine leht keskelt kasvanud (10 cm pikkune)?

2) Samuti vist mais ajas taim 2 juurt potist püsti, umbes 3cm üle potiserva, kuid sel nädalal üllatas 1 neist sellega, et kasvatas selle õhujuure tippu sellise punga moodi nupu. Mis see on ja kuidas sellega käituda?
Juurte kohalt veel, et kui poti põhjas 2cm ulatuses on ainult helerohelisi juurte "rattaid", seda nö. mullapuru pole nende vahelt enam nähagi, kas on siis viimane aeg ümberistutada?

3)Tavaliselt 2-3 päevaks kodust lahkudes, asetan orhideepoti kõrge äärega aluses suuremasse veega ca 3-4cm täidetud kaussi, nii et tal õhuniiskust oleks. Viimati umbes kuu aja eest tuli aga lausa 10 päeva ära olla, käitusin sama moodi, veekaussiga niiskust "tehes". Kuid naastes oli pilt kurb: pooled õied oli maha varisenud ja ülejäänudki kukkusid küljest paari järgneva päevaga:-( Kuna too uus leht ja õhujuure otski mühisevad kasvada, siis loodan veel kunagi ikka õisi ka näha, kuid kuivusest langenud õied ei näita ju puhkamist? Millal ja kust uusi õisi oodata (lugenud küll siinset foorumit, ei saa ma päris täpselt aru): kas samale olemasolevale õievarrele tulevad lisaharud, kuhu omakorda õied või kasvatab taim uue õievarre? Mis puhul üldse kuivab see olemasolev õievars ära?

Ettetänades Egle (õnnetu raagus orhidee omanik)
egle

PostitusPostitas X » Neljapäev Aug 25, 2005 12:53

Mina käisin reisil ja olin ära nädal aega.Enne seda kastsin orhideed ära ning tõstsin nad aknalaualt ära,et kuum päike liiga ei teeks.Tagasi tulles olid kõik ilusasti õites.Mul on endal ka üks kuuking,kes ei kannata päikest.Paar korda on hommikul pilves olnud ning olen jätnud aknalauale,kuid päeval tuli päike välja.Nüüd on ka 2 lehel violetsed laigud.Teistega pole sellist probleemi.Tuleb lihtsalt katsetada.Praegu mul kõik rõdul ja nii ilusaks läinud.
X

PostitusPostitas Andres:) » Laupäev Aug 11, 2012 18:40

tiu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu kuukingal on tütatraim!
> Tekkis ühe äraõitsenud varre tippu umbes 4 kuud
> tagasi. Tuli 3 lehte, need kasvasid suureks ja
> hakkas ilmuma ka midagi juuretaolist, aga siis jäi
> kasv seisma ja tundus, nagu hakkaks taim surema.
> Ostsin siis ruttu orhideemulda ja kiirustasin
> ümber istutama, aga see muld, nagu selgus, polnud
> sugugi nii koorepurune, nagu too, milles lill enne
> kasvas. Istutasin siiski ümber, kuna juured ei
> näinud ka kuigi head välja. Ta on mul küll
> klaaspotis, kuid praegu on juured mullaga kaetud
> ega saa valgust, nagu enne.
> Mõne nädala möödudes hakkas lillele uuesti elu
> sisse tulema. Nüüdseks on tekkinud 4 uut õievart
> ja tütartaimele ka paar uut lehte ilmunud ning
> õhujuur tundub ka kasvavat. Need lehed aga, mis
> enne hakkasid surema, on ikka pehmed ja lõdvad.
> Need on kaks pealmist lehte lillel ja üks
> tütartaimel.
> Tundub, et tuleb oodata ja vaadata, mis juhtub.
> Kas kellelgi on veel sarnast kogemust?
> Kui suureks peaks õhujuur(ed) kasvama enne, kui
> võin lapsukese mulda panna?

Tere!

Mul kodus palju kuukingasid ja tekkis küsimus. Mul üks Aphrodite lõpetas õitsemise ja jube enne lõpetamist ajas mõlema varre otsa, suhteloselt ülesse varrekesed. Mõlemad rohelised ja kasvavad hoolega. Kas need on uued õievarred või tütartaimed?
Palun kirjutage mulle sellel teemal. Vajadusel võin pilte ka saata.

Email on: andrespogrebnoi@gmail.com

Ette tänades
Andres
Andres:)

PostitusPostitas pingviin » Teisipäev Aug 28, 2012 11:23

Andres - vaata
www.orhideefoorum.com
- kindlasti saad sealt head nõu :)
pingviin

PostitusPostitas vainlane » Reede Nov 16, 2012 10:17