kannatuslill passiflora

Teemad, probleemid toataimedega

kannatuslill passiflora

PostitusPostitas deia » Kolmapäev Nov 22, 2006 14:42

Panin augustilõpus maha mõned kannatuslille seemned. 5 seemnest idanes 4 ja kasvama läksid 2. istutasin nad siis eraldi pottidesse ja välja näevad nad siis nüüd sellised nagu juuresolevatel piltidel.
nüüd aga olen omadega jännis - mis ma nendega edasi peale hakkan? kas pean ladvad ära näpistama? istutama nad äkki ringi savipotti? miskitmoodi toestama? Ja kas mul on lootust neid ka õitsevatena näha?
deia

Re: kannatuslill passiflora

PostitusPostitas deia » Kolmapäev Nov 22, 2006 14:47

teine pilt ka
deia

PostitusPostitas lipelgas » Kolmapäev Nov 22, 2006 17:48

oleks võinud ka kokku istutada, kui just kahte eraldi taime ei taha. lopsakam taim näeb ilusam välja, aga ta ajab ka rikkalikult juurevõsusid.
vastu talve ei soovita muud teha, kui lasta kasvada ja vajadusel toestada. kui kasvukoht on talvel piisavalt valge, võid ka väetada. aga tavaliselt kipub talvega ikka välja venima. kevadel lõikad julgesti tagasi, vajadusel suve jooksul veel korra või paar, soojas ja valges on kasvukiirus kohutav. pisut väetist ikka ka ja õisi tuleb murdu.
*************************************************************************************************************
http://www.orhideefoorum.com.
lipelgas

PostitusPostitas kiisu » Kolmapäev Nov 22, 2006 18:14

Juurevõsude kohta niipalju, et oleneb sordist, mul üks ajab juurevõsusid, ülejäänud mitte.
Mina praegu ei teeks ka midagi, laseks lihtsalt kasvada. Toestuseks on mul traadist tugi rõngasse painutatud, kahjuks pildialbum niivõrd aeglane et ei saa pilti panna.
kiisu

PostitusPostitas deia » Kolmapäev Nov 22, 2006 18:23

aitähh vastajatele - nad mul lõunapoolsel aknalaual - ja tundub, et vist meeldib neile seal. igastahes nädalaga on kõvasti juurde visanud. eks ma siis painutan neile miski toe ja lasen neil seal olla. veebruaris vist peaks ainult kuskile teise akna peale tõstma - sest kui päike paistma hakkab ja alguses on päike vist liiga valus- siis sellesse aknasse ikka paistab ta meil hommikust õhtuni. või tahabki ta just sellist kuuma päikest?
deia

PostitusPostitas jalutaja » Kolmapäev Nov 22, 2006 20:35

Näpistada võid ikka, saab tihedam. Minu sinine kannatuslill ajas juurevõsu poti põhjast, kahe poti vahelt puges roheline võrse välja.
K
jalutaja

PostitusPostitas aiahuviline » Reede Nov 24, 2006 20:12

Tere jalutaja!
Kuna eelmisel aastal juurdunud võrse võiks õitsema minna?Sinu antud kasvukene juba kena kohev,mitu tiiru keeranud end ringina ümber toestiku.
aiahuviline

PostitusPostitas deia » Reede Nov 24, 2006 22:04

küsiks veel - et mida see lill eelistab? kas tahab pidevalt märga mulda? või on vaja mõõdukamat kastmist?

ehh - mõtlen siin, et oli mul vaja nende toalillede seemnetega mässama hakata :P - nüüd peavalu missugune :D
deia

PostitusPostitas Mary-Ly » Reede Nov 24, 2006 22:30

To deia. Ja kui hakkab õitsema arvad jällegi teisiti :)
Mary-Ly

PostitusPostitas jalutaja » Reede Nov 24, 2006 22:42

Tere aiahuviline!
Minul pole ikka veel õisi õnnestunud näha! Ju talle miski ei meeldi, pole selgeks saanud, mis. Vaniljelõhnaline küll õitses.
K
jalutaja

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist