Kannikeste sõbrad

Teemad, probleemid toataimedega

Kannikeste sõbrad

PostitusPostitas lynnet » Laupäev Okt 04, 2008 14:56

Niisiis tükkaega juba kipitas sees, et teeks teema kannikeste sõpradele. Orhidee sõpradel on ju neid lausa mitu :)
Nimelt oleks vahva siit teema alt lugeda igasugusid näpunäiteid kasvatamise, hooldamise kohta, kindlasti tahaks näha pilte imelistest õitest jne. Ja kindlasti kui kellegil on ära anda, vahetada, müüa vms. Võiks ka sellest siia kirjutada.
Niiet kõik kellel on ja kelle hobiks on kannikesed andke endast märku :)

PS.Loodan, et moded ei pahanda selle teema üle ;)
lynnet

Re: Kannikeste sõbrad

PostitusPostitas sst » Laupäev Okt 04, 2008 15:34

Tere, ma ka kasvatan kannikeset ja kerdviljakud. Voin vastata kusimuse peale ja olen huvitatud vahetada oma taimed,lehed teise sorti peale.
http://pilt.delfi.ee/ru/user/Sevelina/
sst

PostitusPostitas pr » Laupäev Okt 04, 2008 15:55

Tere. Pean tunnistama, et minulgi on see viga külges:) Nimelt oman peaaegu 150 erinevat kannikese sorti ja 35 streptocarpust. Paljud on alles titeeas ja jõudmas õitsemiseni, aga mõningasi õitsejaid on võimalik minu albumist näha http://www.beta.album.ee/album/30024050/50110727 . Lemmikuteks on trailerid ja erinevad vene autorite poolt aretad sordid.
pr

PostitusPostitas mannikene » Laupäev Okt 04, 2008 21:28

Tere! Palun nõu kannikeste kasvatamise teemal. Ostsin aasta alguses 2 taime. Nagu poest ostes ikka, olid ka õied küljes. Varsti õied kadusid ja uusi pole tulnud. Kastan umbes korra nädalas, aga olen proovinud ka vähem ja rohkem kasta, aga eriti kasvada ei taha ja õisi ka pole. Suvel ostsin spetsiaalse väetise ka, et rohkem õisi ajaks, aga pole ikka ühtegi õit näinud. Ega tegelikult ei teagi, kuidas neid õige kasvatada oleks... Kuidas peaksin nende lillede eest hoolitsema, et nad ilusad oleks ja õitseksid?
mannikene

PostitusPostitas sst » Laupäev Okt 04, 2008 22:11

Ma kohe vabandan,et mu gramatika lonkab,aga mõtlen et selle pole tähtsust.
Mannikene teie kannike peab ümber istutama värskeja õhulise mullaseguse.Siis kuui teil ei ole lisavalgust kannike hakkab õitsema martsi lõppus-aprilis.Õitsemi jaoks kannikesele on tarvis piik peav(12-14 tundi)
Võtke oma taime ja alumise leheridat lõhuki maha. Alles jattage kolm-neli ülimese rida.Siis võtke taim pottist välja ja raputage kõik vana mulda ürest välja. Liga pikkat üred võib lõikatta lühamine.Edasi võttate potti(ainult mitte suur 8-10sm lajusega ajtkub)ja potti põhja panete 1sm drenaži ja pärast istudate taim nii sügavalt et mullapeal javat ainult lehed. Kõik paljas vars mis jai pärast lehe lõhkumine päab olla mulla sees. Istatud taim nattukene kastate(muld peab olla niske mitte märg)Ja panete kasvuonese või kilekotti siise nädalaks.Ja selle jaoks et kannike ilusti õitses on tarvist iga asta teda ümber istutama ja nooreks tegema
http://pilt.delfi.ee/ru/user/Sevelina/
sst

PostitusPostitas ggg » Pühapäev Okt 05, 2008 22:08

ukiytuitiytu
ggg

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Okt 05, 2008 22:47

ggg Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ukiytuitiytu

ggg, mina sain küll sst jutust aru. Minu arust on sinu kommentaar täiesti kohatu. Kui sinu tähtedekombinatsioon siiski mindit tähenust omab, siis ole hea, tõlgi eesti keelde.
juta230

PostitusPostitas lynnet » Esmaspäev Okt 06, 2008 18:45

ggg Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ukiytuitiytu

väga kurb, et ka selliseid leidub :(

niisiis lisasin albumisse mõned pildid.
http://album.ee/album/294256/50125384

endal oli tegelikult ammu-ammu üks kannike aga kahjuks vale hooldamise tõttu jäin tast ilma ja siis see aasta kevadel alustasin uuesti kahe kannikese üles turgutamisega... ja voilaa hakkama sain :) nüüd siis erinevaid kokku 19. see on haigus :D
lynnet

PostitusPostitas sirtsu85 » Esmaspäev Okt 06, 2008 19:28

tõesti on sellised kommentaarid väga inetud ja kohatud. see on nii tore, kui muukeelne üritab eesti keeles kirjutada ja saab sellega täiesti rahuldavalt hakkama. Tahaks teada, kas ggg valdab täiesti puhtalt vene keelt, et ta julgeb niimoodi sõna võtta...
sirtsu85

PostitusPostitas lynnet » Kolmapäev Okt 08, 2008 16:01

[b]to sst[/b]

aga ehk sa paneksid lingi oma taimede piltidega?
ja vahva oleks kui tooksid välja need taimed mis sul vahetada jne.
lynnet

Mine Toataimed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist