Kaamerapaigalduse võlud ja valud.

Kõik muud asjalikud teemad

Kaamerapaigalduse võlud ja valud.

PostitusPostitas master » Kolmapäev Veebr 08, 2017 19:47

Head foorumlased!Soovitan kõikidel läbi lugeda antud lugu enne kaamerate paigaldust.Väga õpetlik ja kasulik info elust enesest.

Tere rahvas.Ma räägin Teile mida kaamerate paigaldus endaga kaasa võib tuua.Meil on naaber,kes on vaimselt haige inimene ja talle hirmsasti meeldis autosid remontida ning kuni poole ööni pläristada lõikeketastega.Asetseb ta meie eramust vaevu 100m.kaugusel.Aastatega läks asi nii hulluks,et tuli midagi ette võtta.Soetasime esimese valvekaamera-pöördkaamera,et saaks igale poole vaadata ja fikseerida olukord ning ebaseaduslik nurgatagune autoremont.Peale kaamera paigaldust kaebasid naabrid Politseisse ja minu vastu algatati kriminaalmenetlus ebaseadusliku jälitustegevuse raames.Arvestage,et peale sellist avaldust algatab Politsei kriminaalmenetluse igal juhul.Nii öelda avalduse ja fakti alusel.Kodus tehti läbiotsimine,läbi tuli käia kohtuarstlik ekspertiis ja rida piinarikkaid toiminguid.Mitmeid kordi tuli käia ülekuulamisel nagu paadunud pätil.Juurdlus kestis pea 5 kuud.Kuniks lõpuks tegi prokurör otsuse-mind mõisteti õigeks,kuna kaamera oli paigaldatud nähtavale kohale,mida nägid ka naabrid kui toimus paigaldus.Riputasin eenevalt isegi suure kollase hoiatusmärgi naabrite poole kaamera olemasolu suhtes.Kui kaamera oleks olnud varjatud,siis ma täna siin ei kirjutaks.Asjaolu,et kaamera näeb ka naabri valdusi oli ebaoluline fakt,kuna kaamera oli nähtaval ja neil oli ennast võimalus kaamera eest peita,mis on seaduses kirjas.Seega ei pea kartma,kui naabrivaldusi vaatad,vaatled või oled sunnitud nägema.Kindlasti ei tohi kaamerasalvestisi kellegagi jagada,näidata või internetti üles riputada!!!Ainult enda,Kohtu,Politsei,Maksuameti jms. tarbeks ja nägemiseks. Sellise teo eest lähed kohe pokri.Küll aga tuleb kaebamise korral taluda palju ebameeldivusi mis ongi paljude kaabakate eesmärk,sest seadus on selle koha pealt lünklik.Tasub teada,et ebaseaduslik jälitustegevus on kriminaalkuritegu,mitte mingi titemäng.Ja kinni võid minna sama kauaks kui paadunud pätt või röövel.Hiljem aga läksin autoremondi ja naabri tegevuse asitõenditega kohtusse ning kaotasin,kuna müra suurust polnud võimalik fikseerida ja valvekaamera pilt on vaid kaudne tõestusmaterjal,kogu probleem pidavat maksuameti rida olema.Õppige minu vigadest!
Tänaseks olen juba ise kaamerapaigaldaja,kuna tunnen kogu seda seaduse kupatust ja oma tööd ka.Ja mul on üleval tervelt 12 kaamerat,millega suutsin ära tõendada vallale ja maksuametile naabri tegevuse.Nüüd nühib nina alt tatti ja kirub seda ebaõiglast maailma ning tõprast naabrit.Aga ma olen ju tavaline Eestlane ja tahan ka rahus elada.

Täpsustan siis oma kaameralugu.Ebaseaduslik jälitustegevus algab siis kui vaatled naabrit VARJATULT!Kui aga on üles pandud naabritele nähtav hoiatussilt ja kaamera on kõigile nähtav,siis pole kellegil vaja midagi karta-see on seaduslik!.Keegi teid süüdi ei tunnista ja kohus ei võta sellist asja menetlussegi,sest varasem Riiklik Ülemkohtu otsus on olnud,et AVALIK naabri jälgimine pole ebaseaduslik jälitustegevus ja kuritegu.Sellise varasema Ülemkohtu otsuse põhjal mind õigeks mõistetigi. Politsei peab kontrollima avalduse alusel esitatud fakti.Seega Politsei talitas õigesti soovitades panna kaamera.Küll aga peab arvestama võimalike ebameeldivustega naabrite kaebamise korra.Aga karta pole põhjust kellegil-süüdi teid ei mõisteta,lihtsalt väntsutatakse,sest Politsei peab tegema oma seaduses ettenähtud tööd.s.t kontrollima avalduse paikapidavust ja kaamera paigutuse viisi.Avalik või peidetud.Ja kui see kadalipp on läbitud,siis riputa kaamerad omale kasvõi kaela ja käi ringi-Politsei sind enam ei tüüta ja vastavasisulist avaldust antud aadressil vastu ei võta kui pole naabrite poolt tuvastatud ja uurimisorganitele tõendatud peidetud jälgimine.Peaasi,et kaamerad oleks nähtavad.
Peidetud kaameratega on teine lugu.Keegi ei keela teil neid panna,kuid siin on juba karmid kitsendused.Reegel 1.Mitte üks kriips ei tohi kaamera vaatevälja jääda naabrid ja mitte teie omand,maa,maja,aed,õu jms!!!
Reegel 2.Olles paigaldanud oma eravaldusesse-aeda,õue,tuppa,peldikusse,vannituppa jne. peidetud kaamerad,peab kindlasti olema nähtaval kohal enne eravaldusesse sisenemist kaamerate olemasolu SILT,et inimesel,külalisel oleks võimalus otsustada,kas ta tahab jääda-tulla kaamerate vaatevälja ja olla filmitud.Avalike kaamerate puhul pole reeglid nii karmid ja piisab sildist mis on kusagil väravas või õues.
Soovin kõigile head kaamerdamist ja olge julgemad kuid täitke seadust!

Mida ma soovitan teemaalgatajale.Aia panek olukorda ei lahenda.Kohe kindlasti pange üles kaamerad ja salvesti!Ärge kartke naabreid vaadelda ja videot salvestada.Lihtsalt järgige minu eelnevaid nõuandeid ja juhiseid.Esiteks pärsivad kaamerad kohe naabrite karistamatuse tunnet.Las teavad,et jälgite iga nende liigutust.Kui ka see ei aita,koguge mõned nende jõledused ja sigadused videole ning viige see USB pulgal või plaadil Politseisse ja olen enam kui kindel,et algatatakse videote põhjal kriminaalmenetlus.Pigem käia üks kord naabrite kaebamise korral läbi Politsei võimalik kadalipp kui kaotada kodu.Pettekaamera võib hirmutada,kuid olen kindel,et see olukorda ei lahenda kui naabrid on vaimselt haiged.Pealegi tunneb pettekaamera üsna kergesti ära.
Mida ma tahan veel lõpetuseks lisada.Politsei tassis mind eriti usinasti sellepärast,et kohalik politseikomissar oli meie naabritega sugulussidemetes ja tema uuriski minu nn.kuritegu nagu seadus kõige karmimalt lubas-läbiotsimised,Jämejala ekspertiisid jne.Kõigil ei pruugi nii hullusti minna kui kellegil just käpp sees ei ole.

Lisan veel ühe pisikese nõuande.Tasub teada,et avalik kaamera on teie esindaja mistahes kohas teie kinnistul.See on sama,kus teie lähete naabri aia taha ja vaatlete mida nad seal teevad kui nende maale ei astu.Siin pole midagi ebaseaduslikku.Kui te aga ei soovi naabrite räuskamist ja ulgumist kuulda,ning vältimaks võimalikke konflikte-las teid esindab kaamera-peaasi,et vaatlemine ei muutuks pahatahtlikuks,paranoiliseks.Selle tuima kaamerasilma peale võib naaber nagu koer haukuda,räusata,uriseda,ennast välja elada ja tatti pritsida kui kergem saab teie närve säästes.Minu naabrid loopisid seda pimedas kividega ja üritasid laserkiirega sensorit hävitada, lootes jääda tabamatuteks,kuid nad ei teadnud,et kaamera oli kauge(80m.) öise nägemisega,vandaalikindla korpuse ja intelligentse jälgimissüsteemiga(avastades liikumise,läheb kaamerasilm liikujaga kaasa) väga kallis kuid kaasaaegne kaamera,mida ei kahjusta isegi laserkiir.Ja kui juhuslikult mõni kivi olekski täpselt sensori tabanud ja kaamerat vigastanud,siis kogu see toiming oleks jäänud kindlasti salvestisse ja siin on tegu juba kriminaalkuriteoga.Pluss Eesti keskmist palka maksva kaamera hinna hüvitamine.Võtsin siis need salvestised välja ja kõrvetasin plaadile.Kuna meili teel ei tohtinud selliseid andmeid saata,siis panin plaadi nende linnakorteri postkasti,millega andsin teada,et näen kõiki nende sigadusi-ka pimedas.Järgmine päev ei juletud kaamerale isegi läheneda mitte,rääkimata muudest sigadustest.Kaebama tookord ei läinud ja sellega ka kaameravandaalitsemine lõppes.
master

Re: Kaamerapaigalduse võlud ja valud.

PostitusPostitas master » Kolmapäev Veebr 08, 2017 19:54

Selle loo linki kahjuks ei saanud lisada.Kuid nüüd olen minagi targem kui mistahes prokurör!
master

Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist