R.I.P. Freddie Mercury

Kõik muud asjalikud teemad

Re: R.I.P. Freddie Mercury

PostitusPostitas alma » Neljapäev Dets 02, 2010 03:35

Mõtsin selle peale, et kui ma ise kunagi kõrvad pea alla panen, siis eelistaks küll, et pigem mäletataks heal juhul sünnikuupäeva järgi. Mitte selle järgi, mil kuskil komistasin või viimast korda hädiselt köhisin. Neid matuseid niigi terve elu täis, tähistada on tore pigem seda kui midagist hääd sünnib.

Aga meite suguvõsa ammune lugu räegib metsatalust, kus vaid üks tütarlaps peale katku ellu olla jäänud. Noh, ja sinna tallu jälle eksis keegi meesterahvas, räägivad et kuidagi sõja eest pakku. Oli see nüüd Põhjasõda või mis, a sealt olla miski sugupuu alguse saanud. Teine esiisa jälle olla end kuskil veekogu põhjas peitnud ammuse sõja ajal, läbi miski rookõrre hinganud tasakesi, kui vastasleeri sõjamehed kalda veerel olid passinud, et ega kedagi maha ei saaks lüüa. Teda ei saand, tema oli põhjas omadega. Ei keegi osanud aimata.

Siis on mitmeid esiisasid, kellel paprites vaid ema nimi figureerib, need siis järelikult olid untsu teinud natuke. A siniverelisi esivanemaid on ka oi kui palju. Oi oi kui palju, kõiksugu krahve ja vonne ja ühtede nimi isegi sama, mis kunagi Jurjev oli. Ei teagi kohe, mida peaks tegema. Vist uhkeks minema, või siis suguvõsa lippu kõrgel hoidma. Kui teaks, millist neist.

A muidu on meitel naabritel läbu. Ma läeks lolliks või magama, ei teagi kumba neist.
alma

PostitusPostitas alma » Neljapäev Dets 02, 2010 03:53

Aga kui mina Freddie Mercuryt esimest korda kuulsin ja nägin, siis mulle ikka üldse ei meeldinud see vunts. Aga vat see tuleb aja ja vanusega, see maitse muutumine ja asjade mõistmine (või siis mitte mõistmine). Nüüd ikka meeldib küll. Hilja ju on natuke, aga ma ikka kahtlen ka, et kunagi enivei oleks juhust olnud kohtuda ja kättpidi teretada. Glamuurpervo üritusele... nojah.. 8-)

Ma olen mõnikord sedasi mõelnud, et osad inimesed on teiste jaoks nagu haldjad või inglid või midagist, et nii paljudele midagi nii olulist suudavad kinkida, põhimõtteliselt elurõõmu anda, hingelist tuge, mida muusika kahtlemata pakub. Selliste inimeste endi elu ei pruugi väga õnnelik ollagi, kuigi vist ikka see vajadus midagi endast teistele jagada sunnib tegutsema, ja kui on võimalus seda teha, siis see ongi õnn. Või saatus.

Meitel oli juba kooliajal miski klassifikatsioon selle järgi, kes mis muusikat kuulas. Siis olid kõigil tähtsad näod peas ja kontserdil pidi väga erudeeritud olema, kui klassivennad lavale ronisid. Kitarrede ja trummiga. Laulsid ka ilusti. Meie vaatasime. Väga palju kontserte oli.
alma

PostitusPostitas liivakass » Neljapäev Dets 02, 2010 08:39

Hmm? mulle meeldis Freddy noorena ikka- lihtsalt jäigi meeldima ja mõnd laulu kuuldes jään siiani seisatama ja kuulama.
liivakass

PostitusPostitas alma » Laupäev Dets 04, 2010 21:38

Noh jah, see Freddy...
Muide, mõtsin siin seda esivanemate nimede selgitamist.. egas kindel ei saa ollagi, et paprites figureeriv nimi ka tõelist isa märgib. Muide. Piisab ühest valesti kirja saanud nimest kõikide nende sajandite uurimises, ja ongi... sugupuuga ühel pool. Et kas ja kui tõsiselt seda isaliini ikka saab võtta ja... proosit!

Ei noh, lihtsalt meenus, kuidas naabrid "saunas rääkisid", et ühe üleaedse vanaisa ei olevatki üldse tema vanaisa tegelt... a ega lapselaps seda tea. Seda ikka "saunas" räägivad.
alma

PostitusPostitas toshi suzume » Laupäev Dets 04, 2010 23:15

ära aja geneetikat ja genealoogiat segi. geneaoloogia on ajaloo abiteadus ning ajalugu on ürikutel baseeruv teadus. geneetika on üks teine asi.
paarkend aastat läheb aega, siis saab geneetiliselt korrektse pärivuse paika. hajaa - kas sa geneetika instituudis oma vereproovi andsid ära?
toshi suzume

PostitusPostitas alma » Pühapäev Dets 05, 2010 10:02

Ma olen viimasel ajal nii palju vereproove andnud, et seda võib vist aadrilaskmiseks nimetada. Aga vat sinna geneetikasse pole nagu veel jõudnud.
alma

Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist