AEG küpsetusahju pürolüüs

Kõik muud asjalikud teemad

AEG küpsetusahju pürolüüs

PostitusPostitas master » Neljapäev Dets 31, 2015 11:29

Kena oleks,kui keegi targem jagaks teadmisi küpsetusahju pürolüüsist.Juhendis on kirjas,et pürolüüsi ajaks tuleb kõik restid,siinid ja pannid eemaldada.Ok-see on selge.Küll aga on arusaamatu-miks peaks just neid kõige kiiremini mustaks minevaid emaileeritud metallist küpsetuspanne eemaldama?Mis nendega seal ahjus siis juhtuks?Ahju seintel on kuumusekindlad restide hoidjad mida välja võtma ei pea ja nende peale käivad ka küpsetuspannid.Või on asja mõte hoopis selles,et ära pürolüüsi panne,muidu kaotavad puhastusaineid tootvad firmad kasumimarginaali?

Igal juhul soovin kõigile head algavat Uut Aastat!
master

Re: AEG küpsetusahju pürolüüs

PostitusPostitas master » Kolmapäev Jaan 06, 2016 10:57

No nii-ise küsisin,ise ka vastan.Pürolüüs on küpsetusahjudes funktsioon,mis kuumutab ahju pea 500 kraadi juurde,mille käigus põlevad ahju seintel ära kõik kõrbenud rasvapritsmed.Ilma restideta ja pannideta juba 2 korda tehtud ja julgen kinnitada,et ahi oli peale pürolüüsi seest täpselt selline nagu poest uuena ostetud sai.
Nüüd siis sai ette võetud loomkatse ja seekord panin sisse nii restid kui 3 küpsetuspanni,ehkki juhend nägi ette,et need tuleb enne pürolüüsi eemaldada..Ahi võttis pannid omaks ja ei käivitunud turvasüsteem,mis poleks pürolüüsi võimalust lubanud. 2 tunni ja 15 min.pärast pürolüüs lõppes ja tulemus oli ahhetav!Minu täielikult ära kõrbenud küpsetuspannid olid nagu uued.Olin juba lootust kaotamas-kas neid üldse kunagi puhtaks saan. Aga näed mis tegi pürolüüs! Igatahes jääb nüüd minupoolt kindlasti ostmata igasugused küpsetuspanne puhastavad kallid kemikaalid.
Niisiis AEG natuke luiskas ka,et peab kõik ahjust eemaldama,aga see selleks.

Loodan,et kellegil on minu kogemusest kasu.
Olge terved!
master

Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 4 külalist