Kirbud

Kõik muud asjalikud teemad

Kirbud

PostitusPostitas Anne » Pühapäev Okt 03, 2004 11:51

kolisime hiljuti uude kohta ning nüüd avastasin, et meil on kirbud. olen teinud korteris juba 3 korda tõrjet, aga ikka leian uuesti neid elukaid. kahtlustan, et saame kirbud koridorist, sest trepikojas on kass ning kaks koera. ei tunne ka naabreid veel nii palju, et võiks minna ütlema, et teie kassil või koeral on kirbud. äkki polegi. kus kohast saaks head tõrjevahendit?
Anne

Re: kirbud :(

PostitusPostitas tituke » Neljapäev Okt 07, 2004 11:34

Ka minul oli eelmisel aastal sama probleem-algul tundus lahendamatu aga siis soovitati loomapoes ühte aerosooli.See oli küll tõhus.lasin kõik diivanid ja vaibad ja muud pehmed asjad üle.Lasin paar tundi seista ja tõmbasin tolmuimejaga kõik kohad üle.Igaks juhuks tegin 3 nädala pärast uuesti (teatavasti sel ajal munadest kooruvad uued kirbud ).Rohkem pole ühtegi näinud.Nii et ära häbene ja mine küsi loomapoest.Nime ei mäleta aga purk oli kollane ja koerapilt peal.
tituke

PostitusPostitas minni » Neljapäev Okt 07, 2004 13:49

See on tõesti väärt kraam. Mina lasin ka trepikotta ja naabri kassi püüdsin kinni, panin kinda kätte (millega kassi nägu varjata mürgi eest) ja pihustasin ka kassi üle. Selle toote nimi on Bolfo. (vabandan, kui nimi pole päris õiges kirjas)
minni

PostitusPostitas eiteamiks » Reede Veebr 18, 2005 19:23

Kõige kindlam on veterinaarapteegist osta kirburohtu. Seda pannakse kassidele-koertele kukla taha (et ei pääseks ära lakkuma). Mingi paar korda tuleb panna (küsi apteegist). Raid-i firmal on mingi aerosool kah kirpude vastu, mõjub toas päris hästi, aga loomade peale mürki küll lasta ei tohiks. Mis kasu on kassi näo varjamisest kui ta pärast end niikuinii üle lakub. Pärast vaene kass mürgitatud ja kirbud hüppavad ikka rõõmsalt edas.
eiteamiks

PostitusPostitas CatLyn » Laupäev Veebr 19, 2005 16:29

Nn. loomapoodides on müügil aerosoolina kirburohi küll, mis ei ole mürgine. Olen korra seda ostnud, aga kahjuks nime enam ei mäleta. Sellega võib korterit tustida :) ja loomulikult kiisu-miisusid....Nii väitis poemüüja ja on selle protseduuri ka minu kiiss üle elanud....vaibad-diivanid samuti. Ja mõjus...kirpudele ikka... ;) Pole enam ühtegi kirpu ringi karglemas....

Veterinaarapteekides on müügil need kirburohud, mis on mürgised ja neid peab tõesti looma kuklasse panema. Aga teema autor vaevalt neid nüüd naabrikassidele ostma hakkab....seda enam, et need suht kallid on....Muide, neid rohtusid loomapoodidest osta ei saagi, ainult vet. apteekidest.....ja kuna need reeglina on imetillukestes kogustes, siis tervet korterit sellega üle käia ei saa.

Nii et tasub küll loomakauplustest nõu küsida ;)
[b][i]Cat[/b][/i]
CatLyn

PostitusPostitas Imps » Laupäev Veebr 19, 2005 23:38

See va kirbumürk tuleb ikka kassile kuklasse panna,siis las kirbud teda vähe närivad.Ühesõnaga saavutate ringi liikuva mürgikoti.

Kadunud hing
Imps

PostitusPostitas minni » Pühapäev Veebr 20, 2005 00:22

Need aerosoolid, mis on mõeldud loomale peale pihustamiseks, ei ole lakkudes mürgised, vaid kaitsta tuleb looma silmi ja ka nina, te pärast poleks loomal kehva hingata. Kui on omal kass, siis soovitan ka seda ampulli, mis tuleb kuklale nahale panna. Kasutasin, lubati 2 kuud kirpudest priiks, meil juba saab 4 täis, kuid pole veel ühtegi hüpikut kohanud. Ampulli hind oli vist 36.-
minni

PostitusPostitas pirjo » Esmaspäev Apr 11, 2005 13:13

Ma avastasin ka hiljuti ühe kirbu.. sedapuhku enda pealt. Kahtlustan, et kandjaks oli koer. Me nimelt käime igal nädalavahetusel maal ja seal üks kass, kellel võivad küll kirbud olla. Koerale meeldib temaga hirmsalt lustida.
Rohkem ple neid kirpe avastanud, kuid mida peaks igaks juhuks ette võtma?
pirjo

PostitusPostitas murumari » Laupäev Apr 16, 2005 00:01

Olen aastaid tagasi sama probleemiga kimpus olnud. Olen kuulnud, et loomade kirbud inimestele ei tule. Pesin põrandaid pidevalt tärpentiniveega,vähemalt ülepäeviti. Kuna kolisime vanasse talumajja, kus olid laiad põrandalauavahed, siis leotasin neid ka tärpentiniga. Natuke parem sai, aga päris lahti ei saanud. Tärpeninil veel see hea omadus, et puhastab hingamiselundeid. Aga kõige paremini aitas vene päritolu Karbofoss(ja-jaa, seesama kärbsemürk). Pihustasin seda igale poole, kaasa arvatud voodipesu,siis kolisime päevaks perega välja. Koju tulles koristasin kõik ära, vahetasin ka voodipesu. Kordasin sama nädala pärast ja sellest alates seda probleemi pole olnud. Muuseas,üks kirp ei kujuta endast mingit ohtu- ta sureb peatselt. Kuri on karjas siis, kui on nii emas- kui isasloom. Nad kuramused paljunevad!
murumari

PostitusPostitas nimetu » Pühapäev Apr 17, 2005 16:30

Kusjuures kirpe võib saada ka õuest. Tean oma hiljutisest kogemusest. Käisime perega koristamas vana maja õunaaeda, toas ei käinud(seal olid sees veel vanad elanikud), kuid kirbud saime IKKAGI. Ja veel kui palju.......
Puhkepausil istusime lõkke ääres ja grillisime ning siis avastasime need jubedad hüppavad- närivad elukad. Neid oli tõesti palju mu mehe peal. Nagu mainitud toas me ei käinud, koera seal pole.
Kust me ikkagi need kirbud saime????? OLI TERVE PESAKOND
nimetu

Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline