Kirbud

Kõik muud asjalikud teemad

Re: kirbud :(

PostitusPostitas pritsi » Esmaspäev Jaan 09, 2006 11:01

kirbumürki tuleb trepikojas kinnivõetud naabri kassile ja teise naabri kahele koerale hoolega pritsida - aga see üksi ei aita.Kriminaalne tegevus küll, ent ikkagi tuleb vabadus õige lühikeseks ajaks võtta kahelt ulakalt poisilt ja ühelt joodikult neljandalt korruselt, nemadki nagu elukad üle pritsida ja siis puhtalt jälle lahti lasta.Viimasele kolmele nagu kukla taha tilgutamisest ei aita.
pritsi

PostitusPostitas Lauritake18 » Kolmapäev Aug 13, 2008 09:07

ma leidsin hiljuti enda pealt kirbu ja ei tea mida ette võtta...
muidugi oil esimene reaktsioon paanika ja seejärel viha, sest mu sõbranna tõi need mulle koju, aga mai tea mida teha selle murega...
mis oleks kõige parem nende tõrjumiseks?
ja kas see pael ussi jutt on tõsi?
mina küll endale mingeid paelusse ei taha.
Lauritake18

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Kolmapäev Aug 13, 2008 13:25

paelusside kohta ei oska midagi öelda kuid kirpudega olen kokku puutunud kuna koerad-kassid neid ikka aegajalt kuskilt toovad. vaibad üles kiskuda ja iga päev põrandaid pesta ohtra soovitavalt kuuma veega.
kunksmoor1005

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Kolmapäev Aug 13, 2008 13:33

sest kirp ei ela ei inimese ega looma peal vaid põrandapragudes ja muudes sarnastes kohtades
kunksmoor1005

PostitusPostitas karen » Reede Mär 27, 2009 17:41

kuidas ma aru saan et mul kirbud on? ma näind ei ole aga sugelen, ja punased pisikesed punnid peal, eriti köhu piirkonnas. mis nüüd teha???
karen

PostitusPostitas enka » Neljapäev Sept 03, 2009 11:34

Kunksmoorile-kirbud elavad elusorganismi peal,need on ta edasikandjad ja eelistatavalt karvapuhmades.Sisse toob peremees(kass,koer,inimene) ta augusti/septembri jooksul.Nad elavad ja paljunevad tõesti liiva sees aga kaua nad seal elada ilma peremeesorganismita ei saa.Samas elab ka ta tõesti põrandapragudes aga siis peab see põrand sisaldama ka mustust-liiva ning niiskust.Mida teha-esimene asi pesta ära nii koerad,kassid ja ka iseennast,siis panna ükskõik millist kirbutõrjevahendit,siis pesta kõik kangad(riided,voodipesu,diivanikatted jne) millega olete kokku puutunud sel hetkel kui kirbu leidsite.Pesta põrandad üle äädikaveega ja siis tavalise ajaxiveega mis võtab ära äädikahaisu toast.Hoida tuba puhtana ja kasse mitte välja lasta,koertel siis kas koridoris käpad samamoodi äädikaveega üle pritsida enne tuppa tulekut ja siis kuivatada.
Mul on endal kaks kassi kes käivad õues ja see kirbuteema on juba aastaid kestnud-sama on maal koeraga.Nii olen mina teinud ja see on aidanud.Üks delikaatne teema on veel;)Kuna loomakirbud armastavad KARVAPUHMASID siis soovitatavalt maha ajada ka karvad kubemepiirkonnast.Karen-kirbu võib kergelt leida kui magad [u]valge[/u] voodipesuga ja alasti(võib tunduda imelikuna aga toimib).Kuna kirp jätab endast järgi ka väljaheited ja hammustades jäävad linale punakad plekid siis valge pesu vahelt voodist leiad endal kergelt ta üles.
Edu teile:)
enka

PostitusPostitas Milda57 » Reede Sept 11, 2009 11:24

Kahe koera omanikuna teema tuttav.Kui esimest korda kirpu nägin, pidin südamerabanduse saama, sest koerad oma aias, siis avastasin teisel pool aeda end väga innukalt kratsiva naabrikoera. Proovitud sai igasuguseid asju, aga kõige mõjuvam oli vetapteegist ostetud pihustiga frontline.Kallis, kuid tal väga hea pritsekas, mis pihustab hästi ja seega jagub kauaks ja on pikema järelmõjuga nii et tapab igas arengustaadiumis kirbu. Saadaval ka mitmes erisuuruses pudelis.Kui omal loomi pole, aga kirbud tulnud, siis pritsitav frontline aitab väga hästi. Koertele olen kuklale pihustatavat frontlinet pannud-mõjub nii kirbule kui puugile (ja neid võib saada ka oma aiast)
Milda57

PostitusPostitas Mina... » Teisipäev Aug 09, 2011 16:32

Avastasin, et minu pärslasel on karva küljes ihu vastas väga palju mustasid täppe ja tahtsin teada kas see on kirbu väljaheide?:(
Mina...

PostitusPostitas Jann » Teisipäev Dets 27, 2011 11:58

Maadlesin ka kunagi nende elukatega. Sain ka poest mingit kapitaalsemat aerosooli. Omal siis loomi ei olnud. Need tulid vist naabrite käest.

-------------------
[url=http://www.koduleheoptimeerimine.ee/]Kodulehe optimeerimine[/url]
Jann

Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist