Metsa istutamine

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Re: metsa istutamine

PostitusPostitas kadri11 » Teisipäev Jaan 13, 2009 22:07

Tere.

Selline küsimus, et jõulude aeg sai kuuse oksad tuppa toodud ja oh imet kuuse okstele hakkasid uued noored oksad kasvama. Kas nende noorte okste istutamisel võiks uus kuusk kasvada?
kadri11
 

Re: metsa istutamine

PostitusPostitas 205d » Reede Jaan 13, 2012 22:19

Tere

Mul ka küsimus metsa istutamise kohta. Olukord on nimelt järgmine, et on selline madalam maatükk( ligiduses järv ), kus vanasti oli heinamaa ning nüüd on sinna peale kasvanud päris jäme pajuvõsa. Muudest puudest vaatan, et kõige rohkem esineb kaske. Pinnas on kohati päris pehme, nii et jalg vajub sisse, ometi sai kunagi seal heina tehtud, et juskui vanasti oli kuivem. See selleks. Igatahes tahaks selle paju asemele istutada midagi muud. Mis puusorte soovitate ja kas istutada võib niimoodi, et kaevan näiteks kuskilt mingi kasvamaläinud puuvitsakese üles ja istutan siis teises kohas maha. Kuidas tammele selline pehmem ala sobib? Ühesõnaga, soov on erinevaid puusorte kasvama panna , et tulevikus oleks ilus vaadata. Pindala ca 0.9 ha.
205d
 

Re: metsa istutamine

PostitusPostitas alma » Pühapäev Jaan 15, 2012 13:41

kas seda maad mitte kuivendama ei peaks? natuke maaparandust tegema mõne kraavi abil või kuidagi?
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08

Re: metsa istutamine

PostitusPostitas Peeter » Esmaspäev Jaan 16, 2012 21:15

205d-le:
Kardan, et peamiseks probleemiks kujuneb pajudest lahtisaamine. Ei oska midagi paremat pakkuda kui kevadel värskete kändude ülepintseldamine üsna kange Roundupiga. Juurimine vist on teostamatu, ja niisama saagimisest pole vähimatki abi. Edasi - mida Sa saada tahaksid: kas liigirikast metsa, puisniitu või (metsa-)parki? Kas võõrliikidega või ilma? Kui Sa neile küsimustele vastuse välja oled mõelnud, saame asja üle edasi arutleda.
Peeter
 
Postitusi: 477
Liitunud: Pühapäev Dets 18, 2005 20:28

Re: metsa istutamine

PostitusPostitas 205d » Kolmapäev Jaan 18, 2012 22:44

Tere

Tänud vastuste eest. Kuivendamist esialgu plaanis pole( käib rahaliselt üle jõu lihtsalt ). Pajuvõsa, õigemini põõsad, on juba nii vanad, et langevad maha, selline käsivarrejämedune. Tegelikult kui üks põõsas likvideerida, siis on kohe palju vaba maad tekkinud. Minu plaan on järkjärgult seda paju elimineerida, lähedusse istutada mõni kvaliteetsem puusort ja siis edaspidi trimmeriga seda uut tärkavat pajuvõsa kontrolli all hoida ning loodetavasti mingil ajal siis uus puu tõrjub paju välja:) See on minu enda teooria:) Praegu tegelen puhastamisega- murdunud ja kuivanud puud lõikan kütteks, samuti igasuguse toominga elimineerin( äkki on halb mõte?). Tahan lihtsalt, et tulevikus oleks üks väike tükike metsa, kus jalutada ja lihtsalt looduse ilu nautida. Loomulikult saan ma aru, et mets ei kasva üleöö, kuid juba praegu on seal mõned päris parajad kased, läbimõõt mõnel lausa 40-50 cm ja korraliku jämedusega musta leppa ning tavalist leppa.
205d
 


Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist