Motoblokk?

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Re: Motoblokk?

PostitusPostitas Ralf » Esmaspäev Aug 17, 2009 19:48

Tere!
Mul on müüa MB-2 rootorniiduk. Täiesti uus, sai lolli peaga ostetud, tegelikult teen kogu niidutöö ühe teise niidukiga ära. maksis 6000.- annan 4000.- ära.
Omaltpoolt lisan, et olen kündnud ja kultiveerinud selle riistapuuga (mul 7 hj Subaru mootoriga), aga kõige rohkem olen rahul käruga.
Jõudu!
Ralf

PostitusPostitas Janka » Laupäev Aug 22, 2009 15:10

Tea, kas Hamose vennad on veel elus. Saatsin neile paar kūsimust, aga vastust ei ole juba pea 2 nādalat.
Janka

PostitusPostitas ellak » Esmaspäev Aug 31, 2009 10:52

Milliseid lisaraskusi kasutate MB2 rataste küljes? Ette ei tahaks panna, see suurendaks asjatult teljekoormust.
ellak

PostitusPostitas Rlf » Teisipäev Sept 22, 2009 18:28

Tere!

Oli selline küsimus:
16. veebruar, 2009 11:46
Kas Eestis on kellegil sellist agregaati?

Mõeldi Neva MB-2 ette kinnitatavat moodulit, nii et tekib justkui väike traktor.
Noo, võin öelda, et nüüd on selline asi olemas. Tehtud Põlvas minu tellimise peale ja jooniste järgi, mille idee sain vene internetist. Töötab väga hästi, sidur on ette toodud, gaas istme külge. Pöörab hästi ja kergelt, esialgu ei ole diferentsiaali lahtiühendamist kasutanud. Käru tuli ka lühemaks teha.

Lisan mõned fotod. Kellel huvi, võib minult saada info ehitajate kohta.
Rlf

PostitusPostitas motohaagis » Esmaspäev Sept 28, 2009 17:01

Rlf Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tere
> Noo, võin öelda, et nüüd on selline asi olemas.
>Töötab
> väga hästi, sidur on ette toodud, gaas istme
> külge. Pöörab hästi ja kergelt, esialgu ei ole
> diferentsiaali lahtiühendamist kasutanud.

Kas sellega mullaharimisriistu on võimalik kasutada?
Ja kuidas ta koos käruga käitub ebatasasel pinnasel nt.metsas, kas veorattad sellise kärukinnitusega sügavamas augus õhku ei jää?
motohaagis

PostitusPostitas Rlf » Esmaspäev Sept 28, 2009 20:06

Ma sain selle mooduli kätte alles nädal tagasi, ei ole veel jõudnud kõike proovida. Põhimõtteliselt peaks saama künda ja vagusid ajada. Veidi oli vaja kultiveerida, siis võtsin mooduli eest ära (lihtne võtta, kolme poldiga kinni). Minule meeldib see kõige rohkem siiski käruga kasutada, seda on ka kõige rohkem vaja. Igasugusest maastikust on lahedalt läbi läinud ja suurtesse aukudesse ei ole mõtet ka ronida, siis tuleb traktor osta.. ;)
Mul on ka suured raudrattad, nendega ei ole veel proovinud, venelaste interneti andmetel läheb siis igaltpoolt läbi.
Õhku ei saa rattad jääda, sest motoplokk ja moodul on ühendatud liigendiga, nad liiguvad teineteise suhtes vertikaalis ca 15 - 18 kraadi. Vt. fotot.
Rlf

PostitusPostitas ellak » Teisipäev Sept 29, 2009 12:35

Paistab, et käigukangi pikendust sa pole jõudnud panna. Oleks ju mugavam?
ellak

PostitusPostitas Rlf » Teisipäev Sept 29, 2009 21:30

ellak Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Paistab, et käigukangi pikendust sa pole jõudnud
> panna. Oleks ju mugavam?

Ei ole jah jõudnud. Aga ega sest suurt häda ei ole, astud korra kmaha ja lülitad sisse/välja. Ulatun seda ka istmelt üle õla tegema. Suurt vajadust ma ei näe selle järele, ega kõike ei peagi istudes tegema.. Ma selline liikuv inimene. Ega rabelema ei pea - kui siduri lahti lased, nagunii seisab paigal.

Kõige rohkem on vaja adra ja muldaja tõstja/langetaja välja nuputada.
Rlf

PostitusPostitas Rlf » Teisipäev Sept 29, 2009 21:54

veel soovitus - siduri toomiseks ette lenksu külge läheb vaja ligi 3 m pikkust trossi, trossi kõrina kasutasin kanalisatsioonitorude puhastamise vahendit (millel väike vänt otsas; et keegi pahasti ei arvaks, annan teada, et ostsin uue .. ;) ). Tross ei tohiks olla liiga jäme. Nii et kui vaja kultivaatorina kasutada, ühendan originaaltrossi, pika trossi võtan lahti ja see on kogu aeg mooduli küljes.
Rlf

PostitusPostitas ellak » Esmaspäev Nov 30, 2009 10:17

Kas motobloki meestel uudiseid polegi? Sügiskünnid tehtud ja puha?
Ma ise arutlen ühe probleemi üle, aga ei leia ühest vastust.
Kuidas mõjutab läbivust ratta mustri suund? Reeglina ajab muster pinnase laiali ja kraabib nn. sisse, kui aga teistpidi siis peaks ju pinnase ratta alla kraapima ja läbivust suurendama. Esimesel juhul siis mustril jookseb tipp ees.
Mida arvate?
ellak

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline