Õige kaevu koht

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Õige kaevu koht

PostitusPostitas ulaturo » Esmaspäev Veebr 18, 2008 11:22

Meil jääb ühest kaevust väheseks.Olen käinud mööda hoovi ringi pajuvitsad käes, täitsa liiguvad.Kuid kuidas ära tunda just seda õiget kohta, kuhu võb kaevu teha?Olen veel kuulnud, et pinna taimed reedavad ka veesoone kohta,millised?
ulaturo

Re: Õige kaevu koht.

PostitusPostitas aia...ilu » Esmaspäev Veebr 18, 2008 13:39

Kaev tehakse veesoonte ristumise kohta. Nende vitstega(kasutatakse ka vasest tehtud pildasi) teed kindlaks veesoonte kulgemise ja tugevuse.Ristumisi võib mitu olla, aa vaja siis kõikse võimsamat.Taimi ei ole osanud vaadata, aa sipelgad tegid küll korraliku kuhila kaevu äärde.Kaev siis vana ja maakividest laotud.
Päikest!

Täpsustaks,et sipelgad teevad kuhila/pesa siis veesoonte ristumiskohta.Antud juhul kõlbas ka kaevu äärde;)
aia...ilu

PostitusPostitas ulaturo » Esmaspäev Veebr 18, 2008 23:28

Suur tänu armsa vastuse eest!
Mul on isegi vanad ratta kodarad ära painutatud ja minu arust täitsa toimivad.Ei ole küll spetsialist, aga tekkis kohe sportlik huvi nendega mööda hoovi tuiata :DOma-arust olen nagu midagi leidnud, aga kindel küll ei ole.Mõtlesingi targematelt nõu küsida.Kas keegi on ise leidnud üles õige kaevu koha, kus vesi sisse tuleb?
ulaturo

PostitusPostitas aia...ilu » Teisipäev Veebr 19, 2008 17:32

Kas Sa vana kaevu oled puhastanud? Arvata võib, et vanasti tehti kaevud ikka õige koha peale ja koos voolava veega ka palju liiva ja muud kaevupõhja kogunenud.Kui kolisin oligi esimesi töid leida kiitsakas noormees ja kaevu saata:P Mu kaevul hea koht ja õnneks ka veesoon keerab enne maja ära.Teistele ei juge küll kaevu kohta otsiB)- Muud pläma võin küll aada:D
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 20, 2008 12:01

üldjuhul on vanad kaevud tehtud õigele kohale ja soovitaksin samuti nagu eelkõnelejad, et proovida ära puhastada.ise sonkimisega võid vanast kaevust ka ilma jääda,otsi mõni spetsialist ja teadjam inimene.need veesooned on nii õrnad asjad, et oma teadmatuses võid paraja jama kokku keerata.
käbi

PostitusPostitas ulaturo » Kolmapäev Veebr 20, 2008 14:22

Aitähh nõuannete eest.
Meil ongi asi selles, et praegune kaev on oma3rõngaga väga hea, sealt jätkub saunale ja majale.Aga talli ja lauta sellest kaevust enam ei jätku.Leidsime ühe lahenduse, meil jupp maad majast eemal endine linapesu tiik.Üritame seda puhastada ja panna sinna kaevurõngad peale.Natuke on hirm, äkki raskuse all jääb hoopis kuivaks.Samas kui sellest kaevu saab, võib see ju olla allika vesi ja see oleks küll suur rikkus.Indiaanlased nimetasid juallika vett , eluveeks.
ulaturo

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist