Vana talu, hein rinnuni...

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Re: Vana talu, hein rinnuni...

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Neljapäev Juul 03, 2008 20:16

aitähh eks tegelikult on see ju kõik huvitav.hea vaadata kui kuskilt miskit jälle tehtud saab.kahju et maja nii vilets on et seal elada ei anna.väikse lapsega ei õnnestu seal küll niimoodi käies suurt midagi teha.nagu ma juba ütlesin ei taha sealt ära tullagi, lihtsalt endal vähe kogemusi .tahaks kuulda teiste arvamust ja kui kellelgi on pilte mingitest huvitavatest kohtadest aias võiks jagada äkki viib mingi hea mõtteni.
kunksmoor1005

PostitusPostitas trumm » Reede Juul 04, 2008 12:03

mhmh, pildistada-filmida tasuks küll palju. iial ei tea, milleks pärast vaja on. rääkimata sellest, et pärast on endal väga huvitav vaadata.

ise praegu mõtlen, et pildistasin küll omajagu, aga filmida oleks võind oluliselt rohkem (mul miski 3-4 paariminutilist jupikest ainult). pildistamise juures on see ka oluline, et kui teete miskeid detaile v konstruktsioonikohti nö suures plaanis (juhtmete, torude jmt puhul vahel ülivajalik), siis pange mõõdulint ka kõrvale või märkige mingi mõõt sinna maha ja kindlasti kirjutage pärast foto juurde, mis koht see õieti on. mul selle viimasega palju tegemist olnud, et meenutada, kas see toru siin on köögis või saunas või hoopis kolmandas kohas :)
trumm

PostitusPostitas kassijagaja2 » Kolmapäev Juul 23, 2008 08:46

Ok, lähme täna esimest korda oma tarre toimetama, alles vähem kui nädal olen omanud seda. Soovige edu, mis 2meetrise heina seest välja tuleb, ei tea ju keegi :)
kassijagaja2

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Kolmapäev Juul 23, 2008 09:13

jaa. vaene niidumasin. me pidime seda kõrge rohu tera ikka mitu korda õiguma ja ega veel pole kõike niidetud saanud. mõnel kohal juba kolm korda niidetud aga teisale pole veel jõudnudki.
kunksmoor1005

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Juul 27, 2008 14:44

Lambad läksid tallu ja ostsid kaasa VIKATI. Heina pole seal niidetud üle kahe aasta, aga entusiastlikud lambad mõtlesid, et tööd nad ju ei karda ja küll saab selle vikatiga ka toime, kesse ikka hakkab trimmerile raha raiskama. Esimese õhtu lambad toimetasid kordamööda vikatiga, iga 10 minuti järel pikki-pikki pause tehes ja kuumalainest oimetud olles.
Teisel päeval läksid lambad Kuressaare ehituspoodi ja ostsid trimmeri, millel lisaks jõhvile ka ketas komplektis. Vot siis hakkas töö edenema ka :)

Tänaseks päevaks tean ma kui üks kahest lambast, et tasub ikka kuulata, mis kogenumad räägivad (öeldi, et ärge vikatiga küll hakake aega raiskama) ja veel tean, et sealt heinast koorub välja üks väga ilus koht.
kassijagaja2

PostitusPostitas logimata Mirjam » Pühapäev Juul 27, 2008 21:58

:D
Lambad poleks ostnud ei vikatit ega trimmerit, nad nosivad selle heina nii ilusti muruks - olen nii mitmeski linnas ilusaid järsakuid näinud, kus lambad "niitma" renditud. Väga korralik töö + väetis :D
logimata Mirjam

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Juul 27, 2008 22:49

Jaa, ma kui juhtlammas juba uurisin naabrusest, et kui me suveks võtame endile sinna lamba, et kas siis talveks hoiule saab anda. Ära igal juhul kohe ei öeldud.
kassijagaja2

PostitusPostitas Dii. » Esmaspäev Juul 28, 2008 08:48

Juhuu palju õnne Kassijagaja!

Meil jäi 3 nädalat maal käimata ja hein oli kohati üle pea, täpsemalt olid need ohakad. Täiesti metsik, mees trimmerdas 2 päeva ja päris kõike ikka ei jõudnud. Aga see mis tehtud sai, sai ikka ilus küll :)

Kassijagaja kas paned pilte ka?
Dii.

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Juul 28, 2008 09:34

Tõesti, pilte võib panna küll :)
Muidugi äärmiselt sobivalt on esimene, heinane pilt, tehtud pilvise ilmaga, ja teine, kus hein osaliselt juba niidetud, tehtud siis, kui taevas on sini-sinine ja päike sirab. Nagu Teleturu "enne" ja "pärast" pildid.
kassijagaja2

PostitusPostitas Dii. » Esmaspäev Juul 28, 2008 14:00

Mmmm kui ilus!
Ma juba kujutan ette, kui maja ümber mõnus ristikune muru ja väärikad vanad talulilled!
Igatahes jõudu! :) Sest seda läheb teile palju vaja! :)
Dii.

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist