Tahaks maakodu

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Re: Tahaks maakodu

PostitusPostitas caraliine1 » Neljapäev Aug 05, 2010 08:39

Tere! Tahaks ka nii väga endale maakodu. Ei suuda enam korteris elada. Pere ka suuremaks kasvand. 4a. tagasi sai lollipeaga korter ostetud ja nüüd kahetseme seda nii väga. Oleks võinud kohe vaadata mõne pisikese maja aga noh mida teha noored ja lollid :D. Korter on laenu peale ja kui me selle maha müüme siis enam meil võimalust laenu võtta ei ole sest mehel ei ole praegu ametlikutööd ja raha panka ei kandu. Ainuke varjant on vahetus või siis äkki keegi annaks meile võimaluse järelmaksuga osta, maja maksumus peaks olema vähemalt 750 000.- et tuleks kõne alla vahetus. Kui keegi loeb seda ja juhuslikult on mõnel heal inimesel pakkuda või vahetada Tartumaal maja siis antke teada...elmetid@hot.ee. Unistus on meil olemas ja loodame väga et see ka kunagi täituks.
caraliine1

PostitusPostitas alma » Neljapäev Aug 05, 2010 11:21

Aga kuidas te seda tagate, et heauskne vahetaja ka sellest korterist ilma ei jää, kui teil makseraskused tekivad? Või kudamoodi te selle laenu maksmise mõtlete lahendada? Korter pole ju sisuliselt praegu teie oma... kuniks võlg... Ei tahaks küll teie unistusi kuidagi "maha teha", aga noh... mina sellistel alustel vahetuskaupa teiega küll ei teeks. Kui varjant on valida.
alma

PostitusPostitas caraliine1 » Reede Aug 06, 2010 08:13

Esiteks kindlasti peab ennem pangaga rääkima kas ültelt see maja on korteri vääriline, siis kui vahetus toimub on maja pangale tagatiseks ja me maksame selle eest igakuiselt laenu. Siis enam ei puutu korter asjasse Järelmaksuga oleks asi nii et notari juures tehakse selle kohta vastavalt lepingud. Ega ma ka ei taha ju et olen juba poole summast järelmaksuga maksnud ja siis võibolla omanik avastab et ei tahagi müüa. Endal on ka ikka kindlustunnet vaja. Kõik inimesed ei ole petised ja kaabakad...on ka ausaid inimesi.
caraliine1

PostitusPostitas alma » Reede Aug 06, 2010 10:15

Siis on hästi. Edu!
alma

PostitusPostitas liivakass » Reede Sept 03, 2010 23:29

vaadake KV:EE ringi, sellise hinnaga maju on ju meie kandis, Tartumaal ja linna ligidal lausa palju müüa.Nutikas oleks( asjaliku mehe olemasolu korral) vaadata odavam maja ja saadava vaherahaga osa laenu tagasi maksta. Iseasi kuivõrd te maal hakkama saate. Maja on maja ja korter on korter. Korteris viskad 5xnädalas jalad seinale peale tööd aga majas teed 7päeva nädalas kõiksugu töid, kui just usinat ämma või teenijat pole.
Aga no edu- mina kolisin linnast maale ca 13 a tagasi ja ei kahetse, kuigi algul sai ikka mõeldud küll, et krt miks seda jama mul küll vaja on.

Kardlas oli mingi ca450 000 suht suur elamine saadaval.
liivakass

PostitusPostitas kassijagaja2 » Laupäev Sept 25, 2010 10:49

Me küll majas seitse päeva nädalas töid ei tee :D On maja ja on aed, aga midagi eriti teistmoodi küll pole kui korteris. Noh, muruniitmist ma ei võta muidugi tööna, samuti muid aiatoimetusi, mu jaoks on see puhkus, hobi ja lõõgastumine. Eks kui inimesed on teinud otsuse, et soovivad maja, siis see on ilmselt ikka läbi mõeldud.
kassijagaja2

PostitusPostitas liivakass » Teisipäev Sept 28, 2010 00:45

Kuidas võtta:P- korteris tuled koju, teed süüa, nokitsed mõnd käsitööd , koristad, loed,tegeled lastega, vahel pesed pesu- ja laias laastus ongi kõik. Kui maal on sugulasi siis ehk oled seal abiks nädalavahetustel. Mul oli küll vähemalt korteris hull igav- ei elanud kusagil kolkas, Tartus ikka ju.

Oma majas- no ma ei tea, kui muru niitmine pole töö? Majal(suvilal) ja maamajal on vahe, juba pindalas, mingit 1760 ruudust suvilalapikest pole jah midagi hooldada. Eks ta oleneb pinna suurusest ja kriitikameelest. Kusagil metsade varjus polegi vaja midagi niita ehk(:P) Minu jaoks on muruniitmine suur töö- kuigi mina ise seda ei tee, teevad mehed. Ühe päevaga küll tehtud ei saa kui just puhkust pole. Ise vaid roosiaias niidan pisikese niidukiga. Üldjuhul on maamajadel ka kõrvalhooned ja neidki on vaja hooldada, remontida, kaasajastada. Mina väidan küll, et kui tahad teha siis ei lõpe tööd kunagi otsa. Meil on aiamaad vaid niipalju haritud kui on vaja maitserohelise, maasikate ja herneste jaoks-lisaks õuna-marjaaed. Üldse kokku on pindalalt 2,6ha, millest 8000 on õueaimaa(lilled, varjualused, suitsuahi ja muu siuke värk)koos muruga.Lisaks maja lähiümbrus mida ka tihti on niita vaja, kusagil 1ha on seda maad mis suur traktor korra aastas niidab. Loomi pole muud kui kassid-koerad ja paarkümmend kana.
Eks ta oma viga ole- võiks ju lihtsamalt ka aga hea tunne on kui tuttavad ohivad; issand kui mõnus siis su juures on, endale ju ka meeldib mulle kui kõik on korras ja ilus.Teed ju ikka oma pere pärast kõike või kuidas? Talvel on aega nats rohkem, saab telekatki vaadata ja õmmelda:), kõik oma hobidega tegeleda,pikkadel õhtutel raamatuisse uppuda,teatris käia jne.
See pole nurin vaid püüe vastu vaielda, et on lihtsam- kindlasti pole see nii. On raskem, oled rohkem hõivatud , samas liidab see paremini kokku pere( kui ikka kõik koos tegutsevad ühise asja nimel), oskad koos vaba aega paremini nautida. Üks "paha" omadus on veel; laste sõbrad on meelsasti alati külas ja seeläbi omad lapsed alati(enamvähem) kodus.
liivakass

PostitusPostitas karuvanaema » Kolmapäev Apr 13, 2011 13:16

Tahaks ka maakodu. Esialgu suvekoduks, hiljem elukohaks. Otsime juba aastaid ja seda Viljandi ümbrusesse. Tundub, et viimased paar aastat müüakse vähemalt city24.ee samu maju kogu aeg, mis seisavad ausõna peale püsti. Ei ole ju palju tahetud, et oleks vesi (kaev), elekter ja korras küttekolded ja metsa nii palju, et küttepuud oleks omast käest võtta ja maatükk oleks vähemalt 2-3 ha, et naaber just tuppa ei vaata. Või on?
karuvanaema

PostitusPostitas liivakass » Reede Apr 15, 2011 23:57

ei-ei ole kui päris palju raha on- mets maksab kõvasti.Aga huvi pärast vaatasin KV.EE oli alla 45 000EURO pakkumisi küllaga ju, meil Tartu kandis selle raha eest küll midagi ei saa, kuuri ehk vaid. Seal oli ikka paar ha maad ja suht korralik majake ka peal enamusel. edu otsimisel.
liivakass

PostitusPostitas Laanetagune » Reede Apr 22, 2011 23:38

Huvi pärast küsin, et oleks soovijaid ka sellisele metsikule kohale, mis on soode-rabade veeres hästi üksik koht ja kuhu õiget teedki ei lähe. Loodusvaatlejale või jahimehele äkki meeldiks just selline? Elekter on, kaev on. Metssead on, karud on. Pahklikud õunapuud on.
Laanetagune

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline