Kardan maale elama minna samas hing ihkab jälle kolida sinna

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Kardan maale elama minna samas hing ihkab jälle kolida sinna

PostitusPostitas Elinar » Pühapäev Nov 22, 2009 17:32

Tere! 5a. tagasi ostsime talukoha linnast 40km. Väga väga ilus koht. Tahaks väga sinna elama minna aga kardan. Ainult nädalavahetustel käija on meil seal palju rabelemist ja puhata ültselt ei saa. Kui me seal elaks oleks tunduvalt kergem. Aga ma kardan sinna kolida lapsed ka veel väga pisid. Hirm on just selle ees et kui äkki peaks mõni laps haigeks jääma ja kiirabi peab kutsuma siis äkki ei leia seda kohta üles ja teine hirm on tööl käimine et kuidas nt. talvel välja saab ja bensiini kulu. Mõlemal meil linnas töökoht olemas aga peame siis 2 autoga minema sest mehel vahetustega töö. Muidugi elame me ka praegu linnast 13km kaugusel. Võibolla kardan ka kolimist. Samas tahaks kohutavalt sinna elama minna aga mingi tõrge on ees. Plaanid on meil suured et kasvataks köögivilja ja võtaks mõned koduloomad ka. Kindlasti on kellegil ka samasuguseid hirme olnud kuidas te olete neist jagu saanud. Jagage oma kogemusi.
Elinar
 

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas keks » Esmaspäev Nov 23, 2009 10:47

Eks sellise suure muudatuse ees on muidugi hirme ja õieti ongi! Näitab, et oled ikka mõistusega inimene. Nüüd tulebki panna paberile + ja - ,vaadata, kas miinuseid ei annaks kuidagi neutraliseerida ja mis siis lõppkokkuvõtteks teie perele ja lastele esmajärgus parim on.
Bensukulu- tehke arvutus, palju praegu kulutate erinevate sõitude peale ja palju hakkaks maal elades minema.(Kuna tööl käite linnas, siis poeostud on ju kõik sama reisiga tehtavad ja laste viimised-toomised, kui käivad lasteaias vm.) Kas teie sissetulek võimaldab sellist kulutust bensule.
Kiirabi vm hädaabi- tänapäeval on ju ometi tehnika ikka üpris arenenud.Isegi tavainimene leiab tänu sateliitsidele üles onu Tommi onnikesed- küll ka kiirabi oma ülesannet täidab. Ja minul oma 4 lapsega läks vaja ainult 1X kiirabi kui nad pisikesed olid. Ja see oli ka selline juhus, et telefoni teel antud juhiste järgi, oleks saanud asja korda. Uuri järgi ka see, kus on lähim arstiabi saamise võimalus, kasvõi näiteks kus elab lähim külatohter, veterinaar, telefoninumbrid. Ega kiirabi pole ainuke lahendus alati.
Talv ja lumi- uurige kohalikust valitsusest kuidas on lahendatud konkreetselt teid huvitavate teelõikude sõidukorras pidamine. Uurige kas ei annaks mõne naabri- või külamehega kokku leppida, et see mingi heanaaberliku suhte korras ka teie teelõiku lahti hoiaks.Tutvuge lähikonna inimestega! Kas on läheduses ka mõni osavnäpp autoremondiks, kui tekib mingi hädaolukord jne, jne.
Kolimine- on jah vastik. Aga samas ka kasulik- saad teha oma kolis korraliku inventuuri ja pappkaste hakka varakult varuma ja tasapisi igapäev kasutuses mitteolevaid vidinaid saad juba aegsasti ära pakkida.
Ise olen kolinud 4-5X. Loodan, et rohkem enam mitte. Jube tüütu.
Viimane kolimine- üle lahe, nõudis just sellist maha istumist ja +, - paberile panemist. See oli väga suur muutus meie elus ja sellist asja ei tehta hetke ajel.
Jõudu teile!
keks
 
Postitusi: 467
Liitunud: Laupäev Veebr 25, 2006 15:16

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas foksi » Esmaspäev Nov 23, 2009 14:43

Vald peaks teil teed lahti hoima, mine küsi naabrite käest, kuidas neil teed lahti lükatakse.Oma kogemuset võin öelda, et meil lükatakse tavaolukorras kenasti lahti, kui aga on suured tuisud, siis hommikul kella 8 ma tööle ei jõuaks ja õhtul kella 16 paiku ei ole ka veel võimalik koju saada.Ehk lund lükatakse ekstreemsetes olukordades olenevalt tee tähtsusest.
Kuna lapsed väiksed, mine valda ja küsi, kas ja kui kaugelt valla koolibuss käib.Üsna tüütu on väikest last ainult enda transpordiga vedada, või kuidas käib ühistransport.
40 km on vahemaana nii ja naa, palju oleneb ka maateest, mida mööda sa linna saad.
Loomad on toredad , aga arvestama peaks, kui palju sul maad on.Kas on näiteks ka heinategemise võimaust jne.
Erinevalt Keksust ei ole minul usku neise heanaaberlikese tee lahti lükamistesse, pigem tuleb endil hakkama saada, või vallas karjusmas käi :D
Aga muidu, kui maal meeldib, siis ei maksa karta.Alustuseks võiksite ju suvel pidevalt kohal elamist proovida.Ja köh, maal ei saagi puhata, ikka ajab üks töö teist taga.Päikest.
foksi
 
Postitusi: 343
Liitunud: Neljapäev Sept 13, 2007 14:38

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Nov 23, 2009 15:25

Vast saaks seda kolimist edasi lükata kevadesse, siis oleks see ühest olekust teise astumine natuke vähem ekstreemne, st. kõik talvised probleemid, aga neid tuleb esialgu oi kui palju! jääksid siis juba järgmisesse aastasse, kui juba jupp aega maal elatud on. Mõte on igatahes tore, kuigi üks asi on käia suviti maal ja siis jälle linnakoju tagasi, teine asi on lõplik valik, kus tuleb hakkama saada ka selliste asjadega, millest aimu praegu polegi. Olen selle tee läbi käinud, ei kahetse mitte üks raas ja nii nagu Foksi, arvan, et väga naabritele lootma ei saa jääda, ikka valla kaudu või ise! Igatahes, tere tulemast maakaks!
maurus
 
Postitusi: 642
Liitunud: Pühapäev Sept 02, 2007 16:21

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas toshi suzume » Esmaspäev Nov 23, 2009 20:00

väga isekas ja ebaökoloogiline on elada maal, töötada linnas ning kindlasti on ju kool linna teises otsas, kui töökoht: põletatud taastumatu ressurss, sellest ca 1/2 ummikus seistes; linnaliikluse koormamine.
ja fakt on see, et korraliku talve korral ei jõua vald teid kogu aeg lahti hoida ja fakt on ka see, et (arsti)abi kättesaadavus on nigel ning fakt on ka see, et autokütusele kuluv summa on märkimisväärne - kaks autot kaks korda 40 km päevas teeb mingi 4000 km kuus, mõõdukate autode korral ehk mingi 300 liitrit --> 4000-5000 krooni kuus, liisingud otsa - miski 10K tuleb ära. kindlustused, hooldused, remondid -> 150K + aastas autodele ... vähemalt. maal elades tekib himu ja vajadus 4x4 ja suurema auto järele --> 200+K?
lisaks see, et kui lapsed linnas koolis käivad, siis klassiõhtud, ekskursioonid, ringid, trennid - autojuhiks hakkad ...
toshi suzume
 
Postitusi: 1855
Liitunud: Kolmapäev Dets 12, 2007 17:47

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas foksi » Esmaspäev Nov 23, 2009 20:35

Lapsed võivad ju maakoolis käia(suuremates maakeskustes ei ole nad nii kolkakoolid, et peaks last linna vedama).
4#4 vedu on hea küll, aga sellise auto küttekulu võib vägagi 8 l /100 jääda.Liisinud jne njah, kahe autoga on tõesti nii pika maa tagant raske käia, nõus.lisaks aeg,mis kulub sõidule.
Arstiabi...perearstile saad vist lühema järjekorraga, kui linnas.
Ja seda rahu, mõnu elamisest maal , seda rahas ei mõõda(kui seda on muidugi).
Toshisuzumega muidu vägagi nõus(mustad värvid kenasti välja toodud).
foksi
 
Postitusi: 343
Liitunud: Neljapäev Sept 13, 2007 14:38

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas keks » Teisipäev Nov 24, 2009 10:48

Eks see naabritega kokkuleppele jõudmise ja neile lootmise usk näitabki väga eredalt kahe ühiskonna erinevust vist. Sorry! Paistab, et pole imegi, et vastavas olustikus elamine hakkab muutma vägagi kiiresti inimese usku. Ja inimest ennast- kui ikka ümberringi ollakse hoolivad, muutud isegi paremuse suunas ja hakkad unustama, mis maha surumine endaga kaasa on toonud ja mis inimloomusega korda saatnud.(:S)
keks
 
Postitusi: 467
Liitunud: Laupäev Veebr 25, 2006 15:16

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas foksi » Teisipäev Nov 24, 2009 12:05

Keks, asi ei hoolimises, maal tullakse teineteisele appi küll, rohkem kui linnas elades.Aga selleks, et naabrimees lükaks teed lahti,peab tal sahaga traktor olema.Ja aega olema, et lisaks enda teeotsa lahti lükkamisele kulutada veel tund-kaks aega, et ka naabrite teed lahti saada.Kui sa aga palgalisena tööl käid, siis sa lihtsalt ei jõua hommikul kella neljast külameeste teid lahti nügida ..
foksi
 
Postitusi: 343
Liitunud: Neljapäev Sept 13, 2007 14:38

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas maurus » Teisipäev Nov 24, 2009 14:34

Jutt jumala õige! Meie külas ongi ainult üks traktoriga ja just sahaga mees, kes siis tõepoolest ei jõua (lükkad ühele, kuis sa teise hätta jätad?) kõiki abivajajaid aidata. Aga meil küll valla poolt on teed juba vara hommikul lahti, juhtub muidugi ka ekstreemseid olukordi, eks neid ole linnaski. Ja arstiabi saab maal küll alati ja pealegi on perearst (räägin vaid omadest kogemustest) hästi tuttav kõigiga ja kõigi hädadega ja näiteks meie perearstile võib helistada iga kell ja nõu ei jää tulemata! Ja see väide, et äkki kiirabi ei leia üles abivajajat ... ma olen päris kindel, et leiab küll, kui kenasti juhatada. Pole see maal elamine mingi õudus, aeg on edasi läinud ja 40 km pealinnast on ju sama hea, kui linna teises servas.
maurus
 
Postitusi: 642
Liitunud: Pühapäev Sept 02, 2007 16:21

Re: Kardan maale elama minna aga samas hing ihkab jälle kolida sinna.

PostitusPostitas foksi » Teisipäev Nov 24, 2009 15:18

Kas kiiraabil GPS süsteemid ehk peal ei ole?8-)
foksi
 
Postitusi: 343
Liitunud: Neljapäev Sept 13, 2007 14:38


Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist