Maa sihtotstarve: elamumaa

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Maa sihtotstarve: elamumaa

PostitusPostitas Ruutmeeter » Neljapäev Sept 08, 2011 14:48

Sain maalapi omanikuks, maa on põllumajanduspiirkonnas, ümberringi võsastunud niidud, põllud ja mets, maa sihtotstarve on aga elamumaa. Öelge mulle, on see hea või halb? Halb on ses mõttes, et kui ma näiteks selle maa niitmiseks PRIA-lt toetust küsiks, siis ma seda vist ei saaks, sest tegu pole ju põllumajandusmaaga. Hea aga võiks ta olla selles mõttes, et kui ma tahan sinna maa peale elamute gruppi ehitada, siis ei pea hakkama maa sihtotstarvet enam muutma. Kas maa sihtotstarbe muutmine on keeurline ja kallis? Ja palun , teadjad, kommenteerige seda teemat ja kõike asjassepuutuvat, mida värske maaomanik peaks teadma.
Ruutmeeter

Re: Maa sihtotstarve: elamumaa

PostitusPostitas liivakass » Neljapäev Sept 08, 2011 22:45

Elamumaa on konkreetne elamualune ja õueaiamaa, see mis sul on peaks ikka maatulunduse alla käima, või on mingi apsakas sees.ei saa olla elamumaad 5ha mis on võsas, kui just sinna pole detailplaneeringut tehtud. Hea on ta selles mõttes, et elamumaale saab ehitada ja müügihind on ka kõrgem. Sihtotstarbega on nii ja naa, ärimaad elamumaaks saab lihtsamini kui vastupidi.
liivakass

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist