Jälle naabritest..

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Jälle naabritest..

PostitusPostitas passija » Teisipäev Mai 23, 2006 15:27

Soovituslik on tõesti ennast kohe kehtestada, hiljem kipub taolistel inimestel,kes asjad kergelt ja tasuta saanud, väga raske oma piire tunnetada. Minu näide- ostsime seisma jäänud majakarbi, mille ümbruski heina kasvanud, aga krundi servas kuur, mis jäi naabri majale ka küllalt lähedale. Nemad olid omavoliliselt selle kuuri kasutusse võtnud ja niitsid ka meie krundilt neile sobivat, marjapõõsastega osa. Kui meie seal tegutsema hakkasime ja selgus, et neile oma osa ikkagi raha eest müüa ei taha, jätsid meile lubaduse, et ostavad uue elamise ja vabastavad kuuri. Meie, rumalad, ei sõlminud ühtegi lepingut ka. Nii juhtus, et nad tõesti ostsid uue maja ja läksid ära ka, aga meile jäi terve kuuritäis kõige ehtsamat olmeprahti alates kasutatud lapsemähkmetest ja lõpetades autovaruosadega. Prügiveo eest tasumise rõõm jäi muidugi meile. Nemad igal moel võidumehed- marju söödud, prügi paigutatud, kuuri ka kasutatud. Niisiis, kas lepingud ja siis seadused või kui lepingut ei ole ega tule, siis ainult seadus.
passija

PostitusPostitas normi » Teisipäev Mai 23, 2006 16:09

Oi passija, loeks nagu oma naabritest, aga ei taha kõike koledusi, mis ma oma maa pealt ära koristama olen pidanud kirjeldama hakatagi. Meil läks selle kehtestamisega kah nii, et algul proovid heaga, loodad, et saavad aru, aga ei miskit. Kui suure vanametallihunniku peale 3 aastast ootamist ja lubadusi tasuta kohalikele ära vedada lubasin läks jooksmine lahti ja vedasid ise. Lapsemähkmed muidugi sellist tunnet ei tekita ja nende äravedu on ikka minu rahastada. Vastik, vastik ...

Lohutuseks Sulle Kelli, küll ta ükskord lepib olukorraga, sõpru just jah niipea ei saa, aga küll aeg annab arutust. Julget pealehakkamist!
normi

PostitusPostitas x » Teisipäev Mai 23, 2006 16:12

_ piiritähised lammutas ta juba ammu maha.

Selle töö eest läheb ta hoobilt paragrahvi alla, sest kõik piiritähised on seaduse kaitse all. Kui nt metsaveotraktor talvel lume all oleva piirikivi paigast ära sõidab võib ka teda kopsaka trahviga õnnistada.

Piiritähiste rikkumisest peate teavitama ka kohalikku omavalitsust ja kas siis nemad pöörduvad avaldusega politseisse või lähete ise.

Kui vanamutt on juba vanadusest segi pööranud, siis on juba kohaliku omavalitsuse ülesanne asjad korda ajada.
x

PostitusPostitas Liisa » Kolmapäev Mai 24, 2006 10:22

Jah, lihtsalt politsei - hulluga pole üldse mõtet endal kemplema hakata.
Liisa

PostitusPostitas Aita-Leida Kuusepuu » Kolmapäev Mai 24, 2006 10:33

to "X"

Loe oma viimane lause uuesti läbi: "Kui vanamutt on juba vanadusest segi pööranud..."
Kelli pakkus naabrinaise vanuseks 45-50!Arvesta siis sellega,et sina "X",võid sellises vanuses end segipööranud vanamutiks(või vanameheks!) pidada ja istu aga vagusi ahju juures.Pakun,et kaugel sul see aeg ikka on!
Aita-Leida Kuusepuu

PostitusPostitas liisbeht » Kolmapäev Mai 24, 2006 10:33

kui kange naabrimutt - siis elu teil seal igavaks ei lähe, ehk saame kümne aasta pärast Pealtnägijas ka kõik edasiseid arenguid näha-nautida! Osa inimesi elabki rõõmuga tülitsemise keskkonnas, politsei kallab veel õli tulle!
liisbeht

PostitusPostitas jänes » Kolmapäev Mai 24, 2006 12:19

Naabreid on jah igasuguseid. Meie saame endi omadega küll normaalselt ja viisakalt läbi, kuid prügi näol on väike "õnnistus" ka meie krundil. Kui oma majakese soetasime polnud krundil aeda ümber ja naabrid kasutasid pisikest jupikest meie maast. Rääkisime, et kevadel teeme aia ja selleks ajaks palume oma kompostihunnik eemaldada. Kevadel veel andsime teada, et nüüd on aeg sealmaal. Üleöö organiseeriti traktor ja kompostimulla hunnik lükati meie maanuka pealt ära nii kärmelt, et ma ei pannud seda isegi tähele. Kompost ju aiapidaja kuld. Alles jäeti aga prügihunnik, millest osaliselt kreegivõsa läbi kasvanud. Seda hunnikut pean nüüd traktori likvideerima panema, sest kreegijuurtest ja traatidest punutud jubedusele inimjõud peale ei hakka. Lisaks on sinna aastatejooksul aukartustäratav hulk klaase puruks pekstud. Mees on iseenda peale pahane, et kohe ei käskinud ühtlasi ka prügi ära koristada. Lubas, et laseb kopal prügi naabri krundile tõsta, et miks tema peab prügiveo eest tasuma. See muidugi ainult jutt, tüli naabritega ei taha. Kindlasti proovime neid nõusse saada oma prügi ise eemaldada, aga mina nt ei usu, et see läbi läheb.
jänes

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Mai 24, 2006 12:34

piiritähiste rikkumine on väärtegu - teata kovi ja pöördu politseisse. selle eest saab ta korraliku trahvi.

lisaks kui ta su sireliheki üles kiskus, pöördu samuti politseisse + tee fotod laastamistööst ja esita talle võlanõue. kui taimi + tööd välja ei maksa, pöördu kahjunõudega kohtu poole.

vaidlemine ja emotsionaalne lähenemine ainult annab talle jõudu juurde. kui ta aga politsei ja kohtuga peab tegemist tegema + talle trahv määratakse + kohtus raha välja mõistetakse, küll siis taltub.
trumm

PostitusPostitas mrt » Kolmapäev Mai 24, 2006 13:26

lisan probleemi, millele tahaks ka hääd nõu saada - haakub siinse teemaga:
küsimus: milliste seadusandlike aktidega reguleeritakse aia (tara, plangu) ehitamist - ehitusseadusest selgub, et kui ehitusalune pind on alla 20m2, siis ei KOV'ga üldse asju ajama; asjaõigusseadusest selgub, et piirile ehitades pead naabriga kokku leppima; ehitusmäärus võib ka piiranguid seada (antud juhul piirkonnal ehitusmäärus puudub).
probleem on minu naabritel: korterelamu krundil puudub ligipääs avalikule teele - ligipääsutee on loodud üle naaberkrundi (servituudi minu teada seatud ei ole, on kokkulepe tee kasutamiseks ning mingisuguse tasu maksmiseks). nüüd kolmas naaber, kelle krunt asub samuti avaliku tee ääres ning piirneb selle krundiga, kust ligipääsutee üle läheb, tahab enda krundile aeda ümber ehitada. aga oh õnnetust - selgub, et ligipääsu teeks on kasutatud (kokku leppimata) pisuke ka nende krunti ning nurgaposti püsti ajamisel muutus ligipääsu teele pööramine äärmist tähelepanu nõudvaks - nüüd teed kasutava krundi omanikud (ei oma ühist piiri aeda ehitava krundiga) nõuavad (!) et seda aeda ei ehitataks, sest tuletõrje auto ei pääse nende majani (mis võib tõsi olla ning täiesti adekvaatne lähenemine ju) ... küsimus ongi selles, kas neil on õigus seda nõuda (seda nad teevad kuuldavasti üsna arrogantselt) või peaksid nad seda siiski kokkuleppe (servituud?) korras seda lahendama? ja kui see aed siiski ehitataks ning nad (tee kasutajad) selle (s.t. siis ehitajad) kohtusse kaebaksid, siis mis võiks olla kohtu otsus (ma usun, et see võiks olla umbes et servituud tuleb seada ent selle eest peab ka tasuma???). kas päästeamet saab aia ehitajale ettekirjutusi teha ja nõuda aia ehitamist nõndaviisi, et üle nende krundi pääseks tee kasutaja majani ... minu meelest on tegemist tõsise arendaja ahnusega - sellised probleemid oleks tulnud ju lahendada ju enne maja valmimist / korterite kasutusse andmist?
aituma, kui keegi viitsib lugeda, veel enam, kui vastata/arvata/kommenteerida ...
mrt

PostitusPostitas x » Kolmapäev Mai 24, 2006 14:43

to Aita-Leida Kuusepuu
_Kelli pakkus naabrinaise vanuseks 45-50!Arvesta siis sellega,et sina "X",võid sellises vanuses end segipööranud vanamutiks(või vanameheks!) pidada ja istu aga vagusi ahju juures.Pakun,et kaugel sul see aeg ikka on!

Tänan heade soovituste eest! Kui 40-50, jumal temaga. Ega mõistus pole just oma teha üheski vanuses.

to mrt
Minu teada peab uute piirete ehituse KOV-s siiki kooskõlastama (vaks vahet ju kas ehitab okastraataia või 2,5m kivimüüri) ja ligipääsutee probleem on ka KOV lahendada kui nad jätsid kunagi servituudi seadmata. Muidugi kõige alus on detailplaneering. Jama on palju, aga põhimõtteliselt on KOV-l õigus vajadusel praegune teealune pind sundvõõrandada.
x

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist