Ökoelu vol2: Oh Kuusepuu

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Ökoelu vol2: Oh Kuusepuu

PostitusPostitas mYgri » Teisipäev Dets 05, 2006 14:45

Nonii, kõik ökopeded, lillesõbrad ja muidu puukallistajad!

On tulnud aeg päkapikkudele ja sneguurotshkale sügavalt silma vaadata ja tunnistada üles, kas Sinagi võtad vääramatu jõuga läheneva jõulu ootuses elu järjekordselt noorelt roheliselt kuusepuult...
Või oled kaalunud ka alternatiivseid variante seasüldi ja haneprae manustamise kõrvale selle õige jõulumeeleolu loomiseks?

Ehk siis võtame öko- ja kuuseteema siia keskpõrandale kokku ja räägime kõigest, mida sellega seoses sylg suhu toob :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

Re: ökoelu vol2: Oh Kuusepuu

PostitusPostitas aia...ilu » Teisipäev Dets 05, 2006 14:59

Ei tunne süümekaid! Olen hulka puid ja põõsaid asemele istutanud.Hulka ülearuseid ka teistele istutamiseks andnud.Üks tapetud kuusk, minu suure ja hea pere jaoks aasta lõpus, ei ole palju! Hulka ha ka kasvavat metsa-minu rahakotil(maamaks,hooldus).
Järgmisel kevadel uuele ringile!
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Dets 05, 2006 15:04

Tunnen küll süümekat, et juba kümmekond aastat ehin seda va kunstkuuske ja ainult paar oksakest va seda ehtsat lõhnaandjat laual.
Aga ma ennegi pattu teinud ja eks selle kunstkuuse pärast kindlasti põrgu lähen!!! Aga seal olevat soem ja lõbusam, kui paradiisis.
Mirjam

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Dets 05, 2006 15:41

mul on kahju, et mul ei mahu kuusk tuppa - ruumi on nii vähe.
ja siis on mul veel kahju, et linnadesse kusagile platsile igal aastal suured uhked kuused kokku veetakse, et siis nädalavahetuseti juua täis tüübid nende peale oma ihuhädasid kergendada saaks (eelmise aasta jõulukuul tallinnas mitu korda nähtud pilt) ja teised lihtsalt suvaliselt oksi murda.
oma maakoju saame kuuse tädimehelt, kel oma mets, kuhu ta pidevalt puid juurde istutab, nii et ei näe ka jah, mis siin väga põdeda sellepärast.
kassijagaja2

PostitusPostitas mrt » Teisipäev Dets 05, 2006 15:53

1. toon jah kuuse tuppa (ja mitte traditsioonide pärast vaid sellepärast, et poeg tahab!)
2. puu jäägid kasutan ära (praeguses kliimas saab parasjagu nende okstega midagi aias kinni katta)
3. suur enamus talinas kaubastatavatest kuuskedest ongi selleks kasvatatud
4. kahtlustan, et oluliselt suurem puutapmise teema on kinkide pakkimiseks kasutatud paber (lisaks on see reeglina klooriga valgendatud ning veel mingite kõike muud kui keskkonnasäästlike värvidega kaunistatud)
5. ärapõletatud küünlaid ma parem ei nimetagi (on ju kaunis demagoogiline lausekonstruktsioon)
6. tegelikult võiks ju ka lõikelilled teemaks võtta - ma arvan, et aasta lõikes annavad need suurema transpordile kulutatud fossiilsete kütuste koguse, kui kuused.
mrt

PostitusPostitas Mimi » Teisipäev Dets 05, 2006 15:57

Tänapäevalt tulevad kuused juba valdavalt istandustest, kuhu nad ongi selleks kasvama pandud, et neid endale tuppa tassida. Metsast kuuske saagides oleks küll kahjutunne kergem tulema.
Aga kas keegi on ära tõestanud, et plastmasskuuskede tootmine-tarbimine-äraviskamine-uue ostmine kuidagi keskkonnale parem on, kui spetsiaalselt istutatud eluspuu maha võtmine? Ei usu.
Mimi

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Dets 05, 2006 19:02

Eks ma ju häääste laisk inime olen - ega ei viitsi enam neid kuuseokkaid koristada ja seda plastkuuske ka ära visata, ta mul juba üle 15. aasta "käigus".
Ja ega need pühadki pole ju enam sellised kui siis, mil lapsed veel kodus elasid. Mul tegelikult kama, kas see kuusk nüüd ehtne või ersatskaup, aga suurt puudust tunnen nendest pühade eelsest piparkoogi küpsetamisest ja kaunistamisest. Paneb ikka imestama, kuhu need kõik 15-20 kg tainast tehtud piparkoogid pühadelõpuks kadusid. Nüüd ostad poest paarisaja grammise pakikese ja nämmutad neid kaasaga mitu nädalat.
Külalised ei loo kunagi seda ehedat jõuluaja tunnet - see on ikka peresisene meeleolu. Ja olgu siis igaühe enda otsustada, kas toob tuppa päris kuuse või ehib kodu ainult omatehtud jõulukrassidega - tähtsam on ikkagi peres kujunenud traditsioon ja meeleolu. Kõigel ülejäänul ikka kommertsmaik man.
Mirjam

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Dets 05, 2006 19:49

see nüüd küll üsna isiklik küsimus,aga kus need lapsed siis pühade ajal on?
meil on kombeks endiselt koguneda pühadeks vanavanemate koju, mis siis, et vanaisa pole enam neljandaid jõule ja vanaema teist, aga traditsioon on tugev. seal on mu ema ja tädi, oleme mina ja mu vennad, tädilapsed, tädimees, tädilaste pered, varsti ilmselt minugi pere ja kaugele see noorema venna omagi jääb... :P
ja ma ei kujuta ette, et see muutuks. ma ei tea küll, kuidas see siis hakkab toimuma, kui meil elukaaslasega lapsed ka (praegu on tema jõululaupäeval oma perega), aga küll see kuidagi kujuneb.

seal on meil needsamad vanad jõuluehted ka, millest osad pärit veel sellest ajast, kui mu ema pisike oli, ja mis siis, et nad ühele puule kokkupandult võib-olla kõige stiilsemad välja ei näe, aga - milline ajalugu! :P

ja ma ei tea, kaua mul võtaks jõulutunde taastumine aega, kui järsku jõululaupäeval kusagil mujal hakkaksin olema ... ei kujuta ette seda.
kassijagaja2

PostitusPostitas riinel » Teisipäev Dets 05, 2006 21:27

jaaa... vanad jõuluehted. Meil on neid igast ajastust järel alates neljakümnendatest. Üks kuuse küünlajalg lausa esimesest eesti ajast. Viimased ostud jäävad kuskile 5 aasta taha. Mitmel ehtel on oma ajalugu ja katkisest peast pannakse ta ikka kuuse külge.

Tegelikult ei ole kahju metsast kuuske võtta. Emal on oma mets ja me valime välja sellise, mitte just kõige uhkema väikse kuusekese, kes varem või hiljem looduslikus olelusvõitluses teistele alla jääks või millelegi muule ette. Nii et ilus surm tal igatahes.
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Dets 05, 2006 22:03

kassijagaja, lapsed ja nende sõbrad juba ise emad-isad ja loovad oma peres traditsioone. Ja vanad kuuseehted ka edasi pärandatud. Ja laste ning nende sõprade, kes kunagi meie pühadest osa said, külaskäik koos oma kaasade ja järglastega on pigem suuremat sorti rahvapidu kui endisaegne perekeskne olemine.
Mirjam

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist