Keskkonna reostamine

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Keskkonna reostamine

PostitusPostitas karumammi » Kolmapäev Mai 16, 2007 12:44

Mida teha naabritega, kes põletavad olmeprügi ?? Jube hais ja keskkonna reostus.Kui läksin ütlema, et lõpetagu ära nii ei tehta, vastati, et kõik ju teevad, mis see sinu asi on.!! Millega neid hirmutada:)On selle eest mingi karistus ette nähtud? On see mingi seadusega paika pandud. Ei suuda leida midagi selle kohast
karumammi

Re: keskkonna reostamine

PostitusPostitas passer urbanus » Kolmapäev Mai 16, 2007 15:13

helista politseisse, nad peaks teadma ...
passer urbanus

PostitusPostitas sifkakaupleja » Kolmapäev Mai 16, 2007 23:07

Meil sama lugu, nagu ma panen oma pesu kuivama, siis kohe vaja neil sussitama hakata. Krt teab mida nad seal põletavad, võibolla grillivad traati, siuke must tomu tuleb ülesse ja vänge hais on ka. Ükskord ma lähen ämbritäie veega ja lajatan selle lissalt sinna tulle.
sifkakaupleja

PostitusPostitas sipelgas » Neljapäev Mai 17, 2007 08:49

http://www.kki.ee/?id=1123

ehk helista 1313
sipelgas

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Mai 17, 2007 10:04

Väljavõte Tartu linna jäätmehoolduseeskirjast:

[i]7. Jäätmete põletamine
7.1. Jäätmete põletamine on lubatud ainult vastavat luba omavas ettevõttes.
7.2. Ilma vastava loata on jäätmete põletamine keelatud, välja arvatud ohtlikke aineid mittesisaldavate paberi-, kartongi- ja keemiliselt töötlemata puidujäätmete põletamine katlamajades ja küttekolletes.[/i]
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas alma » Reede Mai 18, 2007 09:09

Meite kandis pole mina suutnud oma viisaka muu jutu sees mainimisega, et kas te ikka teate et meeletu trahv on selle tossulondi eest, midagi suutnud muuta. Kuigi kõikjal kirjutatakse, et see tegevus on vähemasti Tallinna linnas keelatud. Ei, olen küll, olen mitmed inimesed enda vastu "üles keeranud", kuigi olen ülitasane olnud. Meitel elab siin "vana kaardivägi" ehk muud keelt kõnelev rahvas ja neil on "oma seadused". Meiekeelseid väljaandeid nad ei loe ja mu jutt näiteks, kui tuli kohustuslik prügivedu, et sellest on ju juba aastaid nii lehtedes kirjutatud kui televiisoris räägitud, et see tuleb, kähvati mulle et - aga mul pole telekat.. Mida igal aastal seadistatava satitaldrikuga nad teevad, ma muidugi ei tea ;). Aga sealt vaadatakse muid kanaleid.. Seda ma ei maini üldse mitte et miskit vaenu õhutada, vaid see on aastatega kindlaks tehtud vägagi kurb tõsiasi. Ja siis eelmisel suvel, kui kohustuslik prügivedu saabus, oli kogu küla kisa täis, kui mutikesed tänavatele kogunesid ja üksteise võidu kisasid et - "mille eest, mul pole prügikastigi" ja "mul ei tekigi prügi".. Keda ma nägin küll mitmeid kordi bussipeatuse prügikasti oma prügi poetavat ja mulle võidukalt otse silma irvitavat.. jajah.. Aga eks see oli enne seda kui selgus et nemad peavad ka lõpuks maksma hakkama..

Meite kandis kui keegi julgeb midagi piiksuda, siis moodustub ühisrinne selle piiksuja vastu. Kuna "alati on nii olnud" siis nii ka jääb. Ja nii tulebki vaat et aasta kõige ilusamad nädalavahetused, mil ilm kas siis just-just soojaks läinud, või veel viimseid päevi soe, kannatada meeletu haisu käes igast mõeldavast suunast. Või hoida pead kinni kui naaberaedades, kord siin kord seal, on näha üle inimese kasvu kõrguseid lõkkeid, kui juhtub ka kuivemat põletuskraami olema. Kuna see mida põletatakse on enamasti märg ja ebamäärane materjal, mida siis süütevedelikuga õhutatakse, siis on toss ikke "jäme köis" ja tuleb kõvasti pöialt hoida, et tuul meite suunas ei oleks. Oma külalisi kutsudes tuleb kõvasti nuputada, et ei tea kas ka see nädalavahetus on "see" ehk siis tulede tegemise aeg.. Ja meie aiatööd jäävad neil päevadel tegemata, sest mitu korda saadud iiveldus ja peavalu ei kutsu.. Siis me võtame vaba päeva ja jalutame mujal. Kuna meie oleme "uued ja lollakad" siis kuuleme ka aeg-ajalt mutikeste arutlusi, mida peetakse mõistagi kõva ja selge häälega et me ikka kuuleks kui "lollakad" me oleme, et näe, tema (mina) viskab ju kõik prügikasti, selle asemel et komposti teha. Seda nad muidugi ei oska aimatagi et lõputuid vohavaid naadijuuri ja võilille õisi ma tõepoolest komposti ei pane. Sest ma pole kindel et need ikka oma "väe" kaotada jõuavad enne kui mul tuleb hoog neid peenrale laotada.

Ma olen mõistagi juhmivõitu aga minu enda jaoks on küll lihtsam see kraam ühte prügikotti toppida ja "sombreerodega meestel" ehk prügivedajatel lasta ilusti ära viia. Kui juba kasvõi süütevedeliku hinda vaadata ja siis ühe tubli prügikastitäie äravedamise hinda. Lisaks minu aeg mis kuluks seda sussu ja tossu seal ohjeldades.. ja sisse hingates.. Süütevedelikune tuhk siis.. kuhu seegi panna..

Aga noh, kuna meite auulis reostatakse keskkonda lisaks sellele probleemile ka.. inimese sõnnikuga, siis noh, on see tossulondi hais võrreldes selle fugassiga mis kuumadel suvepäevadel siis levib, ikke kannikese lõhn.. Head isu :)!
alma

PostitusPostitas passer urbanus » Kolmapäev Mai 23, 2007 00:44

muuga?
kui ma hästi järele mõtlen, siis meie vanal kaardiväel ka prügikasti ei ole ... kuhu prügi panevad? ei tea - tänavaservas pole ja bussipeatuses ka pole näinud ... küllap keldrisse (ei imestaks) ...
aga ei jah, noh möh ah - ehk aeg annab arutust ...
passer urbanus

PostitusPostitas alma » Neljapäev Mai 24, 2007 10:20

Ei ole Muuga, Talin ikke.
Meil muide vanematekodus ühes teises linnas ennemini olid naabrid ka. Kes kunagi hallil ajal sundkorras sinna elama organiseeriti. Hiljem müüsid nad oma osa mu vanematele, kuna majaosa kus nad elasid tahtis ära laguneda ja tuul puhus toas ja põlema tahtis minna ja läbi seina nägi ilusti aeda... Ja ühe nende teise korruse kodu kandva tala oli onu Aadu ka miskipärast otsustanud läbi raiuda.. Noh, loomulik ventilatsioon.. Ja kui katus juba üldse ei pidanud siis nad ei soovinud sellest tööst osa võtta ja nii edasi.. Aga neil polnud ka kogu uue ilmakorra jooksul prügikasti, kui asi iga korteri oma vara ja prügikasti peale läks.. Kui korter müüdud ja vanemad asusid ka nende aiaosa korrastama siis selguski rõemus tõde... kogu nende krundiosa oli, ja on siiani kohati prügi täis maetud.. Vana kuuriloks oli otsast otsani prügi täis.. Oi elu elukest.. Kilepakendid, värgid.. siin ei anna isegi aeg arutust..

Meite ühel naabriproual, proua Wilsonil, on ka mingi kahtlane rajatis maa sisse tehtud, sügav auk mis telliskividega vooderdatud.. tean seda sest enne aiategu oli see otse meite aia ääres, miskipärast võeti see enne tegu ruttu koost lahti ja salapärane kaevamine läks veidi eemal lahti.. Tema raiub ka et temal ei teki prügi. Ilmselt laseb ta shampoonid ja hambapastad paberisse valada ja piima toob mannerguga... Eeee.. vaat ei tea jah... Mina olen küll väga kohustusliku prügiveo poolt. A meite kandi kaardivägi ikke ei maksa ja on uhked pealegi.. Just ajasime ühega neist juttu ja tema kuulutas et oli prügimeestele uhkelt teatanud - teie minult prügi pole vedinud, mina ei maksa ka. Kui mu kätte saate et võpsikusse prahti viin, siis õiendage, muidu es saa te midagi, andke kohtusse. Vaat nii kange kaardivägi elab meitel siin.. Ja suuline telegraaf nende vahel liigub väga ruttu ja nagu üks ees nii teised kohe sabas.. Ja siis ma saan jälle kõmpa-kõmpa teise naabripreili sabas bussipeatuse poole kõmpida, tema läeb ees tõkk-tõkk-tõkk kõrgetel kontsadel, prügikotike peenelt üles tõstetud käes tilpnemas..

Kui meilt veel suvise vee - meitel endine suvilate kant, eest taheti ettemaksu nii 100 kandi eest kolme kuu jaoks, siis ma ära minestasingi.. Et vist tahan ma oma krundile tiiki rajada, ilma süvendit kaevamata.. Alma in Wonderland, ma ütlen...
alma

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Mai 24, 2007 11:22

Aga tegelikult, mis sellega valesti on, kui Su naaber tühjad piimakotid ja pastatuubid oma aeda matab? Kannatab ainult see, kes krundi kunagi ostab/pärib. :)
Ametlikul prügimäel ei lahustata ju samuti piimapakki kasulikeks elementaarosakesteks, halvimal juhul teevad kohalikud elanikud sellest lõket...
Globaalses mõttes pole ju mingit vahet, kus see plastmass mõned sajandid/tuhanded kõduneb :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Eva B » Neljapäev Mai 24, 2007 11:52

issand,ma ei või kohe lugeda, kuidas inimesed reostavad! ja selliste pärast peavad teised kannatama....

minu armsas lapsepõlvekodus (Muugal!!) mu ema viis prügi bussiga linna, plastikaatkoti sees. viis töö juurde Tln Vanalinna ära ja pani seal prügikonteinerisse. polnud häda midagi, saime ilusti hakkama. aga sealsamas naabruses oli ka perekondi, kellel 1 või 2 autot, aga prügi visati aia taha võsasse......ei tahetud prahti autosse viia, pidada haisema või mis iganes...

kõige selle peale ma tahaks öelda, et kes ei oska elada, sel pole elada vaja. mina olen alati selle poolt, et kord majas oleks. ise ei kujutaks ette, et teeks kunagi midagi sellist, mis mingilgi viisil ebaseaduslik või halb on. aga selliseid inimesi kiputakse hulludeks pedantideks nimetama.

ja kui nüüd veidi laiemalt läheneda, siis vaadake Al Gore'i filmi "An Inconvenient Truth"...ja üks film on muutnud teie elu...

Eva B

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist