Maja (talu) vs linnakorter - plussid ja miinused

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Maja (talu) vs linnakorter - plussid ja miinused

PostitusPostitas Britt » Kolmapäev Mai 30, 2007 14:08

Millised on plussid ja miinused?

ja maja all ma ei mõtle uuselamurajooni karpi vaid ehtsat talu lisahoonetega kuskil suurel privaatsel krundil. kas keegi nn linnainimene on võtnud vastu otsuse, et aitab linnaelust ja totaalselt teistsuguse kodu endale leidnud? ja kuidas rahul olete?
Britt

Re: Maja vs linnakorter

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Mai 30, 2007 14:49

Britt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Maja vs linnakorter

> maja all ma ei mõtle uuselamurajooni karpi vaid ehtsat talu lisahoonetega

Miks Sa siis pelgad seda õige nimega nimetada? :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Britt » Kolmapäev Mai 30, 2007 22:15

ei pelga. :) kuidas sulle selline mulje jäi?

ma lihtsalt ei nimetaks majaks neid karpe mis üksteise küljes kinni kuskil uuselamurajoonis on.. neile polegi oma nimetust :P oma maja seostub mulle privaatse krundiga ja lisahoonetega.
Britt

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Mai 30, 2007 23:41

Britt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ei pelga. :) kuidas sulle selline mulje jäi?
>

no kui pealkirjaks paned "maja vs linnakorter"... Korterid asuvad ka ju majas. :)
Tahtsid vist ikka talust rääkida?

Aga see niisama tähenärimise mõttes... B)-
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas kadakas » Neljapäev Mai 31, 2007 07:41

Me oleme küll rahul - krunt on piisavalt suur (paar hektarit) ja privaatne, maja pole küll renoveeritud talu, vaid uusehitis, aga ma ei leia selles erilist vahet, kuijust päris talupidajaks (koos põllumajandusliku tootmisega) ei taha hakata. Tallinn on siiski piisavalt lähedal, et seal tööl käia, aga linnas elada, lastega, enam küll ei tahaks. Samas tean ka peresid, kus väga hea hariduse ja karjääriga noored linnainimesed on kolinud maale ja hakanud tegelema ka suisa põllumajandusega, kõik sõltub sellest, mida elus väärtustad. Eks siin maal elamisel ole omad plussid -miinused võrreldes linnaeluga: kui linnainimene läheb jõusaali või aeroobikasse, võimlen mina reha või labidaga aeroobses rütmis; kui linnainimene vaatab hommikukohvi kõrvalt kuidas all tänaval tramm mööda loksub, siis mina jälgin nurmenukuvaibal kalpsavaid jäneseid jne, jne Jahh, asjalik pood on tiba kaugel, aga värsked maasikad, herned, tomatid jm on paari sammu kaugusel, värske kodumaise liha toob talumees koju kätte, nii piisab ka paarist korrast nädalas poes käia. Ja teatrisse, kontserdile ei jõudnud me linnaelu ajal sugugi sagedamini, kui nüüd - ei tunne, et oleks midagi kaotanud.
kadakas

PostitusPostitas riinel » Reede Juun 01, 2007 20:58

Esimesel võimalusel läheksin talusse. Praegu on mul selline vahepealne variant - korter maa-asulas. Tulin ka aastaid tagasi linnast ära ja mitte hetkegi pole kahetsenud. Linnas pole ju kuskile minna - mets on kaugel.:)
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

PostitusPostitas Britt » Laupäev Juun 02, 2007 23:45

Meil ka hetkel korter linnast väljas väikses looduskaunis kohas. Maja on väike ja naabrid toredad. Oma aed on samuti - naabritega ühine muidugi. Kohati unistan oma majast ikkagi, võimalus nagu ka on, aga kahtlen sellepärast, et praegu kõik mugavused ja korter väga korralik - majaga peaks jälle nullist alustama - kap.remont jne.. Olen väga nõudlik oma kodu osas..
Lisaks olen raske kohaneja ka, ei julge seda sammu ette võtta. Kui mul üliallergilist ja kehva või peaaegu olematu immuunsüsteemiga last poleks, ma isegi ei mõtleks oma majale..
Britt

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Juun 03, 2007 11:24

Miinused on:korralik pood asub kaugel (külapoest tihti kõike vajaliku ei saa),bensiinijaam on kaugel ( ei tohi kunagi *unustada* kui tuli juba põleb),talvel on teed tihti kinni (oleneb muidugi vallast),talvel eriti keegi külla tulla ei viitsi,samuti ei ole selliseid spontaanseid *joome tass kohvi* kokkusaamisi sõbrannadega.arstiabi võib olla kesine (jälle sõltub muidugi...)kool-lasteaed kaugel.
Plusse tunduvalt rohkem: puhas õhk,vaikus, oma aiasaadused, privaatsus, suvel enamus aega toimetad õues...jne.
Et,rohkem selle maaelu juures selliseid emotsionaalselt positiivseid külgi.
Ise ei kujuta enam ette,et mujal kui maal elaks.
käbi

PostitusPostitas kadakas » Pühapäev Juun 03, 2007 14:28

Ahjah, üks suur erinevus on veel aastaajad - linnas neid nagu nii sügavalt ei märka, aga maal on suvi suvisem (rohkem õues, rohkem päikest, vett) ja talv talvisem. Isegi toitumine kipub minema sessoonseks - see talv me vist poest kurki, tomatit ei ostnud kordagi - lihtsalt nii täis sai pugitud suvel, muidu linnas elades sõid aasta läbi üht ja sama supermarketi kraami.
Kolm vajalikku asja maal on auto, arvuti ja internet - noh, et see "joome tass kohvi" msn-i kaudu ikka toimiks :) .
kadakas

PostitusPostitas riinel » Pühapäev Juun 03, 2007 17:29

eks siin peab nüüd arvestama sellega, KUI kõrvalises kohas see maja ikkagi asub. Lapsel on ikkagi vaja koolis või lasteaias käia, mänguseltsilisi vaja. Ja oleneb inimtüübist, kui palju on vaja näost-näkku suhtlemist sul endal ja kas on äkki hinges soovi mingeid loomi pidada? Kui omal auto iga kell võtta, siis arstile ja poodi ikka pääseb.

Aga kõrvalisemat talukohta ma väikesest maa-asulast küll oluliselt tervislikumaks ei peaks, eriti veel siis kui ka asulas on võimalus omal aiasaadusi ise kasvatada. Laps ju koolis nii või naa kohtub teistega. Eks ta rohkem elustiili küsimus ole, kui elustiil sobib, siis ka hing rahul ja tervis parem.
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline