Maja (talu) vs linnakorter - plussid ja miinused

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Maja vs linnakorter

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Juun 07, 2007 10:24

Britt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sellest tuli see teema, et leidsime saaremaal hea
> hinnaga maja, mis asub mereäärsel krundil. ja oli
> korra mõte, aga minu kahtlused suured - ju siis
> ikka ei tasuks kolida :)

kas see otsus siis KK kommidest sõltub? 8-)
Kui kodus istud ja säästudest elad, pole vahet, kus olla. Aga kui iga päev peaksid hakkama praamiga üle vee ja paarsada km veel kuhugi sõitma...... ::o
Või ongi töökoht Saaremaal?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Juun 10, 2007 19:35

majamajamaja igal juhul! ma elan Supilinnas, maja ees on oma isiklik lillepeenar ja muruplats, maja taga suur (tõsi küll, mitte eriti hooldatud) hoov, aga see pole ju see!
Minu jaoks on täpselt õige koht maja alevis, mul on see täpselt õige koht vanavanemate maja näol Lääne-Virus olemas ka.
Naabrid on ümberringi - ma ei talu üksindust, ei kujuta ette, et elaksin nii, et naabreid ei näeks.
Samas on aed - jaluta hommikuti kohvitassiga, palju jaksad, pea koera, tee peenraid.
Olen vahepeal mõelnud seda päris taluvarianti ka, aga just oma lähedusevajaduse pärast kardan, et see ei sobiks mulle. No kui peaksin kunagi ööseks üksi jääma - ma läheks hulluks.
Siiani olen kah terve elu linnas elanud, aga siia jääda küll ei taha. Peaks olema, et kodulinn ja puha, aga näe ei ole mitte. Rääkimata siis sellest, et suudaksin Tallinnas elada - aasta proovisin, pärast gümnaasiumi ja enne ülikooli - õudne!
kassijagaja2

PostitusPostitas Britt » Kolmapäev Juun 13, 2007 18:17

eiei, KK pärast ma nüüd küll midagi ei otsusta. ootasin lihtsalt arutelu ja erinevaid arvamusi. ma ütlesin, et kahtlused on suured ja seepärast pole ilmselt tark teha sellist otsust. pärast veel kahetsen.

töö puhul - mina töötan kodus. mees saaks saares tööd kui vaja. nii ta arvas vähemalt.
Britt

PostitusPostitas kassijagaja2 » Neljapäev Juun 14, 2007 13:47

oi, kui võimalust oleks ja ei tahaks väga lähisugulaste lähedal elada, ma läheks silma pilgutamata saaremaale :) juured on seal ja sinna ikka kisub tagasi, no missa teed.
aga kaks põlvkonda elab meid juba mandril, teistest nii kaugele ei tahaks, see ainuke asi.
kassijagaja2

PostitusPostitas p » Neljapäev Juun 14, 2007 22:55

maja maal ! Võrdluseks olemas 10a elu Tallinnas ( neist viimased aastad üsna kesklinna vahetus läheduses ja väga lahedas vanas kivimajas, kus aknataga ohtralt rohelust ja oma sisehoov jne. )
"Maja maal" on meil pealinnast 25 km. eemal, 1,8 hektarit maad, kohutavalt :) suur aed, kõrvalhooned.
+ on nii palju, et neid loetleda oleks puhas patt :) ( mõned igaksjuhuks siiski : oma suured-iidsed puud ; oma suur hulk murupinda ; koht, kuhu ehitada lastele suur mängumaja, kiiged, bassein, panna suur batuut ... - ja vaba ruumi on ikka veel nii kohutavalt :) palju ; oma aed, kus muru niita ja sügisel lehti riisuda - puhas rõõm ! ; lillepeenrad - täielik "uus-maailm" avastamisrõõmu :) , vaid ühed naabrid u. paarisaja meetri kaugusel aga puud eraldavad meid, nii et meie "pilgud" ei kohtu iialgi ; lähitulevikule mõeldes - sõbrad tulevad Jaanipäevaks külla peredega - on koht, kus olla, grillida, magada - kõigile jätkub ruumi. jne. jne. jne. )
- ... ? Vast see, et suur maantee on kuuldekaugusel ja autode "sumin" kohati siiski kõrvus - samas jälle, talvel pole probleem ka käsitsi tee väravast suure maanteeni lahtilükkamisega ...
p

PostitusPostitas botaanikahull » Kolmapäev Juun 27, 2007 22:59

Igal juhul valiks talu. Olen elanud nii korteris kui ka talus. Igal juhul on sada korda parem elada talus... Mõnus privaatsus. Naabrid on ka kaugemal, nii umbes paarsada meetrit. Eks see oleneb palju ka sellest aiandushuvist. Näiteks mina ei saaks kuidagi enam korteris elada. Ei kujuta ette elu ilma oma aiata. Ja omad aiasaadused on need kõige paremad. Igal juhul ei vahetaks ma talukohta mitte mingil juhul korteri vastu. Ma ei oskakski korteris elada. Mul vaja pidevalt midagi füüsilist teha, et tobedad mõtted ei tuleks:D
botaanikahull

PostitusPostitas Majavaim » Esmaspäev Juul 16, 2007 14:36

Meiegi ostsime lisaks oma privaatse talu, kuigi linnas aiaga eramu olemas. Linnas tajun teravalt just ruumipuudust, vähest hingamisruumi. Tänapäeval ehitatakse majad küll hiiglasuured, kuid maad on seal ümber sageli vaid 600-1000 ruutu.

Tulemus: astud hommikul koduaeda, kohvitass käes - naaber kohe takseerib, et mis sul seljas on, egas ometi mingid väljaveninud särgid-dressid... Tahad abikaasaga aiakiiges kiikudes vestelda ja tulevikuplaane arutada (pisipere ja maja juurdeehitus jne), naaber kuulab kikkiskõrvu pealt ja kannab pärast su emale oma versioonid ette. Tahad muru niita, meenub kohe et on puhkepäev ning äkki naaber soovib vaikust. Tahad kasvuhoonest korjatud vanu haigeid tomativõrseid ära põletada, klopib naaber juba aiaväravale ja kuulutab, tema naisele tekitavat lõkkesuits rinnavähki! Istud siis vaikselt seal "oma koduaias", hästi korrektselt riides et naaber ei leiaks põhjust pead vangutada, kohvitass kinni kaetud et naabri õrna haistmismeelt teiste toidulõhn ei häiriks, ega julgegi mitte midagi teha :( Sõpru külla kutsuda ka ei julge või muidu sätib me pensionäriätist naaber end kohe akna taha passima, ega mina või mu abikaasa peo käigus ntx abielu ei riku :P Hoidku taevas, kui mõni hull sõber peaks äkki "Kungla rahva" üles võtma - siis vist kutsutaks kohe politsei. No ei ole linnaaias seda puhkuse ega vabaduse ega kodu tunnet 8-)
Majavaim

PostitusPostitas Majavaim » Esmaspäev Juul 16, 2007 14:43

Tahtsin lisada veel seda, et maaleminekul tasuks oma jõuvarud reaalselt üle hinnata ja mitte end ribadeks tõmmata. Ka meie talu endised omanikud tegid selle vea, et kasvatasid 3000 tomatit ja 2000 kurki, pluss kartulipõllud ja jänesepidamine. Lisaks sellele oli neil ka esmaspäevast reedeni kellast kellani palgatöö linnas. Mõelge ise, mismoodi saab inimene pidada korraga talu ja käia igapäiselt palgatööl! ::o Lõpuks nad väsisid nii ära, et müüsid talu maha.

Seega, otsustage kohe alguses ära, kas kavatsetegi hakata päris talupidajateks, või jätkata palgatöö tegemist ja talu kasutada eeskätt lihtsalt perele mõnusaks elamiseks, ilma lehmade-lammaste ja peedipõldudeta - kahte korraga te küll ei saa ;)
Majavaim

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Juul 16, 2007 15:42

nojah... mul on naabrini küll veidi rohkem maad - ca 50 m ringis ja puud on ka vahel....otsest nähtavust justkui pole.... aga kui ma eile hommikul.. no nii umbes kella 2 paiku :D.... paljalt rõdule astusin ja nägin, et naaber aias asjatab.... siis astusin kähku tuppa tagasi :)
trumm

Re: Maja (talu) vs linnakorter - plussid ja miinused

PostitusPostitas Külaline » Reede Mär 13, 2015 02:14

Nad ei saa aru, miks maal on elu teistsugune. Nad ei saa aru kuidas võib paljudest ebameeldivatest pisiasjadest moodustuda ideaalne tervik.
Nad ei saa aru, miks inimene tahab maal elada. Nad lihtsalt ei saa aru...
Nad ei kuule, kuidas öökülm paneb puud praksuma ja paukuma nii, et hommikul tahaks välja joosta ja vaadata, et äkki on kõik puud pragulised.
Nad ei näe lumme mattunud metsi, kus vanad hiiglased ägavad liigraske lumekoorma all, ning kelle kaitsvate okste varjus pisemad on end ehtinud sätendava rüüga.
Nad ei tea tunnet, kui tuisk on matnud kogu su elamise paksu lumevaiba sisse ja viimased tuuleiilid mängivad lahtise lumega niitudel kulli. Kui külmast võetuna tuppa tuled ja oma selja vastu palavat ahju toetad, endal külmast põsed punased ja ahju all puud ragisemas.
Nad ei suuda ette kujutada, et seistes hästi tasa ja vaadates horisonti võib aeg seisma jääda...
Nad ei kujuta ette tunnet, mis tähendab kui talv ükskord taandub, ning esimeste veesulinate saatel avad aknad toas, olgugi et väljas alles külm, kuid see õhk mis tuppa tulles kargeks lööb ja lõdisema võtab...
Ja see tunne, kui peale esimest vihma kõik roheliseks lööb, justkui keegi oleks öösel värvimas käinud. Hetk tagasi oli hall ja nüüd on kõikjal elu!
Nõjatud vastu uksepiita, soojendad end esimese sooja päikese käes, lööd maha esimese tüütu kärbse kes su pea ümber tiirutab ja järsku kuuled kuidas su ümber on hakanud keema elu.
Suveks matavad hääled su täiesti enda alla, ainult öösel on vaiksem, kui palavusest lükkad lahtise akna all teki pealt ja kuulad üksikuid sirinaid ööst ning loodad, et tuleks tuuleiil ja pakuks leevendust kuumale.
Ja see vabadus...
Vabadus minna hommikul koos kohviga õue ja otsida peenrast esimene punane maasikas või istuda lõkke ääres hilise tunnini.
Vabadus kasta end vette, kui kuumus hakkab mõistusele või vabadus lugeda raamatut, kui vihma pladistab juba tükkimat aega.
Vabadus paljajalu muru sügada või külma õlle seltsis päikest võtta.
Nad lihtsalt ei saa sellest aru, et see kõik ongi tervik mille pärast inimene maal elada tahab.
Nad on näinud seda kõike. Nad on tundnud aga nad ei tea...
Sa räägid ja nad kuulavad, noogutavad kaasa, ning lähevad oma korterisse tagasi, keeravad teleka lahti, peeretavad ja ootavad uut tööpäeva.
Kahju.
Külaline

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist