Müra

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: MÛRA

PostitusPostitas viola » Reede Okt 26, 2007 16:43

Nojah, inime on ablas. Paraku lühinägelik. Aega tagasi ei keera, kes meist siis ei tahaks - kohe esimese mõttena - autoga treppi. Tegelikult võiks jõusaalile vahelduseks oma jalgu ka mujal liigutada. Kui ei meeldi liig tihe liiklus oma väravas, siis peaks autoomanik aru saama, et teistele ka ei pruugi meeldida. Üldine linnaplaneering (sh. liiklusplaneering) peaks olema targalt-ettenägelikult tehtud ja lähtuma inimesest. Kellest-millest siis veel. Inimese vältimatu vajadus on hingata - ja värsket õhku, mitte heitgaase! Kuulata - kuulmisväärset, vajalikku, aga mitte sõidumüra (autod, RONGID)!
viola
 
Postitusi: 20
Liitunud: Neljapäev Okt 25, 2007 22:09

Re: MÛRA

PostitusPostitas alma » Pühapäev Okt 28, 2007 10:44

Jah, ja kui mõni rong veel plahvatada otsustab oma ohtliku veosega keset linna.. Siis vestluspartnerit mitte lihtsalt ei kuule, vaid ka ei näe enam häste..
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08

Re: MÛRA

PostitusPostitas sosin » Kolmapäev Sept 10, 2008 17:47

viola Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Inimese
> vältimatu vajadus on hingata - ja värsket õhku,
> mitte heitgaase!
Kuulata - kuulmisväärset,
> vajalikku, aga mitte sõidumüra (autod, RONGID)!

Hull lugu on selles, et väga paljud enam ei kuule, ise seda sealjuures teadmata. Ei kuule teatud sagedusel helisid. Looduses on niisugusel inimesel palju vähem hääli.
Kuulmishäire põhjuseks seesama müra. Paljud hoolitsevad veel, et müratase pidev ja eriti kõrge oleks- tümakas klubides, autos, kõrvaklappidest...
sosin
 

Re: MÛRA

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Sept 11, 2008 10:13

mhmh
me käisime mõned aastad tagasi töökaaslastega talvisel metsamatkal (viga, mida ma enam kunagi ei tee! - viga seepärast, et metsa lähen ma edaspidigi üksi või omadega, mitte miski lärmava ja kildupilduva seltskonnaga). meil oli kaasas üks loodusmees nö matkajuhina. ma olin ikka täiesti imestunud, kuidas minust paarkümmend aastat nooremad ei kuulnud pöialpoissi.. aga noh, neil on tümakaga klapid ka peas kogu aeg. kurb.
trumm
 
Postitusi: 5838
Liitunud: Teisipäev Juul 05, 2005 15:58


Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist