Kes on käinud turistina saaremaal??

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Kes on käinud turistina saaremaal??

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Nov 18, 2007 01:22

kiisu, vaata, ma ka oma töökoha kaudu tunnen paljusid inimesi. meil töötavad seal inimesed üle Eesti. sellegipoolest ma ei arva, et ma võiks öelda, et terve Eesti omavahel tunneb üksteist. armastatakse öelda küll, et meil siin kõik tunnevad kõiki, aga see ei tähenda siiski sõna-sõnalt, et kõik viimseni tunnevadki kõiki.
mul ju lähisugulased terve elu saaremaal elanud ja need, kes maal, teavad oma küla inimesi küll kõiki, aga need sugulased, kes kuressaares, küll tervet oma linnarahvast ei tunne. see on natuke utoopiline ka, sama hea, kui öelda, et ütleme terve elva omavahel tunneb üksteist. no ei tunne.
aga oma küla inimesi tunnevad kõik ka mandril.

samas väita, et üle terve saaremaa kõik kõiki väga hästi teavad, on sama, mis väita, et mandril kõik ühe maakonna piires kõiki tunnevad. pole ju reaalne :)
ja muide, kuigi mul ei ole saaremaal ei peret ega vanemaid, on vaid hunnik sugulasi, tunnen ma seal end igal juhul vähem turistina kui elupõlised mandriinimesed, keda saaremaaga kunagi miski sidunud pole ja kes siis järsku sinna kolivad.
ja jutaga pean nõustuma - kui saarel kõik kõiki nii hästi tunnevad, peaks ju minugi isik teada olema.
kassijagaja2

PostitusPostitas kiisu » Pühapäev Nov 18, 2007 12:38

Ei pidanudki silmas otsest tundmist vaid seda, et kui linnas käid ja vaatad inimele näkku, siis üsna suure tõenaäosusega võib ära öelda, kas on kohalik või mitte.
Ühesõnaga, kui mul kusagil suvalise Eesti nurgas sugulased ja sinna kanti satun, siis pole turist vaid ainult külaline, mis siis et käin vaatamisväärsustega ja kohaliku elu-oluga tutvusmas.
Seega külaline ei võrdu turist, nagu ma eelneva jutust aru sain.
Eks võtan teadmiseks.
kiisu

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Nov 19, 2007 18:30

kui sa kohalikust elust midagi ei tea ja sellega tutvuma pead, siis kardetavasti ikka oled turist. aga kui ma saaremaale tulen, siis ma ei lähe sinna vaatamisväärsusi uurima, vaid olen oma sugulastel külas ja puhkan, üsna samamoodi, nagu varem, vanaema-vanaisa elu ajal, maal käisin. ja öelda, et ma oleks oma maakodus turist olnud, on ikka jaburuse tipp :P

ja muidu tartus on ka ikka võimalik turisti kohalikust elanikust eristada. ilmselt igal pool on, sest turist, inimene, kes kohalikku elu ei tunne, ei liigu linnas üldse nii sihipäraselt, on hajevil jne.
suurlinnades vb päris ei saa niiviisi eristada, aga tartus tänaval ikka näed, kes siin elab või vähemasti väga sagedasti käima harjunud ja kes on tulnud justnimelt vaatamisväärsustega tutvuma.
kassijagaja2

PostitusPostitas Kairo » Teisipäev Nov 20, 2007 13:16

Köigepealt tehke selgeks terminite 'turism' ja 'turist' tähendused'. 'Turism' on eesti keeles 'huvireisimine, matkamine'.
Kassijagaja, kohati su jutt tundub tähenärimisena. Köiki teiste inimeste ytlusi ei tasu söna-sönalt lahkama hakata.
Kairo

Kes on käinud turistina saaremaal??

PostitusPostitas triinyy » Neljapäev Nov 22, 2007 11:44

-- moved topic --
triinyy

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Nov 25, 2007 14:37

see mitte ei tundu tähenärimisena, vaid ongi seda. apseluutselt pole olnud plaanis varjata.
kassijagaja2

PostitusPostitas turist » Reede Dets 21, 2007 17:44

vastame teema küsimusele ka vahepeal.on ainult head meenutused teenindusest. alati oled justkui oodatud.kõik on ok.
turist

PostitusPostitas summikene » Pühapäev Veebr 17, 2008 22:13

Mis oskan pajatada,
kuigi allpool kirjeldatu pole vaid Saaremaa probleem.
Nimelt mind ärritab hirmsasti kui kaetakse pikk laud, igavesti vahva menüüga, kuid istumiskohad on nii kitsalt paigutatud, et vaevu mahuvad kõik laua taha. Olukord oleks mõistetav, kui ei näeks nurka kokku lükatud laudu..., mida ei raatsitud pikaks lauaks lükata.
Aga Saaremaa üldkokkuvõttes meeldib, tagasi kipun ikka- vaid sööma ei lähe nendesse kohtadesse, kus oli ebamugav.
Meeldis väga üks noor giid, kes ümbruskonna loodust tutvustas.
summikene

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Mär 09, 2008 12:13

Mind hakkas vana teema huvitama jälle: mis mõttes kaetakse pikk laud ja kõik istuvad koos?
Kas sa pead silmas päris sellist bussiga turismireisi, kus on suurte seltskondade toitlustamine jne?
kassijagaja2

PostitusPostitas wilbur » Laupäev Dets 27, 2008 01:39

Käisime Saaremaal Anni talus pulmas- super teenindus!
Peremees oli tõeline peremees- ma alguses arvasin, et ta on üks külalistest või pulmavana. Sebis , sättis, suunas ja juhatas. Tore oli!

Siis Kuressaares sõime ühes restos lõunat- teenindajad olid kiired ja viisakad. Võis rahule jääd küll!
wilbur

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist