Kuhu prügi sorteerite?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Kuhu prügi sorteerite?

PostitusPostitas sillu » Neljapäev Mär 27, 2008 23:26

Jagage kogemusi, kes endale prügi sorteerimiseks mitme mahutiga prügikastid köögimööblisse soetanud - kas mahub, mis mahub, millega rahul olete ja kust poest tasub otsida? Mul praegu kahega, aga kui tõsiselt sorteerida tahad, jääb väheks. Neljase vblt mahutaks ära, aga on sel ikka mõtet - pisikesed siis kõik ju.
sillu

Re: kuhu prügi sorteerite?

PostitusPostitas toshi suzume » Neljapäev Mär 27, 2008 23:34

neid pisikesi olen vaadanud poes - kurvad neh.

mul nii, et köögivalamu all on olmeprügiämber (püha issand - vanasti oli prügiämber - nüüd on olmeprügiämber - aga vahepeal oli seal kilekott, nüüd taas enam mitte - a ämber on see väike kandiline põrandapesuämber) ja orgaanilise kogumise mahuti - see on selline piklik kuivaine tops - piisavalt suur, et päev-kaks-kolm vastu pidada ja piisavalt väike, et mitte haisema minna - see läheb komposti. köögi kõrval on suur seinakapp, mida pretensioonikalt sahvriks kutsume - seal on ragn-sellsi roheline kott pakenditele, pappkast paberile-pappile ja kott panditaarale. roheline kott ja vanapaber viiakse ära kord kuus, panditaarat viime, kui kott täis. ja nii on see olnud 5'st aastast saati - kui majja kolisime ...
toshi suzume

kuhu prügi sorteerite?

PostitusPostitas sillu » Reede Mär 28, 2008 08:41

-- moved topic --
sillu

PostitusPostitas juta230 » Reede Mär 28, 2008 21:25

Mul on kapis riiulitel puitkastid (poodides vahest jagatakse neid) klaastaara, panditaara, vanapaberi ja pakendite jaoks. Toidujäätmete jaoks on väike kaanega ämbrike kapi alla peidetud. Olmeprügi jaoks on pedaaliga prügikast.
Üldiselt polegi see prügi sorteerimine nii hull, kui vaid pakendid välja jätta. Niikui säädus vastu võeti hakkasin pakendeid eraldi koguma. Kui puidust kast täis sai, pressisin kogu kasti sisu ühte leivakotti ja kui ma olin niimoodi neid pungil leivakotte saanud juba terve suure kilekoti täis, otsustan, et teen tutvust lähima avaliku pakendiprügikastiga, kuid nii kui nägin seda pisikest mulku, kust võib vaevu pooleliitrise viinapudeli läbi suruda, kadus mul igasugune enthusiasm ära. Absoluutselt polnud tahtmist oma vaevaga kokku surutud pakendiprügi uuesti lahti pakkima hakata ja ükshaaval kõike läbi mulgu toppima hakata. Muidugi oleks terve õhtupoolik sellega sisutatud olnud, kuid põhimõtte pärast lendas kilekott auto tagaistmele tagasi ja sealt järgmisena olmekonteinerisse. Ma ei saa aru, miks peab niigi ebameeldiva tegevuse veelgi vastikumaks tegema. Milleks selline konteiner?
juta230

PostitusPostitas kadakas » Laupäev Mär 29, 2008 21:19

Need mulguauguga kellukad on mõttetud jah, aga õnneks on piisavalt palju ka rohelisi suuri pakendikonteinereid, millel käib lahti nii luuk, kui ka pool kaant - sinna mahuvad ka üle 100l kotid tervenisti sisse.
kadakas

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Mär 29, 2008 22:02

mulguauguga kellukas asub minu majapidamisest ca 10 km kaugusel. See on suisa lukskonteiner võrreldes sellega, mis meil kodu lähedal on. Meil siin tavaline roheline konteiner, millele väike auk kaane sisse lõigatud ja kaan tabalukuga kinni pandud. Nõmeduse tipp!!!
Lähima 30 km raadiuses pole kahjuks minu silm veel sellist konteinerit kohanud, kuhu saaks kotitäie korraga sisse visata. :(
juta230

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Apr 01, 2008 10:20

mul on kraanikausi all kahe jaotisega prügiämbri alus. ühte läheb prügi (see olmeprügi siis), teise pakendid.
lisaks on selle kõrval ikeast ostetud emailitud kaanega (ja tihendiga) anum, kuhu läheb kompostikraam.
köögi kõrval majapidamisruumis on pappkast vanapaberi ja kott panditaara jaoks.

kui pakendiämber täis saab, viin selle õue, kus on see roheline prügikott (ilmselt peab selle hoidmiseks tulevikus teise prügikonteineri ostma, praegu on ta kaanega tünnis - siuke ehitusest jäänud materjali hunnik, kuhu see tünn veel kuidagi sobib :D )

algul viskasime kompostiämbrisse jäätmed otse, nüüd panime hiljuti sinna läbipaistva kilekoti sisse - muidu on see kogu aeg lägane ja kui ca üle päeva välja viia ja ära pesta, siis esteks läheb tüütuks ja teiseks on ta kogu aeg kuivamas ja kompostikraam tuleb ikka kilekotti panna.
trumm

PostitusPostitas dfg » Kolmapäev Apr 02, 2008 18:12

A millisesse konteinerisse saaks purukspekstud aknaklaasitükke ära sokutada?
dfg

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Apr 03, 2008 10:50

mis mõttes sokutada?

aknaklaas käib olmeprügi hulka.
trumm

PostitusPostitas alma » Reede Apr 04, 2008 22:42

Meitel valmib täiesti tõsimeelselt prügi jaoks mõeldud majake värava lähedusse, ilusti akna ja aknaluukidega ja uksega ja läbipaistva katusega ja puha, lillekast tuleb ka akna alla. Sinna käib esiteks olmeprügikast, et seda lume alt ei peaks välja kaevama kui tali tuleb, või vihma sinna sisse sadama nagu miskipärast ikka on juhtunud. Ja sinna majja tuleb siis ka koht ühe ja teise ja kolmanda prügi jaoks, elumajas sees on plaan prügi minimaalselt hoida. Ilmselt elumajas siis vaid olmeprügikast ja see mes mõne päeva tagant komposti hakkab käima. Ja siis kui prügimaja täis hakkab saama, siis viime suuremad pambud sinna kuhu tuleb viia. Noh, et oleks kord nagu Viiburi sõjakoolis.
alma

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline