Kuhu prügi sorteerite?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: kuhu prügi sorteerite?

PostitusPostitas Kant » Kolmapäev Apr 15, 2009 18:22

No tere tulemast bürokraatlikku Tallinna. Asi on ikka rahas nimelt. Tuleb lihtsalt silti ignoreerida ja asi korras.

http://www.tarbija24.ee/020908/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/340670.php
Kant

PostitusPostitas Naabrivalve » Neljapäev Apr 16, 2009 11:02

Ah et siis sellepärast. Nojah, peab seda punast silti täpsemalt lugema, kui on nii nagu artiklis, et ajalehti ja reklaami ei tohi panna, siis ju ajakirju võib(:P)
Naabrivalve

PostitusPostitas kaju » Pühapäev Apr 19, 2009 12:07

Meie majas on kaks konteinerit-orgaanilised jäätmed ja muud.Papp ja paber läheb pliidi alla.Siiski vahel vaadates seda pakendi osakaalu oma prügi seas,hakkab nagu veits piinlik.Tahaks et oleks vähem.
Prügi korjan vanadesse kilekottidesse,sellistesse,millega enam poodi minna ei kõlba,mingi auk sees või muidu koledaks läinud.
kaju

PostitusPostitas Jaagup » Esmaspäev Apr 20, 2009 18:21

Mind ajab jubedalt närvi need pakendid.Iga või, juustu,vorsti,hakkliha,jogurtiga jne saab kaasa pl.karbi või aluse ja neid korjub palju ja ruttu ja ruumi võtavad ka tublisti.Ja mis need siis tegelikult on ? olmeprügi ?
Jaagup

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Apr 21, 2009 01:10

ei, need on ikka pakendid.
Aga mind ajab jubedalt närvi, et polegi poes võimalik ilma pakendita midagi saada. Või et hoiaks kasvõi millegi (nt plastmassi) arvelt pakenitega kokku.
Mulle näiteks meeldisid Komeedi kommid enne paberisse keeramist palju rohkem. Nüüd enam ei osta neid üldse.
Ja minu arust puudub jogurtite pakendamisel igasugune loogika. Kõik tahked jogurtid on tertapakis ja enamus vedelad joogijogurtid on kilekotis. Mulle meeldiks küll, et ka need tahked jogurtid oleksid kilekotis. Esiteks pakendit vähem ja teiseks saaks jogurti ka pakist kätte:P.

Peab vist ikka mõttetalgutel ära käima8-)
juta230

PostitusPostitas kunksmoor1005 logimata » Teisipäev Apr 28, 2009 20:17

pagan küll. ikka ta ei taha mind sisse logida. juta mine jah ja ütle minu eest kah sõnake. kahjuks mina ise kuidagi minna ei saa. kui jutt juba kommidele läks. igas suuremas linnas on ju olemas kommipoed. kasvõi nende jaoks võiks ju kalev jätta mingi osa kommidest paberisse panemata. ma arvan et see leiaks kiiresti oma klientuuri.
ma käin tavaliselt konsumis suuremaid sisseoste tegemas ja üks pluss on seal näiteks see, et vorst keeratakse tavalise paberi sisse, mille saab hiljem pliidi alla panna. ja väga suur miinus on see, et meie poodides pead sa võtma selle kilekoti kui sul just oma kandekotti kaasas ei ole. mujal maailmas saab ikka tavaliselt valida. kui ma ikka seda kilet ei taha siis autoni viimiseks kõlbab ka see jõupaberist kott väga edukalt, mille hiljem jällegi ahju saab pista. vene ajal käis ju ometigi kõik paberkotti, miks siis nüüd enam ei saa.
kunksmoor1005 logimata

PostitusPostitas alma » Teisipäev Apr 28, 2009 22:05

juta230. Kui jogurtite pakendamisest rääkida, siis puudub pigem loogika nende ostjatel. Me emaga just arutasime ükspäev seda asja. Et ta oli kedagi tuttavat näinud nagu meiegi peres nädalaks süüa ostmas (tegelikult ei tea kui kauaks, aga noh, suurem kogus oli). Ja näiteks jogurtit osteti nii ütleme kümme väikest topsi. Selle asemel et osta üks ja suur. Meil siis jätkus tükiks ajaks arutamist, et miks nad nii teevad. Aga ei mõelnudki välja. Aga muidugi et võibolla nad ostsidki kümnele inimesele. Mine tea.

Mingeid komme müüakse suurtes kaubanduskeskustes küll ilma paberita ka. Kaaluga, ise kühveldad endale NB! paberist pakendi sisse nii palju kui tahad. Aga need pole eesti toode.

kunksmoor1005, kudamoodi Sul see jõuapaberist kott vastu peab, mul on sellega küll nii, et kord jääb sang pihku, kord laguneb põhi ära. Kui juba kord autoga on poodi mindud, siis ega ilma käruta välja ei pääsegi... mul pole nii palju käsi noh. Pealegi tegelikult on see looduse suhtes mitte just kõige targem, kui iga kord poest suure paberkotiga tulla... Suurtes keskustes on kangast kotid küll müügil... kuigi noh, eks seda peaks ikka jah kaasas kandma... See võiks ju olla kuidagi autosse "monteeritud". Et maha ei ununeks noh.
alma

PostitusPostitas Kant » Kolmapäev Apr 29, 2009 16:43

Kõige mugavam ja pakendivabam poeskäik oli siis, kui ostsin endale pesukausi. Sai kogu muu kraam sinna kuhjatud, kärust autosse ja autost tuppa. Ikkagi võiks olla mingi kastivariant mu meelest. Kõik need kastid lähevad ju neil otse papipressi.

Need lahtised koomid tunduvad niivõrd keemilised, et kilekotti pannes vist viimased sulaksid sisinal. Seepärast need paberkotikesed :D
Kant

PostitusPostitas mYgri » Esmaspäev Mai 04, 2009 00:04

alma Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ja näiteks jogurtit osteti nii
> ütleme kümme väikest topsi. Selle asemel et osta
> üks ja suur.

Pahatihti ongi soodsam osta kümme väikest kui üks suur - oleneb konkreetsest pakkumisest. Mõnda sorti ei müüdagi suurena...
Peaaegu alati on odavam osta ühe suure asemel kaks väikest kohvikoort. Liitrise viina asemel kaks pooleliitrist. Jne... jne... Ostja loogika pole milleski süüdi kui ta odavama variandi valib.

> Mingeid komme müüakse suurtes kaubanduskeskustes
> küll ilma paberita ka.

See on nüüd teine äärmus. Eriti ei meelita kommikastid, kuhu iga möödamineja sisse nohiseb... :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Mai 11, 2009 14:52

kui ma vahel haruharva jogurtit söön, siis kahjuks need sordid, mida ma olen nõus tarvitama, on pakitud ainult üsna väikestesse topsidesse.

ja lahtiseid komme ma ka nõus poleks ostma... kuigi vanasti olid leib-sai ka puha pakendamata ja keegi ei surnd sellest maha
trumm

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist