Kuhu prügi sorteerite?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: kuhu prügi sorteerite?

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Juun 02, 2008 12:46

Ma tegin seda muide enne juba, kui seadusega nõudma hakati. Ja meie peres on seda kogu aeg tehtud, mis kõduneb läheb komposti, paber ahju ja nii edasi. Igavusega pole siin midagi pistmist. See on normaalne enda ümbrusest hoolimine.
alma

PostitusPostitas siberlane » Kolmapäev Juun 04, 2008 14:36

Tänan, Alma!See on NORMAALNE enda ümbruse eest hoolimine ja peaks igaühe jaoks olema iseenesest mõistetav, siis ei oleks meil ka probleeme prügiga teede ääres ja metsa all.
siberlane

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Juun 04, 2008 17:52

See prügi sorteerimine küll mingil moel teedeääri ei kaitse. Mida nõudlikumaks lihtlabase prügikasti sisu suhtes minnakse, seda rohkem prügi leiab oma puhkepaiga metsas põõsa taga... :(
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Juun 04, 2008 23:30

mYgri - siinkohal ma pole Sinuga nõus. Niipalju kui mina elu ja inimesi olen näinud, kes seda oma jama poetab kuhu juhtub, see teeb seda niikuinii, olenemata nõuetest sorteerida või mitte sorteerida. Selliste inimeste puhul aitabki vaid karm kord, ranged reeglid ja nõue maksta. Kui neile kohale jõuab et maksma peab niikuinii, siis tekib ka komme prügikasti omada sest nende mõtteviis ei luba tühja maksta ilma selle eest midagi saamata. Ma isiklikult olen seda liiga lähedalt näinud, prügimägi oli meitel siin enda krundiga pea et ühenduses. Julmalt öeldud, aga sedasorti inimeste mõtteviis kaob siis kui kaovad need inimesed. Laiemas perspektiivis on seda meite tekitatud sodi siiski vaja eraldi sorteerituna koguda, meeldib see meile või mitte. Kuidas see riigi poolt on korraldatud või erasektori poolt rahateenimise valdkonnaks muudetud, on iseasi.

Parim loosung mida ma oma elu jooksul olen kuulnud on: "Mille eest meilt prügiveo eest raha küsitakse, kui meil pole prügikastigi???" Seesama rahvas muide, kes niimoodi kisas, on mulle korduvalt võidukalt otsa vaadanud kui bussipeatuses oma rämpsu sinna veikesesse ühisprügikasti on toppinud.
alma

PostitusPostitas siberlane » Neljapäev Juun 05, 2008 08:53

Minu meelest algab kõik suhtumisest, isiklikult ei viska isegi pabertaskurätti koertega jalutades metsa alla, seepärast ei saagi mõista inimesi, kes tulevad loodusesse vaba aega veetma - AUTODEGA!!!- ja lahkudes jätavad endast läga maha. Ja suvilate omanikest, kes suure tõenäolisusega elavad alaliselt korrusmajades, kus prügivedu makstud,korraldatud ja sellest hoolimata autoakendest prügikotte tee äärde kraavi loobivad. Vaevalt et keegi liinibussist seda teeb! Koni autoaknast või näts suust otse tänavale, nagu oleks pisiasi, aga kõik suur saab ju alguse väiksest
siberlane

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Juun 05, 2008 11:03

näts asfaldil muutub suht kiiresti ise asfaldiks, samuti kraavi visatud õunasüda... aga muust ma küll aru ei saa.

alma
ega siukste lollidega aitab ainult teatud taktika, kui üldse aitab. nad nimelt arvavad, et nad on kole targad ja kavalad, kui nii toimivad.. kui aga neile kuidagi kaude selgeks teha, et ainult väga rumalad inimesed käituvad nii... või et "ma küll selline kerjus pole, et ei jaksa endale prügikasti osta", siis pikapeale hakkab see miskist otsast natuke ehk mõjuma. vähemalt mul üks taoline kogemus on.
trumm

PostitusPostitas alma » Neljapäev Juun 05, 2008 13:44

trumm, seda Sa ütlesid õieti küll, targaks ja kavalaks peetakse ennast, oi kui targaks ja kavalaks.. Aga eks see võtabki kisama kui see tarkus ikkagi maksab. Juba on prügikotikegi kõigil veopäevadel ilusti platsis. Ometi neil prügi ei tekkivat, ju siis viimases hädas visatakse vajalikud asjad minema.

mhmhmhhhh.. :D. üks meite tarkadest prouadest (see on küll hoopis teine valdkond) saatis meid kõrvaltänavasse killustikku võtma kui aedu tegime. Seal on nimelt üks maja ehitamisel ja omanikud on killustikku ostnud ja esialgu reservi jätnud. Ta siis saatis et minge võtke sealt... Ma tükk aega ei saanud aru, kas ta tõepoolest on nii loll et aru ei saa et see on teiste vara, või ta tahtis meid sinna vargile saata et me vahele jääks ja "temal siis hea vaadata kuidas villavabrik seisma jääb". Selle peatuse prügikastiga on tegelikult sama lugu, see on ju ka mingis mõttes kellegi teise oma, õigemini millekski muuks mõeldud - ma pole sinna ennemuiste oma kasutatud bussipiletit saanud visata sest ei mahu. Nüüd juba saab kui uus maksustamise kord tuli.

Pirita jõe ääres Lasnamäe kandis, vist Vana-Narva maantee ääres on üks häste kaunis ja maaliline jõekäär ülevalt autoteelt näha, seal on spets istumiskohad rahvale tehtud, lauad ja varikatusedki. Ühesõnaga vägev värk, ma ikke näen seda kui ehituspoodi sealtkaudu sõidan. Arutasime mehega et küll seal oleks vahva klaasikest õlut proovida.. ja mul jäi suu ikka päris ammuli kui ühel nädalavahetusel jälle sealt möödusin. Kui politseikontroll oleks teel olnud, oleks mind kohe rajalt maha võetud, sest nii lolli ammuli suuga näoga on ohtlik sõita. See kaunis plats oli NII ära lagastatud, nagu oleks mitte bussitäis rahvast seal viibinud vaid see bussitäis sinna prügi toodud.. Oh jah.. Säh sulle - rahvale ilus paik suvel viibida.. Tõepoolest - enne kui sorteerida, peaks selleni jõudma et oma sodi endaga koos koduni viid või kohta, kuhu see käib.
alma

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Juun 05, 2008 15:49

no pagan, nüüd ajas keset päeva õlleisu peale :D
trumm

PostitusPostitas alma » Neljapäev Juun 05, 2008 22:27

Nüüd on õhtu, nüüd anna minna :D.
alma

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Juun 05, 2008 22:31

tehtud!