Naabri hekk meie maa peal

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Naabri hekk meie maa peal

PostitusPostitas EK » Reede Mai 16, 2008 11:59

Naaber on otsustanud ühispiirist (kusagil 50 m on seda piiri) 40-50 sm kaugusele istutada sireliheki. Osad taimed istutatud aastaid tagasi, enamuse istutas mõne nädala eest. Hekk ulatub meie aeda, rääkimata sügisel langevatest lehtedest. Oleme naabriga rääkinud, et oma heki eest tuleb ise ikka hoolt kanda, tema aga seda ei tee, vaid vastab, et üle piiri ulatuvad oksad võime meie ära lõigata. (asjaõigusseaduses on see kirjas küll nii) Üle piiri ei ulatu mitte mõned oksad, vaid kogu hekk. Meie ei soovi võtta endale kohustust tema hekki hooldada (oma krundil ka tööd küllaga, kus ka meil hekk, mida hooldame ainult meie ise, pole roninud piirile nii lähedale), mida oleme ka talle öelnud. Naaber aga vilistab selle jutu peale, viidates asjaõigusseadusele. Kevadel aga istutas ta terve külje (50 m)hekitaimi täis. Ma juba õudusega mõtlen, mis saab mõne aasta pärast, kui taimed on suured. Palun öelge, mida teha, et ta selle korralageduse ära lõpetaks ja taimed istutaks nii kaugele, et ikka ise selle eest hoolt saab kanda. Ja teine probleem veelgi. Nende taimede alla ühispiirini (ühispiiriks traataed) tõi arvatavasti saeraamist (töötab puidufirmas) puukoori (multšitaoline ollus), mis läbi traataia valgub meie õue ja ragiseb muruniitja all. Selle kõrgus kusagil 10-12 sm meie maapinnast kõrgemal. Mingit tõket ette ei pannud, et see traataia vahelt läbi ei valguks. Pöörasin tema tähelepanu sellele, millele ta aga vastas ebatsensuurselt ja käskis vastu aeda mitte minna. Palun aidake, mida teha, et ta sellise tegevuse lõpetaks.
EK

Re: Naabrist.

PostitusPostitas mYgri » Reede Mai 16, 2008 12:45

Mina laisa aednikuna tunneks headmeelt selle üle kui töö ja vaevata naabrit varjava heki saaks. Kord-paar aastas võõrast hekki lõikuda ju lausa lust! :)
Kui jutt juba ebatsensuursete sõnadega käis, siis probleemid naabriga ehk hekist veidi laiemad...

Hmmm... peaks oma naabrilt ka küsima, ega mu viirpuumets teda ei häiri :D
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Reede Mai 16, 2008 14:14

mul kahtlane tunne, et ma midagi sarnast siit juba mõnda aega tagasi lugesin.
trumm

PostitusPostitas EK » Reede Mai 16, 2008 14:36

Oli küll siin foorumis üleval, soovisin ühte teise kohta üles sama küsimuse panna, kust saaksin juristide kommentaare, aga väikse näpuka tegin. Õige kommentaar tüli suhtes, probleemne naaber, iga asjaga õiendab aastaid. Naabrirahu huvides kannatasime tema õiendamised ära, aga kaks aastat tagasi toimus meil ikka suur tüli. (tema algatusel) Nüüd ei taha ka meie enam, et tema oma hekitaimed meie aeda kasvatab. Siiamaani lihtsalt ei teinud sellest välja. Nagu öeldakse: tuli hõõgus aastaid tuha all. Nüüd lõi lõkkele.
EK

PostitusPostitas alma » Reede Mai 16, 2008 19:29

Sellest probleemist saate te üle ainult mingit moodi naabriga eraldudes. Üks võimalus seesama hekk. Või läbipaistmatu aed, nagu juba eelmisel korral soovitasin. Sest kui te nüüd ka saaksite oma tahtmist ja ta oma sirelid ära koristaks, ega see siis teie suhetele just hästi ei mõjuks. Ikke miski piire vahele, nii et naabrit mitte nähagi ei oleks, ja ongi kõigil rahu majas. Nagu ütles apteeker "Suve" filmis - "..mina tahaksin juua oma klaasikest õlut rahus..."
alma

PostitusPostitas Jaagup » Reede Mai 16, 2008 21:36

:DEga see naabritega jama ajab ikka närvi küll.Meil sama jama pidevalt
lõika nende põõsaid ja hekki.Ega neil ei ole siis tegu ega nägu kui pool on pügatud kuid mis teha.Ja arooniad on pikad nagu ridvad kui marjad küpsed siis koos aiaga kaardus meie aiast käivad korjamas. Suured puud veel lisaks kõik varjavad õudus ruudus.:X
Jaagup

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Mai 18, 2008 18:11

Jaagup, sa lubad ka siis naabritel oma aeda arooniaid korjama tulla? Mina küll ei lubaks. Viidates asjaõigusseadusele on sinul täielik õigus sinu aeda ulatuvatelt okstelt ise marju korjata.
juta230

PostitusPostitas Jaagup » Esmaspäev Mai 19, 2008 15:15

Ma es taha neid marju.Ühel saagikal aastal oli võrk ka kõik lääbakil ja oksad koos marjadega ikka võtsid mitu meetrit maad enda alla,sealt ei saanud mitte oma aias kõndida.Riidu ei taha ja peab ära kannatama.Suurem mure on veel tammede ja kastanitega,mis kõik vastu aeda istutatud ja nüüd suured ja laiad- J U B E .
Jaagup

PostitusPostitas Krisse » Neljapäev Mai 22, 2008 20:41

suurte puudega jama aga arooniatest ju lihtne jagu saada-saega;) kõik, mis üle aia, saag või käärid sisse kohe kevadel või misiganes ajal ja polegi kaardus oksi marjadega. ma teeks selle tembu veel nüüd kohe ära. see seadus, et üle aia puha sinu oma, ju jumalast normaalne:) korja või sae või hoolda omamoodi. endal õnneks naabritega vedanud...a meil hekk ka alles väiksem;P tegelikult meil norm läbisaamine kõigiga ja loodan, et ega hekist ka tüli ei tohiks tõusta, püüan ikka ise oma hekke ohjes hoida.
Krisse

PostitusPostitas molly2 » Reede Mai 23, 2008 11:36

aastaid tagasi samamoodi kemplesime,siis võtsime kätte ja ehitasime oma poole plankaia vahele, siis vigises et ei paista tema hekile päikest aga me ei andnud ka alla ,lõpuks ei saanud ta hekist jagu ei saanud ju vastu planku hekki pügada.nüüd uued naabrid,need võtsid selle hukka läinud heki maha
molly2

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline