Naabri hekk meie maa peal

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Naabrist.

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Juun 17, 2008 10:55

minul on sirelite takistamiseks ca poolemeetrine eterniit maase kaevatud. 3 aastaga vähemalt pole küll ükski võsu peenrasse tunginud.
juta230

PostitusPostitas gladioole » Reede Okt 31, 2008 10:07

mina olen ka naaber.Põõsad-hekid olen pidanud ise istutama,sest naabrid ei ole seda 20 aastat teinud meetritki.Neile meeldib avarus ja vaade kaugele,aga mulle varjuline piiratud aed.
Vaarikate äärde panin piirile eterniidi,20 cm maasse.Teised hekid on nii,et 50cm piirist.,olen neid mõlemalt poolt püganud,ise naabri maal.Seni ei ole sel teemal probleemi olnud.Lehed püüan ka ise ära koristada,tõsi küll,peab korduvalt riisuma,aga mul on vastus valmis, kui õiendamiseks läheb - nende ülisuur mureli(kirsi?)puu ja kask laseb oma lehed kõik minu aeda.
Oleneb kui palju naabri suur puu mu aeda varjaks ja kui suur on sealjuures mu aed.Suuri puid pean ma väärtuseks (üldiselt.)Jääb ikka võimalus seda suurt puud väärtuseks pidada.Praegusel ajal ju aias enam igat ruutmeetrit kartuleid-porgandeid-marjapõõsaid täis ei pane.Ka varjus kasvavaid lilli-ilupõõsaid on olemas.
Kui mul oleks probleem,siis istuksin pikaks ajaks maha ja mõtleksin, kuidas asja lahendada.Mida annab mulle naabri suur puu - varju,ilu ja kas ma sallin teda.Võibolla pean ühe oksa minu krundi kohalt maha saagima?Naabri hooldamata hekki saan oma poolt lõigata ja kui ta võsusid ajab eks siis lõikaksin -niidaksin võsud ära.Minu maale kaarduvad kõrgemad oksad lõikaksin täpselt krundi piirini.
Ja siis tunnistaksin endale- kui hea,et see hekk ees on,ei pea neid lolle naabreid vahtima.
Lehed? Need on ju needsamad , mis rohetasid kevadel ja piirasid mu vaadet lollide naabrite eest terve ilusa suve ja nüüd riisun nad ära.Aitäh neile,et nad olemas olid.
gladioole

PostitusPostitas širel » Reede Okt 31, 2008 23:59

Olen näinud, kuidas hekk kasvades lippidest tehtud aia tänava poole kummuli surub.
širel

PostitusPostitas Jaagup » Neljapäev Nov 06, 2008 21:12

Alles paar päeva tagasi lõin hangu maasse,kuna võrkaed koos sellel kasvava metsviinapuuga vajus mulle aia ääres oleva kasvuhoone peale.
Mis puutub gladioole vestlusesse siis ka mina lõikan ,pügan ja riisun kõiki naabripoolt tulevaid oksi ja lehti kuna mul endal ei ole lihtsalt sellist kraami kuid küsimus et miks mina ??Miks istutatakse aiaposti auku kastan,tamm,leinajalakas MIKS.Kas inimesed ei mõtle või ei tea,et puud kasvavad ja mitte ühele poole.Ja tõesti kui nad on sul lõunapoolses küljes ja terve päeva on vari mitte pool ega 1 meeter vaid kindlalt 2-3 meetrit siis ei ole ju võimalik et ma istuksin ainult ühe puu alt teise alla ja mõtleksin kui lollid on naabrid ja siis jälle riisun neid tamme lehti mis ei idane ega mädane,kastanilehed nagu kämblad pluss veel kastanipuu juured,mis tõstavd ka kasvuhoone vundamenti ja mina istun puu all vilus ja mõtlen "naabritest"Aitähh.:?
Jaagup

PostitusPostitas gladioole » Teisipäev Nov 11, 2008 18:47

Tegelikult ei saaks sa iial teada, kui mitmesuguse arusaamisega võivad inimesed olla, kui su aed ei piirne mõne napaka naabri aiaga.

Ühel pool on mul naaber,kes on ülikorralik,kelle aias pole iial ühtki rohuliblet seal kus seda olema ei pea. Filigraanne puhtus,tõsi küll nõuab temalt pidevat palehigis tööd.Seda ei saa minu kohta öelda.Enamus rohuliblesid on mul seal, kus neid ei pea olema ja ma istun ja unelen oma aias-Tõsi küll,vahest häbenen natuke ka.Aga nii palju töötan ma küll,et piiri hoian ma puhta.

Teisel pool on naaber veel palju hullem kui mina.Aiapidamise alguses panin piirile vaarikad ja pool meetrit korralikult mullale haritud riba piirini .Kui naabrid tegid peenraid, siis nende peenar ulatus täpselt piirile, nii ei pidanud nad harima pikka 30 meetrist "peenravahet",seda harisin ju mina ja sellel pikal "peenravahel" oli neil hea peenraid hooldada ja lastel hea joosta.Siis ükskord väsisid nad ära ja kaevasid maa sügisel üles labidaga ,suure künnimaa taoliselt.Ja nii kümneks aastaks,hein kasvas rinnuni .Ostsin siis mõned aastad umbrohumürki ja paarkümmend sentimeetrit hoidsin ,vaikides ,heinata.Siis mõnel aastal küsisin, kas võin muruniiduki laiuselt nende maa tasandada ja niita.Seda nad ei suutnud ära otsustada.Siis ükskord tegingi maa tasaseks muriniiduki laiuselt,et saaksin üle käia.Ja siis sain sellise sõimu osaliseks,et juba neli aastat on täielik vaikus mõlemal pool.Aga tulemuseks on,et nad niidavad.Ja mina panin eterniidi mis ei näe küll sugugi hea välja.
gladioole

PostitusPostitas liivakass » Kolmapäev Nov 12, 2008 00:54

ja mina halan siin, et krt kui igav on- pole mitte ühtegi naabrit- kui teid uskuda siis selline minu naaber- ca 1 km üle põllu on päris hea, pole millegi üle kakelda.
liivakass

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline