Intellektuaalne omand ja autorikaitse

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Intellektuaalne omand ja autorikaitse.

PostitusPostitas alma » Laupäev Okt 17, 2009 00:22

Kasuliku mudeliga on nii (vähemasti viimati oli), et selle puhul ei uuri keegi midagi, ise uurid patendiraamatukogust ja vastutad ise, et keegi samalaadset asja pole teinud.

Tegelikult ma niisama küsisin, jutu jätkuks. Tuttavatel on nende töid kopeeritud, endal ka oli kunagi midagi... imelikku...
alma

PostitusPostitas marta » Esmaspäev Okt 19, 2009 15:51

Olen kokku puutunud nii heas kui halvas.
Autoriõigus kehtib kirjandus-, kunsti- ja teadusteostele, ja just nimelt valmis vormistatud teostele. Ideedele, avastustele, meetoditele jms autoriõigus ei laiene, kuni need on teoseks vormistamata.
Lisaks koosnevad autoriõigused veel kahest osast: isiklikud õigused ja varalised õigused. Esimene neist on põhimõtteliselt lihtsalt see, et sind tuleb tunnistada konkreetse autorina ja teose kasutamisel seda nimetada. Varalised õigused on need, mis leiva lauale toovad.
Patendiga on Eesti riigis keeruline, selle saamine on väga keerukas ja kulukas. Mina olen oma tööasjus võtnud mõnele objektile hoopis kaubamärgi kaitse, see takistab kasutada mu tööde "kaubamärgistatud" detaile mingitel muudel turunduslikel eesmärkidel. Kirjanduses seda mõnikord tehakse, kuni meie riigis paremat varianti ei ole. Näiteks naksitrallide või Lotte puhul on mõlemad autorite poolt (tõsi, naksitrallide puhul kirjaniku lese poolt) kaubamärgiks registreeritud ja ärilisel eesmärgil tohib neid kasutada ainult siis, kui ostetakse autorilt või autori pärijalt selle kasutamise õigus.
marta

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Nov 01, 2009 08:37

reklaami maailmas on see üldse haige värk. ma olen ise sellega nii palju kokku puutunud.tehakse konkurss ja nokitakse ideid, kuskil kuu pärast kuuled oma rekki raadios.midagi teha ka pole.siis sõidab copywritter selga, et sa ikkagi suutsid ta idee maha müüa, tee, siis selgeks, et kulla vend lauseehitus on teine ja kuskilt midagi nõuda pole. kusjuures jumala soliidsed firmad kasutavad sellist poliitikat.
käbi

PostitusPostitas kassikakk » Neljapäev Mär 04, 2010 11:55

Kui Tartu Ülikooli noormees häkib Taivani panga arvutisse (kunagine lugu "Postimehes")- mis kaitse alla see käib?
kassikakk

PostitusPostitas alma » Neljapäev Mär 04, 2010 16:33

A Sa vaata, kui targad need alma materi kasvandikud ikka on...
alma

PostitusPostitas alma » Laupäev Mär 06, 2010 01:41

kassikakk, on Sul endal sellise asjaga kokkupuudet olnud? Kuna Sa oled sel teemal varem ka juttu teinud, siis ega Sul mingeid ebameeldivusi pole olnud?
alma

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist