Kas on vaja e-poele kauplemisluba?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Kas on vaja e-poele kauplemisluba?

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Juun 01, 2010 14:48

Mul on üks hästi vahva äriplaan peaaegu valmis saanud. Vaja vaid veel välja selgitada, et kas e-poele on vaja kauplemisluba taotleda. Olen netist küllalt tuhninud ja asi on ikka täitsa segane. Ei oska kellegi käest küsida ka, sest ma ei tea, mis ametnikud üldse selliste asjadega tegelevad. Ja ühelgi tuttaval e-poodi ka pole, et otse küsida.
Kui mu poekesel oleks seinad, katus ja uks, siis oleks asi palju lihtsam...
juta230

Re: Kas on vaja e-poele kauplemisluba?

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Juun 02, 2010 23:27

põmst peaksid oma kov'ist küsima. kuigi nett on selline "koht", et kauplemisluba ei ole just väga loogiline. samas võivad teatud kaubad luba nõuda.
trumm

PostitusPostitas kareke » Neljapäev Juun 03, 2010 17:03

(1) Isik, kes soovib tegeleda kaubandustegevusega, esitab registreerimistaotluse tegevuskohajärgsele valla- või linnavalitsusele.

(2) Kauba või teenuse müügiks rändkaupluses või tegevuskohas, mis paikneb sõitjateveo teenuse osutamisel kasutatavas vee- või õhusõidukis või reisirongis, või e-kaubanduse korras või ilma tegevuskohata esitatakse registreerimistaotlus taotleja asukohajärgsele valla- või linnavalitsusele.

http://www.estlex.ee/tasuta/?id=7&aktid=60700&fd=1
kareke

PostitusPostitas juta230 » Esmaspäev Juun 07, 2010 12:40

KOV käis mul endal ka peast läbi, aga kuna tean enam-vähem meie KOV töötajaid, siis hakkasin kõhklema, kas nad minust selles osas üldse targemad on. Mõtlesin, et viin end ise kurssi ja siis lähen valda uurima.

Eks suvi ole üks jama aastaaeg selliste asjade alustamiseks, sest endal kogu aeg kiire, ametnikel igasugused puhkused ning üldse on pea lilli ja liblikaid täis.
Ma võin ju natuke reeta, et kauplemine hakkab toimuma käsitöö temaatikal, aga täpsemalt ei räägi enne, kui asi valmis ja see kas üldse valmis saab, sõltub sihtfinantseerimisest. Aga ma vähemalt proovin. Küsija suu pihta ei lööda:)
Toiduaineid müüma ei hakka:D
juta230

PostitusPostitas logimata tolvan » Esmaspäev Juun 07, 2010 18:58

loe siit: http://www.rmp.ee/foorum/86/14314?HL=rmp
logimata tolvan

PostitusPostitas capsicum » Reede Juun 18, 2010 21:29

Tuleb registreerida majandustegevuse registris: http://mtr.mkm.ee
capsicum

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Juun 22, 2010 13:14

Nii palju siis sellest. Minu suur ja üllas unistus tehti põrmuks üheainsama hetkega. Avastasin, et keegi teine on minu idee juba teoks teinud:(:(:(.

Tahtsin teha umbes täpselt sellise asja nagu siin . Mul oli äriplaan juba peaaegu valmis. Ainult kauplemisloa kohapealt oli vaja korrigeerida. Ei tea, kus maailmas ma küll elasin, et sellist lehte varem polnud näinud? Alles paar päeva tagasi sattusin selle peale. Tegemist täpselt sellega, mida ma oma kujutlustes ette nägin. Ainuke erinevus võrreldes minu äriplaaniga oli see, et kuulutuste lisamine oli minul tasuta ja vaheltkasu protsent oli tsipake kõrgem kui Disainimajal.

Aitäh kõikidele infojagajatele sellegipoolest, aga tundub, et mul ei läinudki seda vaja. Teist samasugust asja ma ka looma ei hakka.
juta230

PostitusPostitas capsicum » Kolmapäev Juun 23, 2010 08:17

Konkurents on ju alati tervitatav!
Kõrgemat protsenti aga vaevalt küsida saab, seal see isegi kõrge. Arvestades, et reklaami ei tehta, kui inimesed sellest ei teagi.
capsicum

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Juun 29, 2010 01:46

Sellepärast ma vist ei teadnudki sellest kodulehest midagi, kuna reklaami ei tehta.
Aga konkurentsi pakkumisega peab ettevaatlik olema ja hoolega läbi mõtlema, kas tasub riskida.
Sellise kodulehe kujundamine ei ole kõige odavam lõbu (ma ei ole itimees ja ei oska selliseid asju ise põlve otsas kokku klopsida).
Aga eks ma veel mõtle sellele. Kui äriplaan sihtfinantseerimist saab, siis võin riskida.

Aga nüüd küsimus jällegi suurele ringile. Kas sellise poe jaoks on vaja kauplemisluba? Tegelikkuses ma ju otseselt ei müü midagi, vaid pakun võimaluse teistel müüa.
juta230

PostitusPostitas alma » Pühapäev Juul 04, 2010 00:01

Tegelt vist on sellise poe puhul olulisem isegi mitte see, kui palju konkurente on, vaid mis kaupa Sa sinna suudad müüki leida. See polegi nii lihtne, et kaup oleks eriline, atraktiivne, uudne jne. Ja et potensiaalne kaupleja oleks võimeline oma toodangut tirazeerima. Ma olen viimastel aastatel kohtunud päris paljude sedalaadi keskkondades kauba müümist pakkuvate isikutega. Ilmselt on sedamoodi kodulehti rohkem kui see üks, mille Sa leidsid. Käsitöökauplusi on ka... ikka jagub... eripära ei jagu.
alma

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline