Kas on vaja e-poele kauplemisluba?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Kas on vaja e-poele kauplemisluba?

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Juul 04, 2010 22:50

Eks sellise poe sisu loojateks ole ikka käsitöömeistrid. Mina saan kaasa rääkida vaid kodulehe kujunduses ja funktsionaalsuses.

Karta on, et enne uut aastat ei hakka ma kodulehte looma, sest kuulsin kusagilt, et selleks aastaks on sihtfinantseerimiskaev kõvasti tühjemaks lastud ja stardiabi-lootus on minimaalne. Uuel aastal uued rahad ja uued tuuled:)
Ongi paras aeg natuke elu järele mõelda ja äriplaani lihvida.
juta230

PostitusPostitas alma » Teisipäev Juul 13, 2010 13:38

Viimati pisteti mulle sellise lehe reklaam pihku. http://www.galleryehe.com/
Ma väga ei süvenenud, aga idee et ehtetegijad võiks selle lehega liituda. Autor lätlane. Ise reisib ringi, ise osaleb ka üritustel ja otsib ja vaatab, keda kutsuda ja... Sa teed ka ehteid ja omad blogi, äkki on see Sulle kuidagi kasulik...

See on hoopis muud laadi asi, aga http://www.lammas-art.de/
Teema, et sakslane tegi eesti käsitöö teemalise lehe ja korraldab oma kodumaal meite käsitöö laatu. Lihtsalt uurimiseks, et mis tehakse. Kui mingi lambavärgi teed, tahad äkki ka osaleda või...

Tavaliselt sedalaadi keskkondades müügivõimalust pakkuvad isikud käivad ka ise messidel ja laatadel selle pilguga kaemas, et keda võiks kutsuda oma lehel kaubitsema. Siis peab mingi nipi välja mõtlema, millega Sa just oma pakkumise huvitavaks muudad. Sest neid ikka jätkub ja käsitöölised väga hurraa kohe ei hüüa.

Sest eks ole neid "päris" poodegi nähtud, mis lühikest aega tegutsevad. Seda valdkonda peab natuke tundma. Üks häda on, et kui tehakse pood, siis sellega justkui asi "valmis", Müüja leti taha ja kasumit ootama. Tegelikult võiks ja peaks sedalaadi asutus olema natuke rohkemat. Müügikohti on väga ja väga palju, ehk siis vahendajaid.
alma

PostitusPostitas juta230 » Neljapäev Juul 15, 2010 12:44

Disainimaja koopia tegemise üle olen hoolega järele mõelnud. Ma vist ei hakka sama asja tegema isegi siis, kui sihtfinantseerimise peale saaksin. Igal toetusel on olemas ka omaosalus ja kui arvestada seda, et sellise kodulehe tegemine ei ole odav lõbu (uue auto hind), siis on juba omaosalus päris kopsakas summa.
Oleksin valmis olnud seda risiki võtma, kui ma oleks olnud esimene taoline Eestis. Küll ma siis oleks selle omaosaluse ka sõpradelt tuttavatelt kokku laenanud, aga hetkel enam ei taha riskida.

Nüüd käivad mõtted juba uutes suundades. Kui midagi konkreetset välja mõtlen ja valmis teen, siis annan kindlasti teada. Enne ma oma saladust ei reeda, kui asi valmis.

Aga praegu teen nii, et käin korra Tatrus ja Tallinnas ära. Vaatan, mida sealsed poed mulle inspiratsiooniks ja meisterdamiseks pakuvad. Ega ehted pole ainuke asi, mida ma teha oskan.
juta230

PostitusPostitas alma » Reede Juul 16, 2010 20:20

:) Teadsa, juta230, olles Sind siin aastaid tundma õppinud, ei kahtlegi näiteks mina, et Sa ühe ägeda asjaga hakkama saad. Hoian pöialt! (tu)

Talinas vaata muuhulgas Meistrite hoovi, Katariina käiku ja selle ümbruse Vene tänava poode, Eesti Rahvakunsti- ja Käsitöö Liidu poode, Olde Hansa restorani Krambude poodi jne. Need on esimesed, mis meelde tulevad, lahedaid on muidugist palju rohkem. Tartus Antoniuse gild ja...

Siin üks leht, setu käsitöö http://eheeesti.ee/index.php?seto-k%C3%A4sit%C3%B6%C3%B6,35&bViewAll=true. Et äkitsesti miski stiiliga hoopis "lüüa"...
alma

PostitusPostitas juta230 » Reede Juul 16, 2010 23:42

Mnjaa, seda stiilivärki olen ise ka mõelnud... Ainult et siiamaani otsin seda õiget.
Aga eks pärast palavust tuleb pikk sügis ja pime talv. Siis aega nokitseda ja mõtiskleda.
juta230

PostitusPostitas alma » Pühapäev Juul 18, 2010 10:43

http://www.folkart.ee/ettevotmised-2011 Pikaks sügiseks ja pimedaks talveks: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidul on järgmine aasta kuulutatud ehte-aastaks, eraldi ehtekodade projekt jne..

Lisaks on nende iga-aastane konkurss järgmisel aastal samuti ehte-teemaline. Sina kui ehtemeister, ehk tahad ka osaleda. Täpsema info ilmselt riputavad sügisel oma lehele, praegu puhkuste aeg. Tallinna Rahvaülikoolist saad selle kohta infot ja nende eelmiste konkursite katalooge osta... Aga sinna mine augustis, praegu on kinni ja puhkus ja üldse...

Kui praegu Talina satud, on nende Pikk 22 maja galeriis ka ühe autori ehtenäitus 26. juulini. Ja muide, selle lähistel on ehtekunstnike "A-galerii", kust Sul tasub ka läbi astuda. http://ehted.agalerii.ee/
alma

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Juul 18, 2010 18:56

Mina, kui ehtemeister, olen sellest täiesti teadlik, et järgmine aasta on ehte-aasta. Ja eks mu mõtted praegu selles suunas liiguvadki, et kuidas seda enda kasuks pöörata.
Osalesin eile Kärdlas toimuval käsitöölaadal ja nägin, et ehtemüüjaid oli päris palju meie väikese Hiiumaa kohta. Seda enam tahaks mingi kindla stiili juurde jääda, et mitte teistega liigselt sarnaneda. Mingeid ideid eilselt laadalt igatahes sain, sest eks see ole näha, milliseid asju inimesed rohkem näpivad ja ostavad. Aga kangesti tahaks ka midagi uut katsetada.
juta230

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist