Varastaks oma ratta tagasi?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Varastaks oma ratta tagasi?

PostitusPostitas tariina » Reede Nov 05, 2010 20:14

Selline lugu:
Kolm aastat tagasi varastati mu jalgratas ära. Ise olin süüdi: panin lukku küll, aga unustasin ööseks õuest tuppa toomata. Tegin politseile avalduse.
Viis kuud hiljem sain politseist teate, et midagi pole leitud ja menetlus lõpetatakse.
Selle aasta kevadel nägin minu rattaga väga sarnast ratast (mark ja värv samad) meie elamurajooni toidupoe juures. Minu ratas polnud küll mingi eriline mudel, aga väikelinnas igal sammul selle firma ratast ei näe.
Mul polnud kaasas raaminumbrit, mille järgi oleks saanud asja kindlaks teha ja ehku peale kisa tõsta ei tahtnud. Lidusin koju, kui tagasi jõudsin, oli ratas loomulikult läinud. Nüüd hoian muidugi kogu aeg silmad lahti, seniajani pole õnne olnud.

Mida teeksite teie, kui sel moel oma sõiduriista uuesti leiate ja olete veendunud, et see on teie oma (või on elu kellelegi juba sarnaseid kogemusi pakkunud)? Pätsaks oma ratta lihtsalt tagasi? Ootaks, kuni "omanik" poest tuleb ja teeks talle asja selgeks? Või oleks juriidiliselt korrektne ratas seina külge lukustada ja politsei kohale kutsuda?
tariina

Re: Teeks tagasi?

PostitusPostitas liivakass » Pühapäev Nov 07, 2010 01:09

See kõige viimane variant tagab selle ja sa ise ei saa omakorda vargaks tehtud. Ratas lukku, poliiz kohale ja ratta dokumendid olgu näpu vahel.
liivakass

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Nov 07, 2010 01:10

Tagasi pätsama vist ei hakkaks, sest uus omanik on selle hankinud omale võibolla (enda teada) ausal teel. Tavaliselt müüakse varastatud rattad kellelegi edasi, nii et omanik ei pruugi seda üldse teadagi, et tegemist on varastatud asjaga. Pigem uuriks välja, et kus kohast ta selle sai ja kui vaja pöörduks uurimise jätkamiseks politsei poole. Hea oleks muidugi, kui saaksid rattast sündmuskohal fotsüüdistuse teha (kasvõi mobiiliga) ja kui omanikku ei õnnestu kohata, siis on vähemalt mingisugunegi tõend politseile esitada.
Väga hea oleks olnud ka see, kui oleksid saanud raami numbri enne koju tõttamist üles kirjutada. Kui pastakat pole käepärast, siis aitab mobiil (sms kirjutamine näiteks) ka hädast välja.
Kolm aastat on pikk aeg ja seda ei oska kahjuks kommenteerida, kas politsei hakkaks suletud menetlust enam uurima. Aga siin kehtib kindlasti vanasõna: "Küsija suu pihta ei lööda!"
juta230

PostitusPostitas toshi suzume » Pühapäev Nov 07, 2010 03:05

varastatud asja ostmine on vargusele kaasa aitamine. punkt.
tulgu keegi ütlema, et ta aru ei saa, et talle varastatud asja müüakse.
toshi suzume

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Nov 07, 2010 18:11

toshi suzume Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> varastatud asja ostmine on vargusele kaasa
> aitamine. punkt.
> tulgu keegi ütlema, et ta aru ei saa, et talle
> varastatud asja müüakse.

Mõni mees ei saa arugi, kui kalli raha eest varastatud autot ostab. Kõik on kuidagi niimoodi varaste poolt kinni mätsitud, et isegi nutikama klassi rahva petavad ära. Jalgratas on selle kõrval suisa nohu.

Loomulikult, kui on aru saada, et tegemist on varastatud asjaga, siis oleks õigem see ostmata jätta.
juta230

PostitusPostitas tariina » Esmaspäev Nov 08, 2010 16:54

Olin selleks hetkeks täitsa ette valmistamata. Ma ei teadnud siis isegi, kust seda numbrit otsida. Ja kui oleksin koju jõudnud, ning saanud kinnitust, et see oli tõesti minu ratas, siis see polnuks mingi suur samm edasi. Politsei oli selleks ajaks oma võimeid ju juba näidanud.

Kui oleksin"omaniku" ära oodanud ja see oleks olnud heauskne mammi, oleks tal ja mul olnud poe ees asju klaarida piinlikuvõitu.
Aga ma kahtlustan, et mul tulnuks selgitust nõuda hoopis mõnelt õllelembeselt vanamehenässilt, sest jalgrattale olid alla pandud nö väiksema numbri rattad. Hea jalgratta alt võetakse rattad siis, kui on lootust need õlleraha eest maha müüa. Ja teiseks: pakiraamile oli monteeritud ilmselgelt kusagilt pihta pandud traatkorv (hoolega valgeks värvitud). Muide, selliste traatkorvidega rattaid liigub meil siin veel paar tükki ringi (koos eelpoolnimetatud tüüpi vanameestega). Üks sõber nimetas neid "valge traatkorvi maffiaks", kes kusagil linnaservas garaažis varastatud ratastega toimetab :-)

Aga jah - nüüd on rattalukk käekotis ja telefon pildistamisvalmis ning raaminumber peas. Hoidke pöialt!
tariina

PostitusPostitas toshi suzume » Esmaspäev Nov 08, 2010 20:33

milline vastandus - "heauskne mammi" vs. "õllelembene vanamehenäss".
tundub, et sulle on lapsepõlvest peale õpetatud, et "kõik mehed on sead"?

õllelembene vanamehenäss võib olla oluliselt parem inimene, kui heauskne mammi, mitte, et see tingimata nii oleks, aga selline üldistav sildistamine on ilge. kusjuures minu tähelepanekute alusel on õllelembesed vanamehenässid, kas siis poe taga, sirelbaaris või siis kala püüdes oluliselt elutargemad, abivalmivad ja suurema südamega inimesed, kui enesekesksed, ahned ja silmakirjalikud "heausksed mammid".

ja üleüldse - üleolev suhtumine alkoholi, eriti õlusse on üleolev suhtumine tsivilisatsiooni: http://forte.delfi.ee/news/teadus/ollejoomine-vois-panna-aluse-tsivilisatsioonile.d?id=34735163

proosit - saku punane ja klassik on taastanud saku õlletehase maine minu silmis. valge oleks võinud tegemata jätta.

sinu õllelembene vanamehenäss
toshi suzume

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Nov 08, 2010 21:33

Toshi suzume - ten points!
maurus

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Nov 10, 2010 08:25

Heeee... kui ma väike olin, siis mu vanemal ja suuremal ja targemal vennal oli sellisele kirjeldusele vastav ratas, nagu tariina kirjeldas: "...sest jalgrattale olid alla pandud nö väiksema numbri rattad. "

See oli see niinimetatud "perekonnaratas", väikeste ratastega, ja korv oli kah pakiraamile monteeritud. Selles armastas sõita meite koer Muri II. Aga korvi ise pihta ei pannud, ja valgeks see ka ei olnud värvitud.

Nooremal vennal varastati hiljuti ratas ära, ta nägi ka varastajat, kes ise istus ühe ratta seljas ja vedis teist kõrval. Läks mingisse hoovi järgi ja oleks kolakat ka veel saanud. Politseile tegi avalduse. Ratast pole rohkem näha olnud. Seal hoovis nägi igasugu imesid.

Minu elukogemus on näidanud, et mammid võivad olla ahnelt õllelembesed ja vanamehenässid heauskselt silmakirjalikud. Ja vastupidi. Igasuguseid on neid. Peenemad poed teevad ilusti poe juurde laua istumiseks.
alma

PostitusPostitas tariina » Pühapäev Nov 14, 2010 20:38

toshi suzume märkas ära selle, mille ma üllatunult oma hingepõhjas kaevama hakates avastasin - vahet õiglusejanu ja kättemaksujanu vahel on raske teha. Kui viimane hakkab inimest mõjutama, muutub inimene enda arvates vaimukaks - aga netis tuleb arvestada, et "sina ei pea oma e-kirjades mitte irooniline olema, sest teised võivad sinust valesti aru saada"

Ütleme siis otse:
- õlut joon tõesti harva, aga sõna "õllelembene" on minu arust sama neutraalne, nagu "spordilembene" või "kultuurilembene"
- mehed ei ole sead. Mõni saab (ja jääb) isegi kohe väga armsaks. Igal hommikul kallistaks.

Edu Alma vennale ja kõigile teistele, kes loodavad oma kaherattalise sõbraga kunagi kohtuda!
tariina

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist