Mis on vaesus?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Mis on vaesus?

PostitusPostitas alma » Neljapäev Dets 02, 2010 21:19

Mis see teie jaoks on?
alma

Re: Vaesus.

PostitusPostitas liivakass » Neljapäev Dets 02, 2010 23:40

Üldjuhul see mida näitab võsa-Pets. Ka jotal on unistused, kasvõi auto KIT ja olla üle küla l..., mis siis et irl seda iial olema ei saa.
liivakass

PostitusPostitas alma » Reede Dets 03, 2010 08:30

et iga l... kiidab oma p...?
alma

PostitusPostitas liivakass » Reede Dets 03, 2010 09:04

no nii see seal jah oli- unistus jotast tädil kuidas kõik küla mehed temalt seksi tahavad:P Tegelikult ma üldjuhul ei vaata neid saateid aga ikka juhtub vahel mõni kuskil küla peal käima- väga hale ja troostitu on .
liivakass

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Reede Dets 03, 2010 10:09

Ehk ongi see mõne jaoks irvitamise teema aga mitte selle jaoks, kes sellega kasvõi lühiaegselt kokku puutunud on. Päris nii hullu moodi mitte, et lausa midagi lauale pole panna aga seda on tulnud küll arvestada, mitu korda nädalas ma supi sisse liha saan panna ja kas sel kuul ka puuvilju ja mingit maiust lastele osta saab, rääkimata siis rõivastest ja muust pudipadist. See, kui inimene viinaraha leiab, see ei ole vaesus. Neid asju ja inimesi nimetatakse teisiti.
kunksmoor1005

PostitusPostitas liivakass » Laupäev Dets 04, 2010 01:30

Eks ta ole nii ja naa- viinaninadel on alati et juua aga süüa mitte, seega prioriteedi küsimus. Samas on ka üdini ausaid ja töökaid kes on elu hammasrataste vahele jäänud, nendest on kahju. Samas pole mõtet loota , et kusagil suht kolkas mingi hull tööstus tööle hakkab ja kõigil jagub tööd, peaks ehk kolima kuhugi suuremasse kohta. Kuigi see kui suur ja võimas on linn või firma pole ellujäämise näitaja. Suured ja võimsad firmad lähevad ka pankrotti, nt see kus mina töötasin ,31 aug sulges uksed Glaskek. Meid jäi siin Tartumail ca 90 korraga töötuks- nüüdseks on enamus ametites. Praegusel ajal on vist 80% inimestest aegajalt mure kuidas hakkama saada ja otsotsaga kokku tulla. Eks osalt sõltub paljude elu sellest millised olid prioriteedid enne MASU - kellel need laristamisele suunatud polnud saavad hakkama, on oma kodu olemas. Kes aina üürikast,üürikasse kolisid on vist raskemas seisus, tuttavaid vaadates nii tundub vähemalt. Eks ikka on olnud aegu kus vaatad poes vaid hädavajalikke asju. Üldjuhul ma ostan korraga palju, pool siga, pool lammast2-3 kotti kartulit, nii on sügavkülmas alati midagi ja keldris ka.
liivakass

PostitusPostitas alma » Laupäev Dets 04, 2010 20:33

Keeruline on ka kõiksuguste laenudega... kellel suuremad, kellel vähemad... ma ükspäev mõtlesin, et vaat see on üks selline nõiaring, laenust laenuni. Ja kui kellelgi veel eriti lollisti läheb ja oletame et näiteks pangakonto arestitakse, siis läeb eriti karmiks. Iga ülekanne, mida igakuiste maksude maksmiseks vaja teha, on mitukümmend krooni lisaks, kui oma arvelt kanda ei saa... kes on tõeliselt hädas, sellele on see väga suur lisaraha mis tuleb välja käia. Igal pool ju ei saa kuskile kantoorasse minna arveid tasuma, polegi neid kantoorasid. Või kui töökoht üldse kaob.. nagu Sul juhtus... Sedasi see vist algabki, midagi jääb maksmata ja varsti ongi õue kolimine...

Tuttav, kes suht "hea koha" peal töötas, jutustas, et ühel kenal päeval ta lubas endale: sellest päevast alates ei valeta ega varasta enam kunagi. Siis tuligi koju jääda... a noh, kaua sa seal kodus sedasi oled... lõpuks pead ikka vargile minema. Või kõigile valetama, et kõht on täis ja meel muretu.
alma

PostitusPostitas alma » Laupäev Dets 04, 2010 21:39

Aga mul on muidu kõht täis ja meel muretu.
alma

PostitusPostitas liivakass » Pühapäev Dets 05, 2010 02:13

njh- laenuga on nii ja naa, sõltub sellest milline oli maksekäitumine varem. Mul oli ju ka palk varakevadest saati saamata, tekkis ka paarikuine võlg panka- leppisime pangaga kokku , et kui palk ja koondamistasud ükskord laekuvad siis saab kõik korda( minu laen ja firma ülevõtnud pank olid üks ja sama, SWED). Tööl me käisime ja tööd oli ka kogu aeg aga palka ei makstud , kulutused töölesõidule ikka tekkisid, linnast mingi 8 km kaugemal ju oli tehas. Ja kõiki makse mehe palk ka vastu ei pidanud. Eluasemelaen niigi läheb tema palgast, minul mingi väikelaen oli. Nüüd korras kõik minu omaga, makstud, viimane oli nov algul. Eluasemelaenu on veel aastajagu maksta aga see pole ka suur ca 1500eeku.
liivakass

PostitusPostitas alma » Pühapäev Dets 05, 2010 09:58

Üks tuttav ostis hiljuti laenuga korteri.... eks ta sattus paraja "portsu" otsa, maja kostab hirmsat moodi läbi. Uusehitis. Teda häirivad naabrid, tema seina taga sõitev lift, välisuks oma paukumisega, liiklusmüra.... nii et õnnest on asi väga kaugel...ja kõige tipuks pani nende firma kus ta üle kümne aasta töötas kah uksed kinni. Nii et siis tema planeeritud "uus elu" ehk "fresh start" on alanud kuidagi.... ilmselt mitte päris nii, nagu ta ette kujutas. Valed otsused või misasi... ei tea...
alma

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist