Mis on vaesus?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Vaesus.

PostitusPostitas Sumpa » Pühapäev Jaan 09, 2011 16:01

siin seltskonnas nagu vaesevõitu keegi vist pole? Pärisrikkaid ka nagu ei ole???
Sumpa

PostitusPostitas liivakass » Kolmapäev Jaan 12, 2011 01:59

No vot kuidas sa teed seda kindlaks-vaene või rikas? Ju ikka lausvaeseid siin pole- ei jõuaks neti eest maksta ega arvutit osta.
liivakass

PostitusPostitas Mammake » Reede Jaan 14, 2011 23:12

näh täissöönud rahvas jahub vaesusest, tore!
Mammake

PostitusPostitas Jumpa » Laupäev Jaan 29, 2011 17:17

jah, ootavd siin, et keegi päris vaesena esineks, ehk abi paluks, saaksid oma "rikkuses" siis rõõmuga peeretada?
Jumpa

PostitusPostitas Sumpa » Laupäev Jaan 29, 2011 17:21

abistate vaeseid ka või jahute niisama kullakesed siin? Pange natukenegi raha toiduabi kogumiskohtadesse kui Stockis v pangas käite, ise panen, ei jää sellest vaesemaks, äkki kedagi aitab, aidake teie kullakesed ka!
Sumpa

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Laupäev Jaan 29, 2011 20:57

Mina küll ei pane. Mul on kolm last ja igale sendile leian rakenduse. Lausvaeseks ma ennast muidugi ei pea, kuid võib-olla just tänu sellele, et teen valikuid, mida ma vajan ja mida mitte. Jutule, et interneti olemasolu määratleb, kas inimene on vaene või mitte, oleks mul küll vastuväide. Mina näiteks olen teinud valiku interneti kasuks ja loobunud telerist. Varem, kui teleri vaatamise eest eraldi maksma ei pidanud, polnud see nagu valikuküsimus, kuid praegu küll. Eriti maakohas, kus valikud on üsnagi piiratud ja hinnad küllaltki kõrged. Internet suudab pakkuda mulle märksa sobivamat meelelahutust ja pealegi ka tööks ja eluks tarvilikku abi. Internetist loobumine tähendaks aga lisakulusid linnasõitude näol, mis rohkemgi, kui saadud kasu alla neelaks. See, mida telekast näidatakse ei ole ju tegelikult vaesus. Suuremat osa sellest kambast ei huvitagi miski muu, kui saaks jälle nina täis tõmmata. Tegelik vaesus ongi just see, mida meil vaesuseks ei peeta. See, kui peab arvestama, mida poest osta, et uue palgapäevani välja tulla. Kui rõivaid ostetakse suvel, kui kommunaalmaksud madalamad, mitte siis, kui trend muutus. Kui mööblit vahetatakse hädavajadusel järkjärgult jne jne. Meil ei peeta seda vaesuseks, sest ligi kolmveerand Eestit elab nii.
kunksmoor1005

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Jaan 29, 2011 23:59

Mina küll ei julge igasugustesse kahtlastesse toiduabidesse annetada, sest ma pole kindel, et see raha üldse abivajajani jõuab.
Ainuke annetus, mis üldse olen teinud, oli ETV Jõulutunneli saates Hiiumaa haiglale tomograafi soetamiseks ja sedagi sellepärast, et elan Hiiumaal ja võin ühel hetkel olla ise abivajaja rollis.

Leidsin netiavarustest ühe huvitava pildi. Selle järgi elame me (eestlased) ikka igasugusest arvestusest kõvasti allpool piiri:D
juta230

PostitusPostitas Sumpa » Pühapäev Jaan 30, 2011 13:17

ega mulgi pole sinna kuigi palju ka paraku annetada, koos toimides saaks äkki kedagi natukenegi toetada, kes päris hädas. Muidugi võib sealt midagi ka kuhugi kõrvale minna aga eks annetamine anna ka südamerahu ja ega natuke raha ka oluliselt vasemaks mind tee. Kolme last omal pole ja nendega muidugi ei saa raha eriti "pillata". Samas tv-st ise ei loobuks, mezzo jt head taevakanalid toovad kultuuritipud maailmast koju kätte, sinna igalepoole ju ei jõua, väga suurelt ekraanilt plasmatelerist on kõik ikka "nagu päris".
Sumpa

PostitusPostitas maurus » Pühapäev Jaan 30, 2011 15:27

Sumpa, kui sul on väga suure ekraaniga plasmateler, siis võid annetada küll(:P) Teema hakkab jälle läbuks kiskuma, nagu siin foorumis viimasel ajal kipub juhtuma, kas pole päevade viisi postitusi ja siis tuleb üks "kont" ja kõik kohe ragistama. Eelmistel aastatel oli KK palju huvitavam, igasuguseid arutlusi-nõuandeid. Nüüd aga põhiliselt ärapanemine, isegi huumoriga lood kehvavõitu.
maurus

PostitusPostitas liivakass » Esmaspäev Jaan 31, 2011 00:19

Eks kunksmooril ole õigus- enamus elab sedasi ja kui aus olla on ikka kordades kehvemini ka elatud- seda muidugi selline 25-30 a põlvkond ei mäleta. Minul on meeles kui ema poodi saatis siis osteti 200gr vorsti , väike pakk võid,2pudelit piima- see lihtsalt näiteks. Meid oli 4 inimest peres, osteti 4 sardelli. Kõik ostsid niimoodi. Nüüd mul on 6 inimest ja ostetakse ikka latt vorsti korraga ja 3-4 piima. Viinereid ja suitsuvorsti nägi ehk aastas korra ja banaane ma sain esimest korda kui olin 17a.

Eriti hull mu arust on asi just maakohtades kus pood kaugel ja hinnad nii, et karju appi. Linnas on toiduga raudselt odavam- eriti kes viitsib allahindlusi ja viimasepäeva kaupu passida.

Annetamisega on nii, et toidupank sai oma osa ja kutsad said kah hunniku vanu tekke varjupaika. Vahel poe juures olen mõnele ostnud midagi kui küsib. Korra ka ropult sõimata saanud- moor küsis leivaraha aga mul polnud ja kui poest välja tulin andsin talle kilekoti leiva ja võiga- oi jeekim kus sõimas, krt mul on pea haige ja raha eest oleks juua saanus , pista see leib omale p....Kah omamoodi tänu ju:P
liivakass

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist