Mis on vaesus?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Vaesus.

PostitusPostitas logimata mirjam » Teisipäev Veebr 01, 2011 17:29

kunksmoor1005 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tegelik vaesus ongi just see, mida meil vaesuseks
> ei peeta. See, kui peab arvestama, mida poest
> osta, et uue palgapäevani välja tulla. Kui rõivaid
> ostetakse suvel, kui kommunaalmaksud madalamad,
> mitte siis, kui trend muutus. Kui mööblit
> vahetatakse hädavajadusel järkjärgult jne jne.
> Meil ei peeta seda vaesuseks, sest ligi
> kolmveerand Eestit elab nii.

Tegelikult peaksid enamuses kõik arvestama, et mida ikkagi osta ja kas kõike, mida tahetakse, ka vaja on, oskama teha kulude-tulude arvestust. Mitte vaesusest, vaid õppimaks ratsionaalselt tarbima.

Ja iga inimese (jätame puutumata need, kes tõesti pole võimelised ise end elatama) elatustase on just vastav sellele, mis otsuseid ta vastu võtab ja palju nende täitmiseks end ka pingutada viitsib.
logimata mirjam

PostitusPostitas ämma õpetus » Pühapäev Veebr 13, 2011 15:46

Ära karda suuri väljaminekuid, karda väikeseid sissetulekuid.
ämma õpetus

PostitusPostitas kareke » Laupäev Veebr 19, 2011 00:11

küll see tänapäeva elu on ikka lihtne- vaatad paar lugu Carmeni või Petsi repertuaarist ja ongi kohe selge pilt, millised vaesed, jobud ja rahanõudjad on paljulapselised.

ma ei teagi nüüd, olen ma vaene, lihtsalt loll, hakkan vanaks jääma vmi, aga mul hakkas seda teemat lugedes küll suhteliselt kurb- milleks peab kogu aeg tõestama, et ma ei ole kaamel ja vatti ma lihtsalt ei söö (:S)
kareke

PostitusPostitas liivakass » Laupäev Veebr 19, 2011 01:33

Kaamelid ei söö ju ka vatti:P ja kõik paljulapselised pole vaesed ega muud moodigi imelikud. Kuid ikka on mõned ka- just see kontingent kes aina paljuneb, ilma lastele mingeid elutingimusi tagamata.Kui ikka 7 kuune magab kõvadel toolidel ja uus on juba hakkama pandud- ons see normaalne? Lapsed on suurim varandus ja suur vastutus ühtlasi ka.
liivakass

PostitusPostitas alma » Pühapäev Veebr 20, 2011 14:21

Mirjam kirjutas: "Ja iga inimese (jätame puutumata need, kes tõesti pole võimelised ise end elatama) elatustase on just vastav sellele, mis otsuseid ta vastu võtab ja palju nende täitmiseks end ka pingutada viitsib."

Õige ta ju on. Ühest küljest.
Aga, tulles tagasi varem arutletud pedagoogide teema juurde, kes nagu mainitud peaksid olema need kes inimesehakatisi elama õpetavad... siis sellel ametil on üks huvitav tahk. Et kui seda tööd teha tõesti hinge ja südamega, nii et ka midagi toimuks lisaks tavapärasele "tunniandmisele", kõik need klassijuhataja ametid jne, siis see praktiliselt kõik käib meitel heategevuse korras. Sest selline töö ei mahu kuidagi tavatööpäeva raamidesse. Lihtsalt teadmiseks. riinel kasutas selle kohta väga huvitavat ja õiget väljendit: töine vaesus.

Kui korraldatakse näiteks mingeid lasteüritusi, kontserte, näitusi jne, siis väga palju tuleb ise leiutada ja sebida, kasvõi transpordi osas, mingite materjalide, ja ka ürituse enda aja mõttes, mis on lisatöö enda vabast ajast. Tuttav kes ka oma tööd südamega teeb, lõi selle kohta hiljuti käega ja ütles: "Noh, nagu ikka selles valdkonnas see käib"... Aga kas see on normaalne? Ja kuidas siis on selle otsustamisega, mille vahel siis valida, kas elatustaseme vahel ja vaid enese heaolu, või selle vahel, et midagi meite maailmas toimuks ka lisaks sellele, mida "peab" toimuma. Just arvestades ka vähekindlustatud peredega jne... ka need lapsed tahavad kuskil käia, midagi teha ja näha.. Selles osas muutub see väide "enese pingutada viitsimisest" farsiks ja absurdiks. Sest selline pingutamine ei taga mingit materiaalset heaolu ju :). Küll aga rikkusi vaimses plaanis, seda küll. Aga see ei ole see teema praegult.

Alles hiljuti oli ühes meie mainekamas kõrgkoolis selline "süsteem", et õpetajad said palka vaid õppeperioodil. Suvel, mil õppetööd ei toimu, ei olnud ka mingit tasu, ei mingit puhkusetasu või midagi. Ehk siis pidev ebakindlus ja "vaata ise kuidas saad" süsteem. Hetkeolukorda ei tea ja ei tahagi teada. Liiga ärritav on vist. Et tõepoolest, elatustase vastab enese poolt vastuvõetud otsustele.
alma

PostitusPostitas Irma Lind » Laupäev Veebr 11, 2012 16:07

siin siis vaestefoorum? oma nahal kogetud v niisama luulud?
Irma Lind

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Veebr 13, 2012 10:03

Mõnikord ma olen mõelnud, et kas luulud tulenevad vaesusest, või vaesus luuludest. Lõplikku vastust pole veel välja mõelnud.

A misasi see vaesus on?
alma

PostitusPostitas liivakass » Teisipäev Veebr 21, 2012 02:33

Irma Lind Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siin siis vaestefoorum? oma nahal kogetud v
> niisama luulud?

vaat Almake see on VAESUS kui kirjutamise suudad selgeks saada aga arukust ei kaasne, kurb iseenesest ju.
liivakass

PostitusPostitas alma » Neljapäev Veebr 23, 2012 11:50

Arukus on suhteline mõiste. Kes mida arukaks käitumiseks peab. Kui erinevate inimestega suhelda, üks ütleb et arukas on mitte liiga palju teha. Teine ütleb, et arukas on kõigiga arvestada. Kolmas, et mõtlema peab ennekõike iseendale. Neljas, et ühiskondlikud huvid on kõige tähtsamad. Viies, et peamine on raha. Kuues, et: praegu on selline aeg. Seitsmes, et arukas on kõikjale reklaame riputada, las klikivad. Kaheksas, et elu on armastus. Üheksas, et kõige tähtsam on oma aja planeerimine. Kümnes, et arukas on jääda oma seisukohale. Üheteistkümnes, et arukas on leida kuldne kesktee. Kaheteistkümnes, et elu on lill. Kolmeteistkümnes, et mul peab olema rohkem kui teistel. Neljateistkümnes, et tuleb jagada. Viieteistkümnes, et kõike saab müüa. Kuueteistkümnes, et vastata tuleb alati samaga. Seitsmeteistkümnes, et püüan mõelda oma peaga.

Praegult on arukas üks kohve juua.
alma

PostitusPostitas Ilme Vaher » Pühapäev Apr 15, 2012 20:32

Alma, olete ka vaene?
Ilme Vaher

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline