Mis on vaesus?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Re: Vaesus.

PostitusPostitas logimata Mirjam » Neljapäev Dets 16, 2010 18:28

Ei ole siin keegi hädaldanud - arutame lihtsalt, et mis on vaesus, vaesuse põhjusi ja mis võiks vaesuse vähendamisele kaasa aidata.
Niipalju kui kaasaarutajaid, niipalju ka erinevaid arvamusi ja eks igal ka osaliselt õigus - tõde ei ole kunagi absoluutne.

Aga ikkagi oma hädades süüdistada riiki... kuigi riigil ei ole üldtunnustatud definitsiooniv võib üldistatult öelda, et riik on kindel territoorium alalise elanikkonnaga, kel on valitsus ning võime astuda suhetesse teiste riikidega. Riigi pisimudel on perekond, kes elab korteris (majas), kel on "valitsus" (keegi ju tegeleb rohkem peresisese eelarve ja muude peresiseste probleemidega) jne. Ja riigi rahakott on pea sama nagu pere rahakottki - valesti tehtud otsused või vähenenud sissetulekud ja rahakott tühi. Mõttetu on süüdistada riiki või perekonda - rahakulutamise otsuseid teevad ikka ju inimesed (riigikogu, rahandustegelased ja perekonna pea) ja inimesed ju nagu ikka - heade ja veadega. Pole minagi see tarkusenaba - eks isegi mingi otsusega puusse pannud.
Nii et kõigepealt püütke paika panna rahakulutuse prioriteedid perekonnas ja miks mitte ka arutada, millele võiks riigiraha rohkem või vähem kulutada.
Rahahulk on ju mõlemas (riigil ja perel) konstantne, millegipärast ei paljune ta mitte üks raas kui ühest taskust teise tõsta.

Ja riinel, aga miks ei tohiks mul olla õigus öelda valja seda, mis juba ammu teada ja kellegi poolt välja öeldud ja millele olen isiklikult oma elu jooksul tõestuse saanud? Sul ju samad õigused enda arvamused välja öelda, lähtudes enda maailmavaatest. Me pole ju sama programmiga kiibitatud robotid :D
Vaevalt nüüd see (keda ma materiaaiseeritud sõnaga Loojaks kutsun) jõud või kosmiline liivatera või mis-kes tahes, mis tekitas liikumise tänu millele on tekkinud kogu universium, meie päikesesüsteem ja Maa kõigega (ka jumalatega), mis(kes) on tänapäev, sellistele asjadele mõtleb või kas ongi võimeline mõtlema :D
Ja kõik ei saa olla suhteline, maailmaruumis valitseb ikka mingi seaduspärasus, suhtelisuse mõiste on loonud inimmõistus, püüame ju kõike defineerida mõistusepäraselt ja alluma mingile valemile, aga on veel väga palju seletamatut mida veel (kui kunagi üldse) inimene oma mõistuse ja loogikaga ei suuda mõista.
logimata Mirjam

PostitusPostitas kiisu » Neljapäev Dets 16, 2010 19:53

Ei pidanudki silmas 2-3 ha niitmist, (omal maal hoov üksi 3 ha, aiaga piiratud ja niidame kogu krunti vähemalt 4 x suve jooksul, lisaks majaesist vastavalt vajadusele teinekord ka iga nädal, aga seegi vähemalt 1 ha jagu ja niitmiseks ostsime omale murutraktori, mille hind sõltuvalt aastaajast ka tingitav ja õigustab ennast suure krundi puhul igati) vaid siiski alates 10 ha ja rohkem ja kui ei oska majandada, siis pole mõtet teisi selles süüdistada. Kes vähegi on viitsinud on riigilt vabu maid lisaks rentinud ja saab ka neile toetust küsida. Nagu öeldud meie oleme selle palgalisa oma jaoks leidnud, seega pole mõtet huupi lahmida.
kiisu

PostitusPostitas riinel » Neljapäev Dets 16, 2010 20:13

logimata Mirjam Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vaevalt nüüd see jõud või kosmiline liivatera või
> mis-kes tahes, mis tekitas liikumise tänu millele
> on tekkinud kogu universium, meie päikesesüsteem
> ja Maa kõigega (ka jumalatega), mis(kes) on
> tänapäev, sellistele asjadele mõtleb või kas ongi
> võimeline mõtlema :D

Selles asi ongi! Miks peaksime siis meie tegelema niipalju võrdlemise-kaalumise-hindamisega? Sina hea, mina halb, sina tark, mina loll jne. Laske olla inimestel nii nagu nad on. Lihtsalt valima peab, mida oma ellu lubada, mida mitte - ainult niipalju on hinnangute andmist vaja, ja ei rohkem.
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

PostitusPostitas liivakass » Reede Dets 17, 2010 02:20

Mina ka ei näe siin hädaldamist- vaidlus on see mis viib elu edasi ja millest sünnib midagi- kas alati tõde on iseasi:P Eks omamoodi õigus on kõigil.

Jälle mul vaja Kiisule vastu vaielda- oleneb kus elad, oleneb kas on vaba maad( samas kui ma ei kasuta põldu sihtotstarbeliselt, sest maa on TOOTMISEKS, ei näe ka vajadust rentida) ja kuidas on seal piirkonnas üldine elatustase. Ehk kusagil Võõpsus, Võmorskis, Lüllemäel jne kus on suht elutu kant on ka tööde hinnad madalamad on sel asjal ehk isegi mõte sees aga arenenud piirkondades küll mitte. Minu ümbruses pole nt ühtki vaba maatükki ja ega ma tahakski, ma ei tahtnud seda 2ha ka- lihtsalt see kuulus maja juurde kui maja ostsime ja pärast pidime ka maa erastama. Hooldame 2,1ha +8-9000m2 murulappi maja ümber. Aia niidame murutaktoriga, mis on ka väga ajakulukas tegevus kui aus olla. Selle 2,1 ha niitmise tellime firmast 600EEku tund ja mul on väga hea maa( omal ajal ostmise hind oli Eesti kalleim, endised A.Rüütli juhatatud majandi maad), pole kive, põõsaid ega muid segavaid faktoreid niitmisel. Maapind on kõva ja sile- ikka võtab niitmine üle 4 tunni. Eelmine aasta niideti 5 tundi. Kui jah ehk ollakse tagasi saanud vanad talumaad ja on traktor ja vaba(tööst) mees - siis võib ju teenimiseks isegi niita.
No ja nagu igal aastal on lugeda Pria aruannetest petetakse neid ikka kõvasti kõiksugu nippidega- eks ta ole kah teenimise moodus, kes kui suurt summat väärilisks peab.Võiks ju niitmata jätta ja toetust ikka küsida:P Mina pean ikkagi õigeks teenistust mis toodab ühiskonnale mingeid väärtusi- olgu see siis arst, õpetaja või koristaja.

¤Maailm toimibki mõistusepäraselt- aga kus on garantii milline mõistus on õige: kas talupoja või poliitiku- kumb viib paremini edasi?

¤Viimane ÕL kirjutas toiduabi jagamisest Tartus- lugedes seda artiklit ei oska ma neid seal küll süüdistada: küllap on neid kes elule jalgu jäänud viinavea tõttu aga kindlasti ka korralikke inimesi, neid silmas pidades täitis ka meie pere usinasti Toidupanga kärusid, see on küll "kala õnge asemel" aga midagi ikka. "Õng" anda on riigi asi, meie saame vaid "kala" anda
liivakass

PostitusPostitas riinel » Reede Dets 17, 2010 11:54

Toidupanga idee meeldib mulle eriti selles mõttes, et see juhib tähelepanu raiskamisele ja ületootmisele.

Minu geenidest tulenev talupojamõistus reageerib üsna valuliselt sellele, kui näen kuipalju täiesti tarvitamiskõlblikku toitu rändab prügikasti. Ja samas on see toodetu äraviskamine ka tootja töö mitteaustamine - kes tahakski teha tööd selle nimel, et tema töövili mittevajalikuna prügimäele rändaks?!

Kui Toidupank ka suurendab seda mõningaid inimesi häirivat "muidusööjate" armeed, siis ikkagi see on ainult reaktsioon praegusele süsteemile, mis on eelkõige orienteeritud majanduse heaolule, mitte aga inimesele. Minu poolest söögu terviseks, ja minul on hea tunne sellest et veidigi vähem on toitu prügikasti rännanud.

Selle kohta oli vanasti üks vahva ütlus ka: "sööge, sööge kallid, külalised, kui järele jääb, läheb nagunii sigadele! " :D
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

PostitusPostitas logimata Mirjam » Reede Dets 17, 2010 12:12

riinel Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Selles asi ongi! Miks peaksime siis meie tegelema
> niipalju võrdlemise-kaalumise-hindamisega? Sina
> hea, mina halb, sina tark, mina loll jne. Laske
> olla inimestel nii nagu nad on. Lihtsalt valima
> peab, mida oma ellu lubada, mida mitte - ainult
> niipalju on hinnangute andmist vaja, ja ei rohkem.

Me ju arutame selles teemas vaesuse mõistet ja olemust, ilma võrdlemise-hindamise- kaalumiseta ei ole võimalik vaesuse olemust mõista. Süüdistada ainult kõigis hädades riiki ja maha vaikida inimeste enda roll kehva olukorra tekkes, ei muuda olukorda olematuks.
Laseme siis inimestel olla nagu nad on, nõudku aga edasi igasugu toetusi ja abirahasid ja süüdistagu aga edasi, et riik nende eest ei hoolitse, hulga lihtsam kui otsida võimalusi ise hakkama saada. Pole vaja isegi mõista, kuskohast riik need rahad, mis vaestele jagada, võtab. Mine tea, vast hakkab mõnel südametunnistus veel piinama, et riigil on kasutada ainult see, mis võetakse ära nendelt, kes tahavad ja viitsivad ise hakkama saada.
Nagu anekdoodis: Valitsud andis välja seadus töötada nädalas 40 tunni asemel 60 tundi. Rahvas imestas, et miks - niigi töötuid palju? Vastuseks, et kuidas me siis veel raha eelarvesse juurde saame, et töötutele juurde maksta, nad ei ela praegusesummaga ära .
logimata Mirjam

PostitusPostitas alma » Pühapäev Dets 19, 2010 23:20

Mulle meeldib Eestis elada. Riiki ei süüdista ka. Aga keda aeg-ajalt küll kirun, on kaaskodanikud. Väga sageli sõltub paljude inimeste heaolu mitte riigist, mitte parteist, vaid kellestki väga konkreetsest inimesest. Lähimast ülemusest, kolleegist, tuttavast jne. Kelle otsused paljusid mõjutavad. Ja mida kauem olen siinilmas elanud, seda rohkem see eluke näitab - igal elualal sõltub VÄGA palju üksikinimesest. Kui jutt millegi arendamisest, siis fanaatikutest. Üks mu tuttav on selle lühidalt väga hästi sõnastanud: inimesed on oma olemuselt väga erinevad. Ühed, kes teevad tööd, ja teised, kes teenivad palka. Sellega ongi kõik öeldud.

Siin on palju juttu kõrgharidusest (haritusest?). Noh... teate misasja.... minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes on kõrgkoolides õppejõud, ja seda mahvi, seda koormust, mida nemad elus kannavad... lihtsalt soovist inimesi arendada ja midagi maailmale pakkuda... jõukas pole neist keegi. Kui nüüd võtta tõe pähe väidet, et "...enamus elab sellist elu nagu tema intellekt võimaldab" (Mirjami kirjutatust), siis selle järgi võetuna viib meie vaimuelu edasi kamp jobusid, kes oma aega ei soovi lihtsalt raha teenimisele kulutada vaid enese jaoks. Mida intellekt ju võimaldaks. Kui lähtuda varanduslikust seisust. Need inimesed muide taotlevad sageli raha et mingeid üritusi korraldada... ehk siis toetusi... üritusi, mis on mõeldud väga paljudele, üldiselt harimiseks või kuidagi sedasi...

Mirjam kirjutas:"...kas tõesti ei suudetud enne kõrgkooli natukegi mõelda, kus tahetakse elada ja kas seal on võimalust oma teadmisi ka maksimaalselt rakendada enda eluhüvanguks." Kuigi tegelikult on selline arutlemine mõttetu, kuivõrd ongi erinevad lähtekohad. Kas kõneleda vaid enda elust ja hüvedest, või millestki laiemalt.

Hea koristaja oma töökohal on muide kah kulda väärt. Täitsa hea on tööle tulla, kui keegi hea inimene on kiiruga ununenud kohvetassi ilusti ära pesnud.
alma

PostitusPostitas liivakass » Esmaspäev Dets 20, 2010 01:04

Ok aitab selleks aastaks vaidlemisest!

[i]I[b][color=#CC33CC]Kaunist ja rahulikku pühadeootust, hoidke neid keda kalliks peate ja aidake neid kes on hädas- kui muud moodi ei jaksa söötke või linnukesigi[/color][/b].[/i]
liivakass

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Dets 20, 2010 01:24

Mhmh, peaks proovima. Kui just vaibale ei kutsuta.
alma

PostitusPostitas logimata Mirjam » Teisipäev Jaan 04, 2011 02:54

Head Uut Aastat teilegi!!!

Aga, taeva päralt! Seletage mulle, kust otsast meil inimesed vaesed on?
Saksamaal soovitati töötutel ilutulestiku peale raha mitte kulutada ja nagu mitmelt sealselt elanikult teada sain, oli juba teist aastat paugutamine, võrreldes varasemaga, üpriski tagasihoidlik.
Arvate, et meil oleks keegi (nt. Ansipi) soovitust kuulda võtnud, ainult Delfis oleks vihast ilkumist nii ajakirjanike kui ka kommenteerijate poolt täis olnud.
Isegi meie tagasihoidlikus maakolkaski säras taevas ilutulestikust kella 23:30-st pea kella üheni! Ameeriklaste iseseisvusepäeva saluut selle kõrval hale vaatepilt.
Taevas "augustati" ikka korralikult - iga päev roogime aga teid lumevabaks, meie pere väikemehe arvamus, et see polegi lumi, hoopis ilutulestiku kustunud sädemed langevad maha :D
logimata Mirjam

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline