Plastpudelitest

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Plastpudelitest

PostitusPostitas tariina » Neljapäev Apr 14, 2011 18:17

Üks piimatootja pakub oma kaupa liitristes plastpudelites - piim läbipaistvas ja keefir valges. Natuke kallim küll, aga vist mugavam. Ostsin-proovisin. Pudelid jäid järgi. Pandipakendi märki peal pole, läheb otse pakendite kasti. Jään vist ikka oma lemmikut - 1,5 l tetrapakendit ostma ...
Aga mida nendega veel majapidamises teha võiks? Klaaspudelid olid vanasti sügiseti põhiline õunamahla taara (enne kui 3 l purkidele üle läksin), aga minu hoiutingimuste juures tuleb taarat praeahjus desinfitseerida ja seda ei pea ükski plastik vastu. Olen kuulnud, et kuuma mahla ikka sinna pannakse, aga pudel peab kaelani külmas vees olema, et ennast kõveraks ei tõmbaks. Kellel on kogemusi?
tariina

Re: Plastpudelitest

PostitusPostitas juta230 » Reede Apr 15, 2011 11:04

Mul kah juba terve virn neid keefiri pudeleid. Sai korra soodukaga üks pudel ostetud ja hakkas nii meelidma, et enam teisi marke ei tahagi. (Kusjuures sama firma keefir kilepakendis on totaalselt teise maitsega).
Pole samuti raatsinud neid veel ära visata, sest need on nii armsad valged pudelid.
Kui mul pudelitest suurem küllastus tekkima hakkab, ju ma nad siis ikkagi pakendikatsi toimetan, aga praegu ootan samuti hüva nõu, mis nendega edasi teha.
Peaks vist selle kaelani-külmas-vees variandi läbi proovima.
juta230

PostitusPostitas alma » Reede Apr 15, 2011 22:17

http://www.kodukauniks.ee/index.php?option=com_phorum&Itemid=88888931&phorum_query=read,15,129510,page=1 Selles teemas tuli kunagi plastpudelite teema jutuks. Ja jäi kuidagi kahtlaseks küsimus, et kuidas nende plastpudelite ja kuumutamisega on, kas äkki mingeid mürgiseid aineid ei või sääl eralduda? Et kas iga plastpakend on kuumutamise mõttes ikka hea.... isegi kui kaelani külmas liguneb...

Taarat saab viinaga desinfitseerida jälle... piiritusega....
alma

PostitusPostitas pudel » Laupäev Apr 16, 2011 10:06

kui on suurem sügavkülm olemas, siis saab panna mahla sügavkülma. ei pea sellist kuumutama, toormahl parem. praegu panen kasemahla plastpudelistes sügavkülma. ülessulamisel maitse alles.
pudel

PostitusPostitas tariina » Laupäev Apr 16, 2011 10:07

Krõbistasin siin internetis ringi ja tundub, et kuumi jooke ei tasu tõesti plastpudelisse villida ( http://www.rewaj.com/health/stop-and-read-if-yo-are-thinking-to-reuse-plastic-bottles.html ).
Aga muud võimalused - sa armas aeg! Herilaselõksust linnusöögimajani pluss veel igasugused pitsilised ja narmalised vidinad, kahtlase tuleohutusega küünlajalad jne.
Parim oli muidugi võimalus ehitada oma saar suvila, sauna ja supelrannaga, millega saab päramootori abil liikuda kuhu iganes. Aga selleks tuleb palju juua ... :-)
tariina

PostitusPostitas alma » Teisipäev Apr 19, 2011 00:28

Hõkk...
alma

PostitusPostitas ... » Pühapäev Juun 05, 2011 11:33

Mahlasid plasttaaarasse panna pole eriti arukas, sest nendest eraldub happe ja suhkru toimel mürgiseid ühendeid. Selleks sobib ainult klaastaara.
...

PostitusPostitas G. » Teisipäev Juul 03, 2012 23:45

Leidsime kasutse:
Me tellime 25 liitrise Super 10 ja paneme 25 pudelit ritta, jagame omavahel sõbrannadega, õdedega, vendadega, naabritega - selleks see jumalik taara (on palju odavam kui tellida 1-liitriseid).
Jutt siis GNLD puhastusvahendist mida võimalik tellida 1l, 5l, 10l ja 25l.

Ja mees saab kasutada neid kanistreid õlide, bensiini ja jumal ise teab, milleks veel.
G.

PostitusPostitas kinn » Pühapäev Mär 03, 2013 18:46

Minul samuti on plastpudeleid palju kogunenud ja käin siin ikka vaatamas, kas mingeid häid ideid juba kellelgi.
Ostan Selverist talupiima, meeldib kohvil rohkem kui kohvikoor. Kui ainult neid pudeleid nii palju ei tekiks.
kinn

PostitusPostitas plast ON mürgine » Laupäev Veebr 15, 2014 14:40

Haigusi oskab leida igaüks, aga kuidas olla terve?

http://www.fysioviis.com/apps/blog/

http://www.fysioviis.com/apps/blog/show/40980386-ja-mina-arvasin-et-olen-veel-maru-tervislik-
plast ON mürgine

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline