Lillefestival 2010 Hollandis

Üritustekalender: laadad, messid, kliendipäevad jne.

Re: Lillefestival 2010 Hollandis

PostitusPostitas Kant » Teisipäev Mär 09, 2010 13:30

17.-25. aprill on sel aastal lillefestival ka Belgias Gentis.

http://floralien.be/gen.php?reqNr=1&sReqNr=2
Kant

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Mär 09, 2010 14:52

Kui sa lennupileti aegsalt ära ostad saad selle edasi-tagasi hinnaga 2600 eeku. Kui ööbid hostelis Amsterdamis saad selle umbes 30 euri öö (versus alates 100 euri hotelli öö) Hostelid on seal normaalsed, mingeid narkareid ala Kopli venelased seal ei ole. Selleks aastaks on muidugi lennupiletit aprilliks suht keeruline odavalt saada, kuid kui aeg ei ole määrav siis võib vedada ka. Ses suhtes tasub ikka ise minna. Transport on seal viimase peal, kõik räägivad inglise keelt ja süsteem toimib nagu kellavärk.
Külaline

PostitusPostitas Claire » Kolmapäev Mär 24, 2010 23:30

Nii, plaanis siis järgmisel nädalal ikkagi Hollandit külastada. Kas oskab keegi öelda, kes on käinud, kuipalju võib sealt taimi (orhideed, tulbid, nartsissid) kaasa osta ning kas seda kontrollitakse ka kuskil? Kas neid võib tuua ka käsipagasis või on parem siiski äraantavasse pagasisse paigutada?
Claire

PostitusPostitas iirises » Neljapäev Mär 25, 2010 09:14

Võid kõiki kaasa osta -Euroopa Liit. Amsterdamis on lilleturg,sealt suhteliselt soodne.Keukenhoffis igal sammul müügikohad ja osadest kohtadest saad eksklusiivsemaid ja uuemaid sorte tellida sügiseks koju-need hinnad krõbedamad,aga väga korralikud ja kvaliteetsed.Kui soovid nendest siis telli ära.Mina läksin selle õnge ,et tahtsin tulpi Ice Cream,seal tellides oli krõbe hind ,lootsin Amsterdami lilleturu peale,et saaks odavamalt aga selgus et seal uuemaid sorte ei ole.Ostsin lilleturult põhiliselt,tulpe päevaliiliaid ja iiriseid.Kõik läksid kasvama,kuigi olid väljanägemiselt suht nirud.(tulbi sibulad pannakse maha sügisel)seal oli lihtaslt kevadeks hoitud.Ise soovitan sul kaasa osta basiililu juustu(erkrohelist värvi)väga väga maitsev,See oli juustusortidest minu lemmik .Seda sai lennujaamast veel soodsamalt kui juustutööstusest.
iirises

PostitusPostitas iirises » Neljapäev Mär 25, 2010 09:35

Mina tõin käsipagasis,kartsin et muidu saavad kannatada,mul olid osad paljasjuursed ja väiksed rohelised võrsed küljes.Mina käisin aprilli keskel.Tavakontroll lennukisse minnes
iirises

PostitusPostitas Claire » Pühapäev Apr 11, 2010 11:35

Meil siis Hollandis käidud ja loomulikult külastasime ka Keukenhofi. Ilmad olid enamvähem samad mis Eestis. Pilved (vahest ka vihm) enamuse ajast ja natuke ikka ka päikest, kraade keskmisel 10. Kuna ka neil oli talv seekord pikemalt kestnud siis õitsevaid lillevälju päris ei kohanud, mõnel põllul aga paistis juba natuke värvi. Keukenhof andis aga väga hea ülevaate nende tulbivaliku mitmekesisusest. Enamus õitsvaid tulpe oli kompaktselt koos Willem-Alexanderi paviljonis, väljas õitses veel vähe. Minu lemmikuteks olid veel ka Beatrix kus oli orhideede väljapanek ning Oranje Nassau kus oli seekord rooside ekspositsioon.
Sibulate ja taimede käsipagasisse võtmisega probleeme ei tohiks tekkida, kui kott mahub käsipagasi mõõtudesse. Tallinna pool võeti küll ka Amsterdamist tulijaid rohkem tollikontrolli, kuid seda ilmselt igasuguste joovastavate taimede ja nende toodete kontrolliks pigem aga võibolla ka puuistikute kontrolliks sest mingi viiruse tõttu nõutakse nendele sertifikaati.
Pilte ka, need räägivad nagunii rohkem kui sõnad:)
http://cid-bf236512a6592f1e.skydrive.live.com/browse.aspx/Holland%202010
Claire

Mine Sündmused ja koolitused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline