Müün paberiteta 1-aastane emane must taks

Ost, müük, vahetus, teenused ja muud kuulutused

Re: myyn paberiteta 1-aastane emane must taks

PostitusPostitas aiahuviline » Esmaspäev Juul 25, 2005 17:00

Taks on jahi-ja urukoer.Tahab palju väljas viibida ja armastab hirmsasti urge kraapida.Aias kraabib kõik segi ja kui pidada korteris,siis mu sõbrannal "sõi" lausa nurgadiivanisse augu.Kraabib igas võimalikus kohas ja igal võimalikul ajal.Võibolla mu sõbranna koer on eriline juurikas ja teised vast korralikumad,aga lisaks vee tal närimise komme.Sõbranna ütleb,et ju ta eelmises elus oli rott!
aiahuviline

PostitusPostitas kitty » Kolmapäev Aug 03, 2005 13:56

Mina ei mõista selliseid inimesi, mis sa ültse siis koera
võttad kui sa ei ole suuteline teda pidama ðorry tõesti mina elan korteris
ja mul on saksa lambakoer kusjuures saksa lambakoer on suur koer.
kuigi mul on 8kuune kutsikas alles ei kujuta ette elu ilma temata.
Olen jälginud inimesi kes igas portaalis küsivad mis hind on jne.
aga paraku tekib küsimus kui sa ei jaksa koera osta siis sa ka ei jaksa
teda ülal pidada.
kitty

PostitusPostitas ka suure koera omanik » Kolmapäev Aug 03, 2005 15:00

Kitile-
Sul alles koer 8 kuune.Sul ju puudub siis täiesti koerakasvatamise kogemus,pealegi veel korteris!Suure koera korteris pidamist ei poolda üldse!See on looma piinamine!Koer peaks elama aias,soovitavalt aedikus,mitte ketis.Aias saab vabalt joosta.See 2-3 korda päevas koera pissile viimine korterist õue,korra nädalas vast ka kuskile jooksma....see siis nüüd suur koeraarmastus vä?!
ka suure koera omanik

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Aug 03, 2005 16:38

Minu arust on just kutsika iga see kõige hullem aeg, 1,5 aastaselt hakkab koer juba rahunema.no kust sa *suure koera omanik* võtad, et inimene käib koeraga 2-3 korda õues pissil ja nädalas korra jooksmas? pole mõtet oletada sellist asja.tean fanaatikuid kes kasvatavad 3 sakslast korteris ja koertel pole häda midagi, sest kogu elu ainult ümber nende käibki.sama moodi võib öelda, et mingis aedikus koera hoidmine päevade kaupa võib rohkem koerale stressi tekitada kui korteri elu kus temaga pidevalt tegeletakse.asi on pigem suhtumises ja viitsimises oma koeraga tegeleda kui selles kus teda peetakse.
käbi

PostitusPostitas aiahuviline(see endine) » Neljapäev Aug 04, 2005 00:45

Küsiks ka siis käbi käest,et kui tihti sinu arust käib üks korteri-koer(suur koer siis) väljas?Kui palju ta saab joosta(kõndida kasvõi).Enamalt jaolt peab ta korteris omal asemel lamama...ja käib vast kaks korda õues asjal...Väiksem koer saab ka suuremas korteris oma jooksuvajaduse mingil määral rahuldatud,kui temaga tegeletakse.Meie tavalised korterid on kitsad-inimestelgi pole igaühe jaoks oma tuba.On muidugi tõelisi koera-armastajaid,kes aind koertele elavad,kuid ikkagi pole ka mina korteris suure koera pidamise poolt.Elage ikka vastavalt võimalustele ja laske teistel(siis suurtel koertel) ka elada hästi ja normaalselt!
Aga kuidas on läinud teema algataja taksil?Loodan,et leidis uue kodu.
aiahuviline(see endine)

PostitusPostitas käbi » Neljapäev Aug 04, 2005 23:02

Vastuseks aiahuvilise küsimusele, küsiksin kui palju jookseb koer aedikus? kui natukenegi suuri koeri jälgida, siis ikka niisama nad ennast ei liiguta.magavad enamus aja.lisaks on kindlaks tehtud, et koer liigse füüsilise koormuse puhul mitte ei väsi vaid sattub stressi, koera väsitavad vaimsed ülesanded.ega koer ei ole jänes et kogu aeg ringi silkab.
oma koera ( kuigi elame oma majas ja ka suur aed) ei jäta iial novembrikuu tormidega kuhugi muda auku magama, isegi kui mõni arvab, et see on koera suur unistus, joosta paarkümmend kilomeetrit iga päev ja magada iga ilmaga*aedikus*,lisaks see, et saklased on kohutavalt inimesekesksed koerad, kes tahavad pidevat tähelepanu ja tegelemist.
käbi

PostitusPostitas dogiomanik » Neljapäev Aug 04, 2005 23:27

Mina kasvatan korteris kahte dogi. Dogid on teatavasti aretatud seltsi ja diivanikoerteks. Koerad käivad rihma otsas väljas kaks korda päevas, kolmanda korra sõidame autoga paari kilomeetri kaugusele asulast ja koerad jooksevad lahtiselt ennast "tühjaks". Nii iga päev.
Mis kasu oleks mul oma aiast, ega koerad ei ole idioodid, et nad aias olles ringiratast jooksevad. Samamoodi oleks vaja kolm korda päevas jalutamas käia. Pealegi, üksinda nad aias olla ei taha.

Teeme palun vahet õue ja toakoertel. Õuekoerte koht on õues ja toakoerte koht toas.
dogiomanik

PostitusPostitas ulla » Neljapäev Aug 04, 2005 23:42

üksinda aias nad tõepoolest vaid magavad.mõned muidugi lärmavad ka igavusest ja ajavad naabreid hulluks.vot kahekesi on juba põnevam ja kolm on juba kari.möllavad-jooksevad ka siis kui peremees kodus pole(magavad ikka ka palju).muidugi käin oma karjaga mitu korda päevas jooksmas.praegu näiteks on mu kari ennast toas sisse seadnud ja heameelega nad õue ei lähekski.vahest ei sunni ka.
tuttavaid korteri takse tean ka.aeda pole ja pole vajagi.piisab kui peremehe lähedal olla saab.jama on nende koertega kes palju üksi peavad olema.need ,nagu ma juba ütlesin, kipuvad naabreid terroriseerima .
ulla

PostitusPostitas aiahuviline » Reede Aug 05, 2005 01:20

Kuule käbi!Sul igas foorumi teemas vaja teistele just risti vastu rääkida.Mis koera(koeri)ise siis pead(või oled pidanud)?Siin rahumeelne rahvas koos,kes ei häbene ka enda maili avalikustada.Sina ehk vorbid veel vastuseid logimata "tundmatutelt".Vabandan ette,kui see nii pole.
Olen palju aastaid kasvatanud erinevat tõugu suuri koeri ja ikkagi PEAKS olema koeral võimalus olla omas aias värskes õhus vabalt ringi liikudes.Loomulikult on ideaalne,kui koeral on aedik,kuhu koer pannakse kui ennast kodus ei ole või kui tulevad külalised jne..mitte ei panda koera kuudi juurde 3 meetrise keti otsa.Igatahes on koeral aedikus parem kui toas või koridoris konutada pererahva äraolekul(tööl,külas,kauplustes-kus iganes..)OK!Korterikoerad(siis need,kellel puudub talvine aluskarv) on eraldi teema.Hundikoer pole korterikoer.Kuid ei usu ma ikkagi,et KÕIGI koeraomanike elu käib aind koerte ümber-päevas nii-mitu korda välja,kui koer asjale tahab ja veel lisaks autoga iga päev asulast välja jooksma.Tean seda,et on olemas tõeliselt tublid koerakasvatajad(kes käivad iga päev lisaks koera pissitamisele ka jooksmas nt.koolis,näitusel-mis iganes),siis on sellised ketikoeraomanikud(kes ka oma lemmikt väidetavalt armastavad,aga koer saab vabadusse ehk aind siis,kui kett katki läheb),siis korterikoerakesed(diivanil dogid-miks mitte!) ja siis sellised koeraomanikud(või ka mitte-omanikud),kes lihtsalt sõna võtavad ja targutavad-enda koer võibolla ei tea ammu,kuna peremees(naine) teda hellitas,jalutama viis või isegi nt.ussirohtu andis...Noh-sellised ka kahjuks varjupaikka satuvad.Vabandust teiste foorumlaste ees,kui mu kirjutis tundub teravana.
aiahuviline

PostitusPostitas käbi » Reede Aug 05, 2005 10:36

Irw, kui muud enam pole öelda, siis hakkad süüdistama, et kirjutan teiste nimede all, arvad et sinuga vaidlemine on tõesti nii oluline, et viitsiksin midagi sellist teha?
sellist koera nagu* hundikoer* pole olemas, kui oled kasvatanud( eeldan, siis et mitte pidanud vaid lausa kasvatajana tegutsenud) siis peaksid sellist pisiasja teadma.endal on saksa lambakoer ja mitte esimene koer.on koeri kes ei talu üksindust ja saksalambakoer on just nimelt selline koer.ja nagu ütlesin, et asi on kinni suhtumises, mitte selles kus koera peetakse, kui inimene ei viitsi oma koeraga tegeleda, pole vahet kas ta elab suures aias või korteris - õnnetu on see koer sellisel juhul nagunii.
käbi

Mine Kodubörs

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist